Úvod Správy Prípravné zápasy V modelovanom zápase padlo osem gólov

V modelovanom zápase padlo osem gólov

Prvý týždeň zimnej prípravy uzavreli belasí modelovaným zápasom.

Dnešná tréningová jednotka nášho mužstva mala netradičnú podobu. Po polhodine silového tréningu v posilňovni sa slovanisti presunuli na umelú trávu na Akadémii ŠK Slovan a rozdelili sa na dva tímy, ktoré si zmerali sily v modelovanom zápase. Padlo v ňom osem pekných gólov, z víťazstva sa radoval tím oranžových.

Realizačný tím sa snažil rozdeliť hráčov tak, aby tímy boli kvalitatívne vyrovnané. Trénerom sa to podarilo, takže sa hralo vo vysokom tempe a hra sa prelievala zo strany na stranu. Do vedenia išli oranžoví, keď Dražič zvnútra šestnástky strelou pod brvno prekonal Šullu – 1:0. Tím čiernych veľmi rýchlo zareagoval. Nono najprv po šikovnom centri na zadnú žrď a clonení Hološka vyrovnal a ten istý hráč následne parádnym volejom vymietol ľavú šibenicu – 1:2.

Zápas priniesol svižný futbal, tréneri zvolili model 60 minút bez prestávky. Výber oranžových sa nechcel nechať zahanbiť, Andraž Šporar po peknej individuálnej akcii a kľučke na Šullu vyrovnal na 2:2. Náš najlepší strelec vzápätí poslal oranžových opäť do vedenia, keď zužitkoval nezištnú prihrávku Potomu pred odkrytú bránu – 3:2. Čierni ešte raz kontrovali zásahom Hološka, no záver patril oranžovým. Jeden z najmenších hráčov na ihrisku Arťom Suchockij najprv hlavičkou dal na 4:3 a Marin Ljubičič v posledných sekundách peknou strelou k žrdi uzavrel na 5:3.

Belasí týmto modelovaným zápasom uzavreli úvodný týždeň zimnej prípravy. Od pondelka opäť nabehnú na dvojfázové tréningy, v stredu odohrajú prípravný duel so Sigmou Olomouc a v piatok odlietajú na sústredenie na Maltu.

Slovan „oranžoví“ – Slovan „čierni“ 5:3

Góly: Šporar 2, Dražič, Suchockij, Ljubičič – Nono 2, Hološko

Slovan oranžoví:  Greif (Trnovský) – Medveděv, Bajrič, Laczkó (Majling), Suchockij – de Kamps, Ljubičič – Čavrič, Potoma, Dražič – Šporar

Slovan čierni: Šulla (Rybár) – Apau, Sadiki, Božikov, Tučevič – Nono, Rabiu – Jackuliak, Savičevič, Moha - Hološko

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1.