Úvod Správy Juniori Mysleli sme len na víťazstvá

Mysleli sme len na víťazstvá

Hodnotíme jesennú časť v podaní juniorky Slovana Bratislava.

Naši juniori majú za sebou vydarenú jesennú časť sezóny. Vyhrali 13 z 15 ligových zápasov, majú najlepšiu ofenzívu v súťaži (3,93 gólu na zápas) i najpevnejšiu obranu. Najlepším strelcom III. ligy Bratislava je David Hrnčár, ktorý strelil 20 gólov. Jesennú časť v podaní našej juniorky sme hodnotili s trénerom tímu Jánom Kozákom ml.

Ako hodnotíte jesennú časť, ktorú ste zvládli bez jedinej ligovej prehry a body ste stratili len pri dvoch remízach?

Celkovo môžem vysloviť spokojnosť. Cieľom klubu je postúpiť s juniorkou do druhej ligy, a po jeseni za splnením tohto cieľa aj úspešne smerujeme. Sme prví s náskokom siedmich bodov na najbližšieho prenasledovateľa, takže výsledkovo to bolo vydarená jeseň. Ešte pred sezónou sme si dali interný cieľ odohrať celú jeseň bez prehry, čo sa nám aj úspešne podarilo. Mrzia ma akurát dve remízy, lebo aj v tých zápasoch sme boli herne lepší a mali sme vyhrať. Sme prví, ale vieme, že ešte pred jarnou časťou máme čo vylepšiť.

O internom cieli ste vy ani hráči počas jesene nechceli veľmi hovoriť, prezradili ste ho až teraz. Bol to pre hráčov ďalší motivačný faktor?

Ten, kto pôsobí v Slovane, nie je zvyknutý na prehry. Tak prečo by si na to mal zvykať v juniorke? Ak chcú chlapci niečo dokázať, musia sa naučiť myslieť len na víťazstvá. Hráči sa stotožnili s interným cieľom odohrať celú jeseň bez prehry a nepozerali sa na silu súperov, ktorí proti nám stáli. Bez ohľadu na súpera sme sa pozerali na seba, aby sa chlapci posúvali, hrali v dobrom tempe a futbalovo sa zlepšovali. Určite nám pomohlo, že sme si pred sezónou jasne stanovili cieľ postúpiť a ani raz neprehrať. Mysleli sme len na víťazstvá.

Ktorý jesenný zápas považujete s odstupom času za najlepší?

Myslím si, že najlepší bol zápas v Pezinku, kde sme hlavne prvý polčas odohrali na vysokej úrovni. K dobrému zápasu vtedy prispel aj kvalitný súper, ktorý sa tiež snažil hrať futbal. Rovnako veľmi pozitívne hodnotím domáci duel s Račou, ktorú sme jednoznačne zdolali. Veľmi si vážim aj posledný jesenný zápas v Moste pri Bratislave, kde nás čakal náročný terén a namotivovaný súper. V Moste to chlapci doslova ubojovali a ukázali aj inú tvár, keď v závere absolvovali nespočetné množstvo osobných súbojov a vydreli víťazstvo.

Do juniorky sa v priebehu leta vrátili Marek Rigo i Martin Hubert, ako vám pomohli títo hráči?

Určite pomohli, najmä Marek Rigo ukázal, že má nesporný potenciál. Nechcem však veľmi vyzdvihovať jednotlivcov, lebo to by som musel jednotlivo hovoriť o góloch Hrnčára, tvrdej práci Petráša či Brodzianskeho, spoľahlivosti Schlossára či zodpovednej hre celej defenzívy. Dôležité je, že všetci chlapci si plnili povinnosti v tréningoch i zápasoch. Každý z nich má rôznu kvalitu, ale každý dal zo seba sto percent a to je pre mňa najviac.

Zapracovali ste do tréningového procesu nejaké novinky?

Snažili sme sa tam dať viac silových prvkov spolu s kondičným trénerom Xavierom Simoesom. Práve Xavier má na starosti kondičnú a silovú prípravu mužstva, v tomto mu plne dôverujem. Skúšali sme rôzne spestrenia tréningov, aby sme nerobili stále rovnaké cvičenia. Po sezóne sme chlapcom naordinovali na zábavu aj basketbal, kde viacerí ukázali zaujímavé kúsky (úsmev).

Juniorka zimuje na prvom mieste, avšak na jar vás čaká ešte pätnásť zápasov. Jesenné prvenstvo teda nie je dôvodom na uspokojenie, ale naopak, motiváciou do ďalšej práce...

Snažíme sa, aby sa chlapci fyzicky zlepšovali a v prípade, že ich tréner prvého tímu povolá na tréning či zápas, boli pripravení zvládnuť vyššie tempo v A-mužstve. Myslíme smerom dopredu. Verím, že splníme cieľ a postúpime do druhej ligy, kde už budú zápasy podstatne náročnejšie než v súťaži, ktorú aktuálne hráme. A na to sa treba čo najlepšie pripraviť.

V marci tohto roka ste v stále mladom trénerskom veku získali najvyššiu licenciu. Čo si prajete do nového roka 2019?

Bez licencie sa tréner nepohne. Preto som sa snažil čo najrýchlejšie získať najvyššiu licenciu, a som rád, že sa mi to podarilo. Mojím najväčším prianím je postúpiť do druhej ligy, keďže potom je to úplne iné pre hráčov i trénerov. Čelíte náročnejším súperom, na ktorých sa musíte dôkladne pripraviť a zvoliť vhodnú taktiku. Mám rád výzvy, a práve rok 2019 bude výzvou. Chcem chlapcov herne zlepšovať, vyhrať súťaž a postúpiť do druhej ligy. Je to veľmi dôležité pre plynulý prechod našich mladých hráčov do mužského futbalu.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.