Úvod Správy Niké liga #TOP5 momentov roka: Medzi Slovanom a Trnavou osemnásť bodov

#TOP5 momentov roka: Medzi Slovanom a Trnavou osemnásť bodov

Prinášame ohliadnutie za najlepšími okamihmi roka 2018 v podaní belasých.

V závere roka prichádza čas na bilancovanie i ohliadnutie sa za tým najlepším, čo rok 2018 priniesol. My sme pre vás pripravili ohliadnutie za piatimi najlepšími zápasmi belasých v kalendárnom roku 2018. Pokračujeme septembrovým derby v Trnave, ktorú sme zdolali 2:1 a zvýšili sme náskok na rivala už na 18 bodov...

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (29. september 2018)

Derby je vždy prestížne a dôležité, to septembrové v Trnave však bolo ešte o niečo dôležitejšie. Belasí totiž v apríli po nespravodlivom vylúčení Čavriča podľahli na pôde Spartaku 0:1 a rozhodne mu mali čo vracať. Kým v minulej sezóne bojovali oba tímy o čelo tabuľky, teraz bola situácia iná. Slovan bol suverénne prvý, Spartak sa nachádzal v strede tabuľky s výraznou stratou. „Chceme, aby rozdiel medzi nami a Trnavou bol po sobote 18 bodov,“ hovoril Andraž Šporar pred stretnutím. Jeho zámer vyšiel do bodky.

V 152. derby sme mohli korunovať stopercentný september, počas ktorého sme vyhrali všetky súťažné duely. Pre celý klub to bol psychologicky dôležitý zápas, zvlášť po náročnom období sprevádzanom vypadnutím z európskeho i domáceho pohára. „Pre nás je už každý zápas ako zápas jesene, pretože sme nastavení na víťazstvá a aj do Trnavy pôjdeme s týmto cieľom,“ vyhlásil pred stretnutím tréner Martin Ševela, ktorý sa vrátil na lavičku po disciplinárnom treste.

Na derby prišlo niečo cez 6000 divákov, medzi nimi nechýbala početná skupina z Bratislavy, ktorá skvele podporovala našich futbalistov. Tí od úvodu potvrdzovali svoj cieľ odviezť si tri body a boli jednoznačne lepší. Šanca Mohu ešte zostala nevyužitá, tesne pred prestávkou sa však už belasí ujali vedenia. Greif rozohral, lopta sa v priebehu desiatich sekúnd dostala až pred šestnástku k Dražičovi, ktorý sa neulakomil, ale dal pred prázdnu bránu Šporarovi, ktorý nezaváhal. Škoda, že Spartak ešte do prestávky vyrovnal po štandardnej situácii.

V druhom polčase pribúdali na ihrisku emócie, rozhodca udelil osem žltých kariet. Zápas sa lámal v závere. Trnavčania nevyužili tutovku, čo slovanisti následne potrestali. Moha vyzval do šance Dražiča a hrdina večera strelou povedľa Chudého rozhodol o našom víťazstve. Dražič sa hneď po góle vydal pod sektor našich fanúšikov, kde spoločne s nimi oslavoval. „Som človek, ktorý dáva najavo svoje emócie. Aj preto som išiel hneď k našim fanúšikom, veď ten gól som dal pre nich. Ďakujem im, že nás podporovali. Bolo to perfektné derby so všetkým, čo k tomu patrí. Víťazstvo chutí skvele,“ povedal Dejan po stretnutí.

Po zápase sa belasí vzdialili na Trnave na 18 bodov a ešte si upevnili líderskú pozíciu. Práve v septembri sa akoby naštartovala ich skvelá jesenná séria bez jedinej prehry. „Tento tím získava víťaznú mentalitu. Posledné štyri duely sme vyhrali o gól, nie vždy to bolo jednoduché, ale zvládli sme to. Takto sa získavajú tituly,“ vyhlásil strelec nášho úvodného gólu Andraž Šporar.

„Cez polčas sme hráčom prízvukovali, aby mysleli len na víťazstvo a neuspokojili sa s bodom. V druhom polčase nám vyšla pekná kombinácia, po ktorej sme strelili víťazný gól. Sme šťastní, že sme zvíťazili v derby a vezieme si domov cenné tri body,“ tak znelo pozápasové hodnotenie Martina Ševelu.