Úvod Správy Fortuna liga Najkrajším okamihom roka pohľad na Tehelné pole

Najkrajším okamihom roka pohľad na Tehelné pole

Viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. v rozhovore na aktuálne témy.

Vo vianočnom období prichádza čas na bilancovanie i tradičné priania do nového roka. Pripravili sme pre vás vianočný rozhovor s generálnym riaditeľom ŠK Slovan Bratislava Ivanom Kmotríkom ml., ktorý zhodnotil jesennú časť ročníka a venoval sa viacerým aktuálnym témam.

Máme za sebou jesennú časť sezóny, po ktorej zimujeme v lige na prvom mieste s osembodovým náskokom na najbližšieho prenasledovateľa. Ako hodnotíte jesennú časť, čo vás počas nej najviac potešilo a čo naopak sklamalo?

Teší ma, že po niekoľkých rokoch konečne zimujeme na prvom mieste ligovej tabuľky. Rovnako môžem pozitívne hodnotiť viaceré zápasy, v ktorých sme fanúšikom ponúkli pútavý herný prejav a góly v sieti súpera. Potešila ma forma hráčov ako Andraž Šporar či Moha, ktorí boli v celej lige dominantní a pre naše mužstvo veľmi platní. Sklamalo ma vypadnutie s Rapidom Viedeň, keďže si myslím, že kvalita nášho mužstva určite nie je nižšia než kvalita Rapidu. Toto vypadnutie nás všetkých dlho bolelo, pretože sme cítili, že Rapid bol priechodný. Najdôležitejší a najradostnejší okamih však nastal až na konci roka 2018. So Žilinou sme odohrali posledný zápas na Pasienkoch a ešte pred Vianocami sme spustili predaj permanentných vstupeniek na nové Tehelné pole. Fakt, že ideme domov, je pre mňa tou najvýznamnejšou udalosťou celého roka.

Zimujeme prví bez jedinej prehry. Určite to však nie je dôvod na uspokojenie, ale skôr motivácia do ďalšej práce...

Presne tak. Tešíme sa, že sme prví bez jedinej prehry, ale potrebujeme byť ešte lepší. V lete nás čakajú európske zápasy a ak chceme splniť cieľ, ktorým je postup do skupinovej fázy, musíme sa neustále zlepšovať a rozvíjať potenciál tímu. Toto mužstvo má potenciál sa naďalej zlepšovať. Preto je prvé miesto pre nás všetkých v klube motiváciou do ďalšej tvrdej práce.

V zahraničných médiách sa skloňuje záujem viacerých klubov o našich kľúčových hráčov ako Andraž Šporar či Moha. Zostanú títo hráči v zime v Slovane?

Môžem potvrdiť, že evidujeme veľký záujem zahraničných klubov o hráčov ako Andraž Šporar, Moha, Mitch Apau či Aleksandar Čavrič. Fanúšikov však môžem ubezpečiť a potvrdiť, že títo hráči v zime z klubu neodídu. Vyvinuli sme maximálne úsilie, aby sme ich udržali a vážim si, že aj samotní hráči dali najavo, že im na Slovane záleží a chcú u nás zostať. Naši kľúčoví hráči sú u nás spokojní a naďalej chcú bojovať za belasé farby.

Posledné prestupové obdobie v lete nebolo veľmi rušné, do kádra vtedy pribudli štyria hráči a skončili futbalisti, ktorým vypršala platnosť zmluvy. Aké pohyby v kádri môžeme očakávať v nadchádzajúcom zimnom transferovom okne?

Náš káder je stabilizovaný a neplánujeme žiadne radikálne zásahy. Dokázali sme vytvoriť silnú kostru tímu, o ktorú sa skutočne môžeme oprieť. Pokiaľ však chceme naplniť naše plány, ktorými sú zisk titulu a úspech v Európe, musíme prirodzene pracovať na skvalitnení kádra. Máme pozície, ktoré by sme radi skvalitnili a posty, kde chceme zvýšiť konkurenciu. V súčasnosti máme rozpracované potenciálne posily, ale uvidíme, ako sa vyvinú rokovania, takže zatiaľ by som nerád predbiehal. Čo sa týka odchodov, tak radi by sme sa rozlúčili s niektorými hráčmi. O ukončení spolupráce rokujeme s Mitchellom Schetom a Rickym van Haarenom, otázne je aj zotrvanie Milana Rundiča.

Čo ste si ako prvé povedali, keď ste v decembri na kontrolnom dni vyšli na rozsvietené Tehelné pole a prešli ste sa po hracej ploche?

Prebehla mnou obrovská energia, ktorá je spojená s Tehelným poľom. Keď som mal možnosť vidieť, ako štadión vyzerá a na čo sa môžu naši fanúšikovia tešiť v novej ére Slovana Bratislava, tak to bolo skrátka niečo neopísateľné. Som presvedčený, že každý, kto príde na tento nový štadión, bude zdieľať podobné pocity a že sa v nás opäť prebudí ten slovanistický duch, spojený s Tehelným poľom. Prajem si a urobím maximum pre to, aby sa naši priaznivci vrátili na tribúny a aby sme spoločne s našou storočnicou a päťdesiatym výročím víťazstva v PVP získali ďalší belasý majstrovský titul. A tým začneme písať novú históriu nášho klubu.

A čo v čase Vianoc prajete fanúšikom belasých?

Prajem im, aby Vianoce prežili v zdraví, pokoji a radosti so svojimi najbližšími. Želám im, aby si oddýchli a pripravili na nové Tehelné pole, nech sa tam spoločne zídeme po Novom roku, aby sme sa mohli spoločne tešiť z budúcich úspechov klubu. Šťastné a belasé všetkým slovanistom!

Slovan TV
Aktuálne novinky
Permanentkári môžu ešte dnes využiť predkupné právo na zápas s PAOK FC.
Andraž Šporar sa teší na vypredané Tehelné pole.
Arťom Suchockij sa strelecky presadil v druhom ligovom zápase po sebe.

Neprehliadnite

Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.
Súperom belasých bude grécky majster PAOK Solún.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.