Úvod Správy Fortuna liga Andraž Šporar víťazom ankety Hráč mesiaca

Andraž Šporar víťazom ankety Hráč mesiaca

Najlepší ligový strelec sa za svoje výkony dočkal zaslúženého ocenenia.

Skvelá bodka za úspešným rokom. Kanonier Andraž Šporar počas jesennej časti ani raz nechýbal medzi finalistami ankety Hráč mesiaca Fortuna ligy, a na štvrtý pokus sa dočkal zaslúženého víťazstva. Posledné tohtoročné hlasovanie ovládol jednoznačným spôsobom a na najbližšom domácom zápase, ktorý odohráme už na Tehelnom poli, si preberie trofej pre Hráča mesiaca.

V ankete Hráč mesiaca Fortuna ligy sa počítajú hlasy fanúšikov a taktiež sedemčlennej odbornej poroty. Andraž získal celkom 33 bodov a hlasovanie ovládol rovnako dominantným spôsobom, akým kraľuje poradiu ligových kanonierov. Druhý v poradí bol ďalší hráč belasých Moha, ktorý získal 17 hlasov.

Náš útočník v novembri a decembri strelil štyri dôležité góly – peknými nožničkami skóroval v domácom zápase s Michalovcami, potom otvoril skóre v Nitre a dal expresný otvárací gól v zápase s Trenčínom. Jeseň uzavrel premenenou penaltou do siete Žiliny.

„Pre mňa i celý tím to bola vydarená jesenná časť. Strelil som pätnásť gólov a aj vďaka nim sme v lige prví bez jedinej prehry, čo je skvelé. Teším sa z ocenenia pre Hráča mesiaca, je to príjemná bodka za úspešným rokom. Ďakujem spoluhráčom, ktorí mi góly pripravovali a taktiež fanúšikom, ktorí za mňa hlasovali,“ vyjadril sa Andraž Šporar, ktorý na jeseň strelil celkom 20 gólov a prirodzene vyvolal záujem zahraničných klubov. „Nikam v zime neodídem. V Slovane som veľmi šťastný a neviem sa už dočkať nového štadióna, ktorý vyzerá fantasticky. Chcem získať titul so Slovanom a zažiť tú skutočnú belasú atmosféru v podaní našich priaznivcov.“

Najlepší ligový strelec zároveň poprial fanúšikom pekné prežitie sviatkov. „Všetkým našim priaznivcom prajem krásne Vianoce. Buďte hlavne zdraví a vychutnajte si chvíle so svojimi blízkymi. Verím, že všetkých nás čaká úspešný rok 2019, a že v ňom spoločne zažijeme veľa radostných okamihov,“ dodal Andraž Šporar.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Permanentkári môžu ešte dnes využiť predkupné právo na zápas s PAOK FC.
Andraž Šporar sa teší na vypredané Tehelné pole.
Arťom Suchockij sa strelecky presadil v druhom ligovom zápase po sebe.

Neprehliadnite

Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.
Súperom belasých bude grécky majster PAOK Solún.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.