Úvod Správy Prípravné zápasy Kľúčoví hráči zostávajú, do prípravy naskočili aj mladíci

Kľúčoví hráči zostávajú, do prípravy naskočili aj mladíci

Belasí odštartovali zimnú prípravu.

Jedna z najdôležitejších častí sezóny – tak sa dá charakterizovať zimná príprava, z ktorej futbalisti čerpajú počas celého nadchádzajúceho roka. Slovanistov čaká náročný zimný dril, keď absolvujú prípravné bloky v domácich podmienkach, na Malte a v Turecku.

Belasí dnes popoludní absolvovali úvodný zraz, stretnutie so zástupcami médií a taktiež prvý tréning zimnej prípravy. V dôsledku chladného počasia a snehovej nádielky trénovalo naše mužstvo na ihrisku s umelou trávou.

Káder zostáva stabilizovaný. „Tešíme sa, že sme udržali káder pokope a kľúčoví hráči, ktorí absolvovali väčšinu jesennej časti, zostávajú v Slovane aj naďalej. Do prípravy sme zároveň zaradili päť mladíkov v dorasteneckom veku. S A-tímom už dlhšie trénujú Martin Trnovský a David Strelec, od nového roka sa k nim pripojili Martin Majling, Denis Potoma a Alexander Tóth,“ povedal športový riaditeľ klubu Richard Trutz.

Dnešný tréning absolvovali aj dvaja mladí futbalisti, ktorí prišli na skúšku. „Na desaťdňovú skúšku prišli mládežnícky reprezentant Macedónska Nehar Sadiki a obranca Ilija Tučevič z Podgorice. Ich skúška vyvrcholí prípravným zápasom s Olomoucom, po ktorom sa rozhodneme, či s nami zotrvajú aj naďalej.“

Na odchode sú hráči, ktorí mali počas jesennej časti minimálnu zápasovú minutáž. „Dospeli sme k dohode o ukončení kontraktu s Milanom Rundičom a o ukončení spolupráce rokujeme s Mitchellom Schetom a Rickym van Haarenom. V prípade, že Filip Hološko dostane ponuku z iného klubu, tak mu umožníme prestúpiť inde, kde by na ihrisku dostal väčší priestor,“ pokračoval Richard Trutz. Zmluva sa k 31. decembru minulého roka skončila obrancovi Kornelovi Salátovi. „Kornelovi Salátovi vypršala zmluva, takže už nebude pokračovať v našom klube. Ďakujeme mu za odvedené služby pre Slovan a prajeme všetko dobré v ďalšej kariére.“ Vedenie klubu zároveň doťahuje posledné detaily polročného hosťovania Davida Hrnčára v Pohroní.

Zimná príprava potrvá celkom šesť týždňov. Belasí zimujú na prvom mieste, jarná časť však prinesie ešte 14 náročných duelov. „Hráčov čaká tvrdá zimná príprava. Chceme mužstvo posunúť na vyššiu úroveň po fyzickej i hernej stránke. Sme radi, že zimujeme prví, ale vieme, že náš tím má potenciál sa naďalej zlepšovať. Zimná príprava ponúkne ideálny priestor na to, aby sme sa čo najlepšie pripravili na jarnú časť i celý nadchádzajúci rok,“ doplnil športový riaditeľ klubu. Ciele klubu sú jasné. „Naším cieľom je zostať na tom mieste, kde sme ukončili jeseň. Čiže získať majstrovský titul a následne uspieť v Európe,“ uzavrel Richard Trutz.

Kompletný káder k dispozícii v utorok

Trénerovi Martinovi Ševelovi sa dnes ešte nehlásili všetci hráči. Futbalisti s pravoslávnym vierovyznaním dostali mimoriadne voľno vzhľadom na to, že dnes slávia Vianoce so svojimi rodinami. „Hráčom s pravoslávnym vierovyznaním sme vyšli v ústrety a udelili sme im mimoriadny deň voľna. Rovnako nám dnes chýbal Dávid Holman, ktorý hlásil chorobu a k tímu sa pripojí počas týždňa. Potrebujeme dva – tri dni, kým si všetko sadne a mužstvo bude kompletné,“ povedal Martin Ševela. V úvode prípravy chýba aj David Strelec, ktorý absolvuje zraz s reprezentáciou do 21 rokov. 

„Zimná prestávka bola až nadmieru dlhá, takže som rád, že konečne začíname prípravu. Chalani počas zimy nezaháľali, dostali totiž individuálne tréningové plány, ktoré museli splniť. Do prípravy berieme aj mladých hráčov zo staršieho dorastu, bude záležať len na nich, ako sa chopia svojej šance,“ povedal hlavný tréner, ktorý načrtol, čo hráčov čaká v najbližších dňoch. „Hráčov budeme testovať z pohľadu silových schopností, absolvujú takisto spiroergometriu, aby zvládali záťaž čo najlepšie. Počas týždňa budeme trénovať dvojfázovo."

„Chceme sa oprieť o jesennú časť, ktorá bola v našom podaní dominantná. Našou úlohou je strieľať čo najviac gólov a byť ešte efektívnejší. Futbal je však aj o defenzíve, takže na tej budeme v zime tiež pracovať. Dôležitá bude kompaktnosť tímu a organizácia hry, aby sme sa čo najlepšie pripravili na jarnú časť. Tešíme sa na zápasy na novom Tehelnom poli," uzavrel Martin Ševela. 

 

Program zimnej prípravy A-mužstva ŠK Slovan Bratislava na jarnú časť sezóny 2018/19

Prvý blok prípravy (7. – 17. januára v domácich podmienkach)

7. január: úvodný zraz prípravy

7. – 9. január: fyzické testovanie hráčov, následne tréningy v domácich podmienkach

16. január: ŠK Slovan – SK Sigma Olomouc, prípravný zápas na Tehelnom poli 

 

Druhý blok prípravy (18. – 25. januára na Malte)

18. január: odlet výpravy na Maltu a začiatok sústredenia

19. január: FK Mladá Boleslav – ŠK Slovan (prvý zápas na Tipsport Malta Cup-e)

21. január: FK Zbrojovka Brno/víťaz zimnej Tipsport ligy – ŠK Slovan (finále alebo zápas o 3. miesto na Tipsport Malta Cup-e)

24. január: Gzira United FC (Malta) – ŠK Slovan, prípravný zápas na Malte

25. január: odlet výpravy z Malty do Bratislavy

 

Tretí blok prípravy (27. január – 10. február v Turecku, Belek)

27. január: odlet výpravy do Turecka (Belek) na sústredenie

30. január: FC Rubin Kazaň (Rusko) – ŠK Slovan, prípravný zápas v Turecku

2. február: Tromsö IL (Nórsko) – ŠK Slovan, prípravný zápas v Turecku

6. február: Shonan Bellmare (Japonsko) – ŠK Slovan, prípravný zápas v Turecku

9. február: FK Spartak Moskva (Rusko) - ŠK Slovan, generálka na jarnú časť v Turecku

10. február: odlet z Turecka späť do Bratislavy

 

Ďalšie dôležité dátumy

od 11. februára príprava na štart jarnej časti v domácich podmienkach

16. február: prvý jarný ligový zápas FC DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava

Foto: Miro Gasidlo, TASR 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.