Úvod Správy Prípravné zápasy Rabiu: Som silnejší a pripravený bojovať

Rabiu: Som silnejší a pripravený bojovať

Ibrahim Rabiu si užíva každú minútu strávenú na ihrisku.

Na jeseň minulého roka zažil najťažšie obdobie v živote. Prišiel o milovanú mamu a následne bol hospitalizovaný v nemocnici, kde sa liečil z nepríjemného infekčného ochorenia. Na prvý zraz zimnej prípravy však prišiel optimisticky naladený a s úsmevom na tvári. Ibrahim Rabiu je späť a urobí maximum, aby Slovanu pomohol v ceste za titulom.

„Život je taký, raz si hore a raz dole. Zažil som náročné obdobie, ktoré však bolo silnou skúsenosťou pre mňa i najbližšiu rodinu. Teraz som zdravý, optimisticky naladený a najmä silnejší. Som šťastný, že môžem opäť trénovať naplno s tímom na ihrisku, je to fantastický pocit si opäť užívať futbal. Tvrdo trénujem pre seba i pre celý tím,“ povedal nigérijský stredopoliar.

Ako Ibrahim vníma chladné počasie, na ktoré nie je zvyknutý zo svojej domovskej krajiny? „Na Slovensku už pôsobím niekoľko rokov, takže na nízke teploty som sa už aklimatizoval. Ťažko sa však na to zvyká (úsmev). Som však profesionál a trénujem rovnako naplno bez ohľadu na to, či je vonku slnečno alebo päť stupňov pod nulou,“ odhodlane vyhlásil Rabiu.

Nový rok, nový imidž. Ibrahim zmenil svoj výzor a verí, že mu táto zmena prinesie šťastie. „Možno boli moje problémy vo vlasoch, takže som ich dal všetky dole (smiech). Povedal som si, že tento rok bude v mojom podaní oveľa lepší než ten minulý. Preto som chcel skúsiť niečo nové. Keď spoluhráči videli môj nový účes, tak si ma samozrejme kamarátsky a v dobrom doberali,“ pousmial sa 27-ročný rodák z mesta Kano.

Nie je tajomstvom, že Ibi si výborne rozumie s Dávidom Holmanom. Táto dvojica prišla do klubu v rovnakom čase a navzájom si sedí na ihrisku i mimo neho. Keďže Dávid pre chorobu začal trénovať až v stredu, tak bolo zvítanie ešte vrúcnejšie a radostnejšie. „Nielen s Dávidom, ale aj s ostatnými hráčmi si navzájom veľmi dobre rozumieme. V pondelok na prvom zraze bola v šatni pozitívna atmosféra, všetci boli šťastní a dobre naladení na štart zimnej prípravy. Sme odhodlaní tvrdo pracovať pre tím a splniť výzvy, ktoré nás čakajú. V zime nás čaká tvrdá drina, tá je však nevyhnutná, keďže z tejto prípravy budeme čerpať po celý rok."

Pred naším stredopoliarom stojí úloha opäť sa prebojovať do základnej zostavy. Na jeseň vinou nepríjemných ťažkostí neodohral veľa zápasov, no teraz je stopercentne fit a môže naplno rozvinúť svoj potenciál. „Konkurencia je zdravá, teším sa, že chalani, ktorí na jeseň pravidelne hrávali, mali dobrú formu a darilo sa im. Budem tvrdo pracovať, chcem sa pobiť o svoje miesto a pomôcť tímu k ďalším víťazstvám. Urobíme maximum pre zisk titulu. A verím, že ho na novom štadióne oslávime spolu s fanúšikmi. Nemôžeme byť totiž majstri sami. Skutočnú majstrovskú oslavu zažijeme len vtedy, ak titul získame spolu ako hráči, tréneri, vedenie a fanúšikovia,“ uzavrel Ibrahim Rabiu.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.