Úvod Správy Niké liga #TOP5 momentov roka: Víťazná rozlúčka s Pasienkami

#TOP5 momentov roka: Víťazná rozlúčka s Pasienkami

Prinášame ohliadnutie za najlepšími okamihmi roka 2018 v podaní belasých.

V závere roka prichádza čas na bilancovanie i ohliadnutie sa za tým najlepším, čo rok 2018 priniesol. My sme pre vás pripravili ohliadnutie za piatimi najlepšími zápasmi belasých v kalendárnom roku 2018. Náš prehľad uzatvárame decembrovým zápasom so Žilinou, ktorý bol zároveň rozlúčkou s Pasienkami. A rozlúčka to bola nadmieru vydarená...

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 5:2 (8. decembra 2018)

Belasí už mali istotu jesenného prvenstva, v poslednom stretnutí na Pasienkoch však nechceli prísť o parádnu sériu neporaziteľnosti. Nečakane príjemné decembrové počasie prialo futbalu, ktorý rozhodne zahrial fanúšikov. Všetko bolo pripravené na výborný zápas - stretli sa predsa dva ofenzívne ladené tímy a dva najúspešnejšie kluby novodobej histórie slovenského futbalu.

Ešte pred zápasom sa udiala malá dráma. Dávid Holman, ktorý mal nastúpiť v základnej zostave, sa zranil na predzápasovej rozcvičke. Realizačný tím musel urýchlene reagovať, miesto Holmana tak hral od začiatku Dejan Dražič. „Bola to pre mňa nezvyčajná situácia, zvládol som ju však úplne bez problémov. Na každý zápas sa mentálne pripravujem rovnako bez ohľadu na to, či hrám od začiatku alebo začínam na lavičke,“ hovoril Dejan po stretnutí. Pravdivosť svojich slov potvrdil aj výkonom, keď patril k najlepším hráčom na ihrisku a v ofenzíve hýril aktivitou.

Belasí mali skvelý vstup do zápasu. Na žilinskú bránu sa valil doslova útok za útokom a bolo len otázkou času, kedy otvoríme skóre. Podarilo sa to v 11. minúte, keď Čavričov prienik zužitkoval Suchockij a strelil svoj premiérový gól za Slovan. Úvodný presný zásah ešte povzbudil aktivitu belasých, ktorí do prestávky pridali ešte ďalšie tri góly! Postupne skórovali Ljubičič, Šporar i Apau. „Odohrali sme naozaj excelentný prvý polčas. Na súpera sme sa dobre pripravili a využili jeho slabiny. Naši hráči sa dobre pohybovali, mali dobrú ponukovú činnosť a boli dostatočne efektívni,“ skonštatoval na tlačovej konferencii tréner Martin Ševela.

Déja vu? Hovorili si fanúšikovia na tribúnach. Rovnaký priebeh mal aj februárový duel so Žilinou, keď sme ju zdolali vysoko 6:0. Začiatok druhého dejstva naznačil, že podobný výsledok by sa mohol zrodiť aj teraz. Po hodine hry vybehol na ihrisko mladík David Strelec, ktorý prakticky okamžite skóroval a dosiahol svoj premiérový ligový gól. „Sú to neopísateľné pocity. Po góle mi ako prvé napadlo, že som konečne skóroval za všetky kategórie v Slovane (úsmev). Vážim si príležitosť od trénera, gólová premiéra v lige pre mňa znamená veľa,“ povedal Strelec po stretnutí.

Žilinčania následne skorigovali skóre dvomi gólmi, keď najmä ten prvý musel brankára Dominika Greifa poriadne bolieť. Dokázal totiž vyraziť penaltový pokus Káčera, ale Boženík sa ako prvý dostal k voľnej lopte a z dorážky ju poslal do siete.

Belasí dokázali zdolať Žilinu vysoko 5:2 a s Pasienkami sa rozlúčili vskutku vo veľkom štýle. „Od prvej minúty sme ukázali, kto bude pánom na ihrisku. Mali sme nesmierne veľa šancí. Je zvláštne hovoriť o efektivite po zápase, keď dáte päť gólov takému tímu ako Žilina, ale je to tak. Dnes sme pri lepšej efektivite mohli vyhrať ešte oveľa vyšším rozdielom. Bol to náš najlepší zápas, odkedy som v Slovane,“ veľmi trefne zhodnotil zápas Marin Ljubičič.

Práve rozlúčkou s Pasienkami uzatvárame prehľad top momentov roka 2018. Najvýznamnejším okamihom pre všetkých slovanistov je však určite náš návrat domov na Tehelné pole. Pokiaľ chcete vidieť belasých v akcii na Tehelnom poli, tak si stále môžete zakúpiť permanentku on-line na Ticketmedia.sk

Fakty zo zápasu

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 5:2 (4:0)

Góly: 11. Suchockij, 31. Ljubičič, 40. Šporar (z 11 m), 42. Apau, 62. Strelec – 69. Boženík, 86. Kaša

Žlté karty: 75. Dražič - 49. Káčer, 70. Diaz

Rozhodovali: Glova – Benko, Bobko

Návšteva: 1370 divákov

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič (60. Strelec), de Kamps (71. Savičevič) – Čavrič, Dražič (80. Nono), Moha – Šporar

Žilina: Holec – Anang (79. Tomič), Kaša, Šušnjar, Sluka – Pečovský (46. Králik) – Mihalík (63. Balaj), Káčer, Škvarka, Diaz - Boženík