Úvod Správy Prípravné zápasy Pred belasými tri intenzívne bloky zimnej prípravy

Pred belasými tri intenzívne bloky zimnej prípravy

Zimná príprava prvého tímu ŠK Slovan sa začína 7. januára 2019.

Jesenná časť sezóny sa skončila len pred pár dňami, belasí však už poznajú plán zimnej prípravy, ktorá bude mať inú podobu než po minulé roky. Tentoraz je rozdelená na tri bloky – ten úvodný absolvujú hráči v Bratislave, následne vycestujú na Maltu a potom ich čaká dvojtýždňové sústredenie v tureckom Beleku.

Belasí odštartujú prípravu 7. januára úvodným zrazom v Bratislave. Hneď na úvod absolvujú fyzické testovanie, na základe ktorého dokážu kondiční tréneri individualizovať tréningovú záťaž pre jednotlivých hráčov. Počas úvodného bloku budú naši futbalisti trénovať v domácich podmienkach a to predovšetkým so zameraním na kondičnú stránku. Prvým súperom v príprave bude Sigma Olomouc, s ktorou sa stretneme 16. januára na novom Tehelnom poli

Slovan prijal pozvanie na Tipsport Malta Cup, ktorý je spojený s týždňovým herným sústredením. Belasí tak 18. januára odletia do Valletty, kde ich o deň neskôr čaká úvodný zápas turnaja s Mladou Boleslavou. Na základe výsledku si zahráme buď vo finále, alebo v súboji o tretie miesto. Naším súperom v tomto zápase bude Zbrojovka Brno alebo víťaz základnej časti zimnej Tipsport ligy. Sústredenie na Malte uzavrieme 24. januára prípravným súbojom s miestnym tímom Gzira United.

Po návrate z Malty dostanú hráči jednodňové voľno a v nedeľu 27. januára naberie výprava belasých smer Turecko. Už tretí rok po sebe vycestujeme do osvedčeného tréningového strediska v Beleku, kde sú k dispozícii kvalitné tréningové plochy i zázemie pre našu výpravu. Na hernom sústredení v Turecku odohrajú slovanisti štyri prípravné zápasy. Postupne vyzvú aktuálne šiesty tím ruskej ligy Rubin Kazaň, nórsky tím Tromsö IL i víťaza japonského Ligového pohára Shonan Bellmare. Generálka na jarnú časť je na programe 9. februára, pričom v štádiu riešenia je atraktívny zápas so Spartakom Moskva.

Po návrate z Turecka budú belasí ešte týždeň trénovať v domácich podmienkach a pripravovať sa na úvodný jarný ligový zápas, ktorý odohráme 16. februára 2019 v Dunajskej Strede.

„Tešíme sa z jesenného prvenstva, ale chceme byť ešte lepší. Náš tím má potenciál sa naďalej zlepšovať, a preto čaká hráčov náročná a intenzívna zimná príprava. Hráči dostali po poslednom zápase individuálne tréningové plány, ktoré musia splniť, aby už na úvodný zraz prišli pripravení a mohli hneď nabehnúť do tréningového procesu. Prvé dva bloky prípravy, ktoré absolvujeme v domácich podmienkach a na Malte, budú zamerané hlavne na fyzickú stránku. Následne absolvujeme herné sústredenie v Turecku, kde nás čakajú štyri zápasy. Prioritou zimnej prípravy je kondičná stránka, v spolupráci s kondičnými trénermi ju chceme posunúť ešte o úroveň vyššie. Na kvalitných tréningových plochách, ktoré budeme mať k dispozícii v Turecku či na Malte, bude dostatok priestoru aj na nácvik hernej stránky. Zámerne sme vyberali kvalitných súperov na prípravné zápasy, pretože len náročné merania síl nás posunú ďalej,“ povedal športový riaditeľ klubu Richard Trutz.

V priebehu zimy neprebehnú v kádri výrazné pohyby. „Zmeny v kádri sú v štádiu riešenia, ale veľké pohyby neplánujeme. Skôr nastanú pohyby smerom von z kádra, a to pri hráčoch ako Ricky van Haaren, Milan Rundič či Mitchell Schet, ktorí mali na jeseň minimálnu zápasovú minutáž. S Adamom Laczkom budeme diskutovať o prípadnom hosťovaní, aby získaval hernú prax a mohol sa rozvíjať v ostrých zápasoch,“ pokračoval Richard Trutz. Do prípravy sa zapoja aj viacerí mladí hráči z Akadémie ŠK Slovan. „Prípravu s naším prvým tímom začnú aj mladí hráči, ktorí sú ešte v dorasteneckom veku. S A-mužstvom už dlhšie trénujú David Strelec a Martin Trnovský, pričom do úvodnej fázy prípravy sa zapojí aj trojica Martin Majling, Denis Potoma a Alexander Tóth,“ uzavrel športový riaditeľ klubu.

 

Program zimnej prípravy A-mužstva ŠK Slovan Bratislava na jarnú časť sezóny 2018/19

Prvý blok prípravy (7. – 17. januára v domácich podmienkach)

7. január: úvodný zraz prípravy

7. – 9. január: fyzické testovanie hráčov, následne tréningy v domácich podmienkach

16. január: ŠK Slovan – SK Sigma Olomouc, prípravný zápas na Tehelnom poli 

 

Druhý blok prípravy (18. – 25. januára na Malte)

18. január: odlet výpravy na Maltu a začiatok sústredenia

19. január: FK Mladá Boleslav – ŠK Slovan (prvý zápas na Tipsport Malta Cup-e)

21. január: FK Zbrojovka Brno/víťaz zimnej Tipsport ligy – ŠK Slovan (finále alebo zápas o 3. miesto na Tipsport Malta Cup-e)

24. január: Gzira United FC (Malta) – ŠK Slovan, prípravný zápas na Malte

25. január: odlet výpravy z Malty do Bratislavy

 

Tretí blok prípravy (27. január – 10. február v Turecku, Belek)

27. január: odlet výpravy do Turecka (Belek) na sústredenie

30. január: FC Rubin Kazaň (Rusko) – ŠK Slovan, prípravný zápas v Turecku

2. február: Tromsö IL (Nórsko) – ŠK Slovan, prípravný zápas v Turecku

6. február: Shonan Bellmare (Japonsko) – ŠK Slovan, prípravný zápas v Turecku

9. február: FK Spartak Moskva (Rusko) - ŠK Slovan, generálka na jarnú časť v Turecku

10. február: odlet z Turecka späť do Bratislavy

 

Ďalšie dôležité dátumy

od 11. februára príprava na štart jarnej časti v domácich podmienkach

16. február: prvý jarný ligový zápas FC DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.