Úvod Správy Prípravné zápasy Potešilo nasadenie hráčov i pekné akcie

Potešilo nasadenie hráčov i pekné akcie

Belasí majú za sebou úvodný týždeň zimnej prípravy.

Naši futbalisti počas týždňa absolvovali fyzické testy, dvojfázové tréningy a v sobotu aj modelovaný zápas, v ktorom dostalo priestor celkom 22 hráčov do poľa a zachytali si štyria brankári. Výsledok nebol prvoradý, tréneri sa zameriavali najmä na to, ako si hráči poradili s hrou na celé ihrisko a ako plnili stanovené pokyny.

Dnes naši hráči dostali „do tela,“ keď okrem modelovaného zápasu absolvovali aj tréningovú jednotku v posilňovni. „Ráno bol na programe 35-minútový silový tréning a potom hodinový modelovaný zápas vo veľmi solídnom tempe. Chceli sme vidieť hráčov v hre na veľkom ihrisku, a môžem povedať, že sa s tým popasovali veľmi dobre. Dnešok splnil svoj účel, dôležité je, že chalani absolvovali potrebnú záťaž a nikto sa nezranil,“ povedal hlavný tréner Martin Ševela.

Napriek tomu, že to bol modelovaný zápas v rámci tréningu, prejavili hráči aj patričné emócie a túžbu po víťazstve. Hralo sa skutočne v slušnom tempe a až do samotného záveru nebolo jasné, kto sa bude napokon radovať z triumfu. „Tímy boli kvalitatívne vyrovnané, čo tiež prospelo tempu zápasu. Boli tam výborné akcie a veci, ktoré nás zdobili počas jesennej časti. Samozrejme, ukázali sa aj nedostatky, takže stále máme na čom pracovať. Všetko má svoju postupnosť, v príprave prirodzene trénujeme vo väčšom objeme než počas sezóny. Tréningový objem postupne prispôsobíme tak, aby sme našu formu načasovali na začiatok ligovej súťaže.“

Hráči k zápasu pristúpili s patričným nasadením, hra sa prelievala zo strany na stranu. Konkurencia v tíme je citeľná, takže každý hráč musí ísť naplno, aby si vybojoval svoje miesto v zostave. „Konkurencia je vítaná a nikto nemá nič isté. Ako tréner sa len teším, že hráči pristupujú k svojim povinnostiam zodpovedne a aj dnešný zápas poňali s patričným nasadením. Dnes dostali priestor aj hráči, ktorí sú u nás na skúške. Ukázali niečo zo svojich schopností, dostanú šancu ešte v súboji s Olomoucom a potom sa rozhodneme, či s nami zostanú aj naďalej. Rovnako dnes nastúpili aj mladíci z dorastu a opäť ukázali svoj potenciál do budúcna,“ vyhlásil tréner belasých, ktorý bol hlavným arbitrom modelovaného zápasu. Na čiarach mu pomáhali asistent Ivan Vrabec a kondičný tréner Srdjan Zirojevič. „Snažil som sa rozhodovať férovo, no priznávam, občas som niečo pustil či pripískol (úsmev). Chcel som vidieť ako budú hráči následne reagovať. Predsa len, bol to tréningový zápas a všetci bojujeme za jeden klub, takže nejaké zdravé emócie boli, ale nič nad stanovenú mieru.“

Čo čaká belasých v najbližších dňoch? „Od pondelka opäť nabiehame na dvojfázové tréningy. Počas týždňa nás čaká prípravný duel s Olomoucom a v piatok odlietame na sústredenie na Maltu, ktoré bude spestrené turnajom. Budeme pracovať tak, aby celá príprava prebehla tak ako jej prvý týždeň, keď sme si splnili všetko, čo bolo naplánované,“ uzavrel Martin Ševela.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.