Úvod Správy Fortuna liga Futbal máme v krvi a už nám chýba

Futbal máme v krvi a už nám chýba

Naši hráči si pred štartom zimnej prípravy plnia individuálne tréningové plány.

Už o niekoľko dní sa začne zimná príprava nášho prvého tímu. Hráči sa v Bratislave zídu takmer po mesačnej pauze, počas ktorej však rozhodne nezaháľali. Kondiční tréneri totiž každému jednému hráčovi pridelili individuálny tréningový plán. Na jeho splnení poctivo pracuje aj náš krídelník Aleksandar Čavrič.

Bývalý mládežnícky reprezentant Srbska strávil celú zimnú prestávku vo svojej domovskej krajine. „Počas zimy som nešiel na žiadnu exotickú dovolenku. Chcel som stráviť čas v srbskom meste Zrenjanin, kde žije moja rodina i priatelia. Počas roka sa často nevidíme, a tak sme si to chceli vynahradiť aspoň počas zimnej pauzy. Prakticky každý deň som bol s niekým z rodiny alebo s priateľmi,“ tak po jesennej časti oddychoval Aleksandar Čavrič.

Samozrejme, okrem oddychu nezanedbal ani svoje futbalové povinnosti. „V Slovane som po poslednom jesennom zápase dostal individuálny tréningový plán, ktorý musím splniť do začiatku zimnej prípravy. Takže pravidelne behávam, chodím do posilňovne a pracujem na svojej kondícii. Je dôležité prísť späť do klubu fyzicky pripravený, v opačnom prípade by som mal v príprave veľké problémy so zvládaním záťaže. Na prvý tréning chcem prísť stopercentne fit, aby som mohol hneď naskočiť do plného tréningu.“

Zimná pauza je dlhšia než tá letná, trvá takmer mesiac. Aktuálne počasie síce veľmi nenasvedčuje, že futbal sa po krátkej prestávke vracia, je to však tak. O necelé dva týždne odohráme na Tehelnom poli úvodný prípravný duel so Sigmou Olomouc a do štartu jarnej časti zostáva už „len“ 44 dní. „Myslím si, že po krátkom oddychu už každému z nás futbal chýba. Futbal skrátka máme v krvi a všetci sa už tešíme na štart prípravy. Už mi chýbajú spoluhráči a nemôžem sa dočkať, keď sa opäť uvidíme. Určite sa budeme mať o čom porozprávať,“ zasmial sa 24-ročný krídelník.

A čo „Čaki“ praje našim fanúšikom do roka 2019? „V prvom rade im prajem šťastie, radosť a zdravie. To sú v živote tie najdôležitejšie veci. A samozrejme im prajem to, čo si želám aj pre seba a pre čo urobím maximum – zisk titulu!“

Slovan TV
Aktuálne novinky
Permanentkári môžu ešte dnes využiť predkupné právo na zápas s PAOK FC.
Andraž Šporar sa teší na vypredané Tehelné pole.
Arťom Suchockij sa strelecky presadil v druhom ligovom zápase po sebe.

Neprehliadnite

Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.
Súperom belasých bude grécky majster PAOK Solún.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.