Úvod Správy Prípravné zápasy Úvodný týždeň prípravy vyvrcholí modelovaným zápasom

Úvodný týždeň prípravy vyvrcholí modelovaným zápasom

Belasí si medzi sebou zahrajú modelovaný zápas.

Naši futbalisti majú za sebou intenzívny týždeň. Absolvovali fyzické testy, dvojfázové tréningy a týždenný mikrocyklus uzavrú modelovaným prípravným zápasom. Zápas sa odohrá v sobotu na umelej tráve na Akadémii ŠK Slovan v Prievoze s výkopom o 11:00.

Hráči sa rozdelia na dva tímy, ktoré si zahrajú proti sebe. Zámerom realizačného tímu je spestriť tréningy hernou formou. „Modelovaný zápas vnímame ako kvalitnú tréningovú jednotku na spestrenie úvodného týždňa prípravy. Nepôjde o nejaké veľké taktické veci, skôr chceme, aby si chalani schuti zahrali v tempe, ktoré od nich vyžadujeme. Zvedaví budeme na hráčov, ktorí sú u nás na skúške a priestor určite dostanú aj piati mladíci z dorastu,“ povedal tréner Martin Ševela. Na skúške je v tíme ľavý krajný obranca Ilija Tučevič z Podgorice a macedónsky stopér Nehar Sadiki. K štyrom mladíkom, ktorí trénovali s tímom už od pondelka, sa vo štvrtok pripojil ďalší dorastenec Adam Jackuliak.

Určite bude zaujímavé sledovať, ako sa zo spoluhráčov stanú v modelovanom zápase súperi. „Tímy zložíme tak, aby boli z pohľadu kvality približne vyrovnané. Výsledok nebude dôležitý. Budeme sledovať, ako sa hráči popasujú s únavou, ktorá sa prirodzene dostaví v závere týždenného mikrocyklu s dvojfázovými tréningami.“

Belasí vo štvrtok trénovali dvojfázovo. Dnes dopoludnia absolvovali tréningovú jednotku na umelej tráve a popoludní mali hráči individuálny program. „Tréningy pokračujú podľa plánu. Hráčom sme povedali, že tí, ktorí mali viac voľna, to budú musieť dobehnúť. Takže najmä hráči, ktorí sa do prípravy zapojili neskôr, potrénovali aj dnes popoludní, aby bola záťaž rovnocenná pre všetkých v tíme,“ povedal Martin Ševela. Ten bude mať v modelovanom zápase k dispozícii všetkých hráčov v príprave s výnimkou Borisa Cmiljaniča, ktorého stále trápi choroba. Do hry ešte nezasiahne Dávid Holman, ten už sa síce vystrábil z choroby, ale tréneri nechcú v chladnom počasí nič riskovať.

Modelovaný zápas je na programe v sobotu o 11:00 na ihrisku s umelou trávou na Akadémii ŠK Slovan v Prievoze.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.