Úvod Správy Fortuna liga Futbal máme v krvi a už nám chýba

Futbal máme v krvi a už nám chýba

Naši hráči si pred štartom zimnej prípravy plnia individuálne tréningové plány.

Už o niekoľko dní sa začne zimná príprava nášho prvého tímu. Hráči sa v Bratislave zídu takmer po mesačnej pauze, počas ktorej však rozhodne nezaháľali. Kondiční tréneri totiž každému jednému hráčovi pridelili individuálny tréningový plán. Na jeho splnení poctivo pracuje aj náš krídelník Aleksandar Čavrič.

Bývalý mládežnícky reprezentant Srbska strávil celú zimnú prestávku vo svojej domovskej krajine. „Počas zimy som nešiel na žiadnu exotickú dovolenku. Chcel som stráviť čas v srbskom meste Zrenjanin, kde žije moja rodina i priatelia. Počas roka sa často nevidíme, a tak sme si to chceli vynahradiť aspoň počas zimnej pauzy. Prakticky každý deň som bol s niekým z rodiny alebo s priateľmi,“ tak po jesennej časti oddychoval Aleksandar Čavrič.

Samozrejme, okrem oddychu nezanedbal ani svoje futbalové povinnosti. „V Slovane som po poslednom jesennom zápase dostal individuálny tréningový plán, ktorý musím splniť do začiatku zimnej prípravy. Takže pravidelne behávam, chodím do posilňovne a pracujem na svojej kondícii. Je dôležité prísť späť do klubu fyzicky pripravený, v opačnom prípade by som mal v príprave veľké problémy so zvládaním záťaže. Na prvý tréning chcem prísť stopercentne fit, aby som mohol hneď naskočiť do plného tréningu.“

Zimná pauza je dlhšia než tá letná, trvá takmer mesiac. Aktuálne počasie síce veľmi nenasvedčuje, že futbal sa po krátkej prestávke vracia, je to však tak. O necelé dva týždne odohráme na Tehelnom poli úvodný prípravný duel so Sigmou Olomouc a do štartu jarnej časti zostáva už „len“ 44 dní. „Myslím si, že po krátkom oddychu už každému z nás futbal chýba. Futbal skrátka máme v krvi a všetci sa už tešíme na štart prípravy. Už mi chýbajú spoluhráči a nemôžem sa dočkať, keď sa opäť uvidíme. Určite sa budeme mať o čom porozprávať,“ zasmial sa 24-ročný krídelník.

A čo „Čaki“ praje našim fanúšikom do roka 2019? „V prvom rade im prajem šťastie, radosť a zdravie. To sú v živote tie najdôležitejšie veci. A samozrejme im prajem to, čo si želám aj pre seba a pre čo urobím maximum – zisk titulu!“

Slovan TV
Aktuálne novinky
Stanovisko ŠK Slovan Bratislava k aktuálnej situácii ohľadom derby so Spartakom Trnava.
Jurij Medveděv v rozhovore pred sobotňajším zápasom so Sereďou.
Zmeny v kádri v závere zimného prestupového obdobia.

Neprehliadnite

Dôležitá informácia - po derby s Trnavou bude spustená druhá vlna predaja permanentiek prostredníctvom ticketmedia.sk
SLOVAN TV pripravil pre svojich fanúšikov druhú časť minirelácie pod názvom “NÁZOR EXPERTA“. Každý týždeň budeme pre vás pripravovať a pýtať sa klubových legiend a bývalých hráčov Slovana ich názory a očakávania pred ligovým zápasom. V druhom dieli pred zápasom so Sereďou sme vyspovedali Jozefa Valachoviča.
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.