Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí už trénujú v kompletnom zložení

Belasí už trénujú v kompletnom zložení

Prinášame aktuality zo zimnej prípravy nášho prvého mužstva.

K tímu sa počas utorka a stredy pripojili všetci hráči zo súčasného kádra s výnimkou Borisa Cmiljaniča, ktorý hlásil zdravotné problémy a Davida Strelca, ktorý si plní reprezentačné povinnosti. Martin Ševela tak má k dispozícii takmer kompletný káder a teší ho, s akým nasadením pristupujú hráči k tréningovým dávkam.

„Je dôležité, že hráči prišli zdraví a splnili individuálne plány, ktoré mali stanovené na zimné prechodné obdobie. Nemusíme teda začínať od nuly, ale môžeme okamžite nabehnúť na tréningovú záťaž, ktorú sme si naplánovali. Som rád, že sme už prakticky v kompletnom zložení a spoločne môžeme začať napĺňať náš tréningový program,“ povedal hlavný tréner Martin Ševela. „Mierne zdravotné problémy hlásil Boris Cmiljanič a len v hale dnes trénoval Dávid Holman, ktorý sa zotavuje po chorobe. Nemôžeme počítať ani s Davidom Strelcom, ktorý je so slovenskou reprezentáciou na sústredení v Turecku. Ostatní hráči sú k dispozícii a naplno trénujú,“ doplnil náš tréner. S prvým tímom trénujú aj dorastenci Martin Majling, Denis Potoma, Alexander Tóth a Martin Trnovský. Naši mladíci si postupne zvykajú na vyššie tempo tréningov a už stihli ukázať niečo zo svojho potenciálu.

Dnes naše mužstvo absolvovalo dve tréningové jednotky. Tú prvú dopoludnia v telocvični, popoludní trénovali belasí na umelej tráve na Akadémii ŠK Slovan v Prievoe. Popoludňajší tréning bol spestrený herným cvičením. Slovanisti si hru očividne užívali, hralo sa vo vysokom tempe a nechýbali pekné akcie i férové osobné súboje. „Do dnešného tréningu sme zaradili hru na celé ihrisko s určitými pravidlami. Pravidlom bol limitovaný počet dotykov na vlastnej polovici, aby hráči loptu nevodili, ale hrali jednoducho a snažili sa vyhnúť kontaktu s protivníkom. Teší ma, že hra mala veľmi solídne tempo. V tomto chceme pokračovať aj naďalej, naším zámerom je každým dňom zvyšovať kvalitu a intenzitu tréningov,“ pokračoval tréner belasých.

V najbližších dňoch čakajú našich futbalistov dvojfázové tréningy. Tvrdá zimná drina sa postupne začína a viacerým hráčom zrejme prinesie aj náročné chvíle. Sami si však určite uvedomujú, že je to pre ich vlastné dobro. Čo totiž v zime natrénujú, z toho potom čerpajú po celý rok. „Záťaž bude postupne stúpať. Určite príde aj únava, hráčov však potrebujeme vidieť aj v tomto stave. Je dôležité, aby vedeli splniť pokyny aj vo chvíľach, keď budú unavení. S blížiacim sa začiatkom ligy, keď budú hráči čerství a pripravení, bude potom pre nich úplne prirodzené, aby splnili na ihrisku to, čo im naordinujeme,“ uzavrel Martin Ševela.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Sledujte priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí sa v 1. kole kvalifikácie Ligy majstrov stretnú s FK Sutjeska Nikšić.
Pohár Ferdinanda Daučíka pokračuje druhým ročníkom.

Neprehliadnite

Pohár Ferdinanda Daučíka pokračuje druhým ročníkom.
Majstrovská sezóna ŠK Slovan pokračuje.
Klubová hymna ŠK Slovan Bratislava - Na Tehelnom poli

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.