Úvod Správy Niké liga #TOP5 momentov roka: Rekordný debakel do siete Žiliny

#TOP5 momentov roka: Rekordný debakel do siete Žiliny

Prinášame ohliadnutie za najlepšími okamihmi roka 2018 v podaní belasých.

V závere roka prichádza čas na bilancovanie i ohliadnutie sa za tým najlepším, čo rok 2018 priniesol. My sme pre vás pripravili ohliadnutie za piatimi najlepšími zápasmi belasých v kalendárnom roku 2018. Začíname februárovým zápasom so Žilinou, ktorý prepisoval historické rekordy...

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 6:0 (24. februára 2018 v Myjave)

Príchod zimy sa ako tradične za posledné roky posunul až na koniec februára a aj Bratislavu tesne pred úvodným domácim zápasom roka 2018 zasypal sneh. K tomu pribudla porucha vykurovania na Pasienkoch, kvôli ktorej sa zápas so Žilinou presunul do Myjavy. Na Kopaniciach privítala tímy perfektne pripravená hracia plocha.

Slovanisti nevstúpili do jari ideálne, v Michalovciach len remizovali 1:1. So Žilinou to nebol len súboj dvoch najlepších klubov novodobej histórie slovenského futbalu, ale aj tretieho s druhým. Tretí Slovan strácal na druhú Žilinu dva body a potreboval zvíťaziť.

„Cestou k úspechu bude vysoké napádanie súpera a efektivita,“ povedal pred stretnutím náš tréner Martin Ševela, a jeho slová sa splnili do bodky. Našich fanúšikov neodradila treskúca zima a ani dlhšia cesta, a na útulnom myjavskom štadióne vytvorili belasým skvelú atmosféru.

Belasí mali skvelý vstup do zápasu. Od úvodu dominovali a bolo len otázkou času, kedy otvoria skóre. Podarilo sa im to v siedmej minúte, keď strelu novej akvizície Šporara ešte obranca zablokoval, ale Čavrič následne trafil do siete. Gól belasých neuspokojil, naopak, ešte viac nakopol. Zakrátko po parádnej narážačke s Holmanom premiérovo skóroval Moha a potom Čavrič po skvelej individuálnej akcii zvýšil už na rozdiel triedy. Osemnásta minúta, Slovan – Žilina 3:0! Eufória na ihrisku i na tribúnach bola skrátka neopísateľná.

Ešte do prestávky pridal Holman štvrtý gól, keď jeho strela aj s pomocou žrde zapadla do siete. Po presnom zásahu sa vydal smerom k plotu, kde sa objal s našimi fanúšikmi. „Lomcovala mnou eufória a chcel som sa o ňu podeliť aj s fanúšikmi. Fanúšikovia boli skvelí, je to krásny pocit, keď nás podporujú a tlieskajú nám. Moje gesto bolo čisto spontánne, bola to krásna oslava gólu,“ hovoril Holman po stretnutí.

V druhom dejstve ešte Moha po nezištnej prihrávke od Šporara zvýšil na 5:0 a demontáž Žiliny dokonal hetrikový Čavrič. Hostia mali jednu veľkú príležitosť, nájazd Balaja však zmaril pozorný Šulla. Belasí zdolali rivala 6:0 a dosiahli najvyššie víťazstvo nad Žilinou od roku 1974!

Po stretnutí žiarili úsmevmi všetci. Snáď najviac hetrikový hrdina Aleksandar Čavrič. „Pocity sú to fantastické, strelil som svoj prvý hetrik v profesionálnej kariére. Ďakujem všetkým spoluhráčom a taktiež fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť aj do Myjavy a boli naším dvanástym hráčom. Tento zápas radím medzi najkrajšie vo svojej kariére,“ hovoril „Čaki“ po zápase. Ten v noci pred zápasom nemohol poriadne spať, a predsa, hral ako z partesu. „Zle som spal, stále som sa budil. V hlave mi vírili myšlienky o zápase. Po rozcvičke som však už vedel, že to bude dobré.“

Fanúšikovia prvýkrát videli v akcii zimné posily a viacerí z nich boli doslova očarení tým, čo na ihrisku predvádzal Moha. „Keď máš dobrých spoluhráčov, tak nie je ťažké dať dva góly (smiech). Andraž i Dávid mi to dnes hádzali fantasticky. Teším sa, že ma fanúšikovia prijali pozitívne. Budem sa snažiť ďalej pracovať, aby som bol stále lepší a lepší,“ hovoril vo februári Moha.

Veľké víťazstvo pre celý klub samozrejme potešilo aj hlavného trénera Martina Ševelu, ktorý po stretnutí nešetril slovami chvály na adresu svojich zverencov. „Dnes to bol výborný kolektívny výkon celého mužstva. Prvý polčas bol výborný, cez prestávku sme hráčov nabádali, aby nepoľavili a zostali koncentrovaní. Víťazstvo 6:0 je skvelé, no stále sú to tri body, takže musíme ďalej tvrdo makať,“ hovoril náš tréner po zápase.

V poriadnej zime, keď teploty počas zápasu klesali výrazne pod bod mrazu, nebolo chladno ani jednému slovanistovi. Naši hráči predviedli skvelý výkon a deklasovali tradičného rivala. Aj preto sa tento zápas k radí k tým najkrajším z roku 2018...