Úvod Správy Mládež Profesionálne zmluvy pre ďalších hráčov z Akadémie ŠK Slovan

Profesionálne zmluvy pre ďalších hráčov z Akadémie ŠK Slovan

Slovan podpísal nové profesionálne zmluvy so štyrmi mladými hráčmi.

Vedenie najúspešnejšieho slovenského klubu pokračuje v trende podpisovania profesionálnych kontraktov s talentovanými hráčmi, ktorí vychádzajú z Akadémie ŠK Slovan Bratislava. Belasí najnovšie podpísali profesionálne zmluvy so štyrmi mladými hráčmi – Samuelom Habodaszom, Martinom Majlingom, Denisom Potomom a Alexandrom Tóthom.

Všetci štyria menovaní sú aktuálne súčasťou staršieho dorastu (U19), ktorý pod vedením Vladimíra Gálu bojuje o prvenstvo vo svojej ligovej súťaži. Martin Majling a Alexander Tóth hrávajú na pravom, resp. ľavom kraji obrany, Samuel Habodasz primárne nastupuje na poste defenzívneho stredopoliara a Denis Potoma je klasický ofenzívny tvorca hry.

Vedenie klubu s týmito talentovanými futbalistami podpísalo trojročné zmluvy.

„V priebehu posledných dvoch rokov sme skvalitnili prácu v našej mládeži, a to či už investíciami do Akadémie, alebo príchodmi kvalitných mládežníckych trénerov a dopĺňaním kádrov o šikovných hráčov. Postupnou prácou sme vytvorili veľmi silný tím U19, ktorý bude na jar bojovať o titul. Pozorne sledujeme našich mladých hráčov a štyrom, ktorí za posledné obdobie urobili veľký progres, sme ponúkli profesionálne kontrakty. Verím, že to bude motivácia aj pre ďalších mladých hráčov, keďže už teraz chystáme ďalšie profesionálne kontrakty pre futbalistov z mladších ročníkov, ktorí ukazujú svoj talent,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„So Samuelom Habodaszom, Martinom Majlingom, Denisom Potomom a Alexandrom Tóthom sme podpísali nové trojročné kontrakty. Predpokladám, že menovaní v januári začnú prípravu s prvým tímom. Verím, že po úvodnej fáze prípravy si svojou prácou vybojujú aj miestenku v nominácii na sústredenie do Turecka, kde môžu okúsiť atmosféru mužského futbalu a získať nové skúsenosti,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Spomínaní hráči sú narodení v roku 2000 s výnimkou Alexandra Tótha, ktorý je ročník 2001. Plynulý prechod do mužského futbalu by im určite uľahčili kvalitné zápasy za našu juniorku. „Jasným cieľom klubu je postúpiť s juniorkou do druhej ligy. Pre našich mladých hráčov je priam zásadné, aby pri prechode do mužského futbalu hrali náročné zápasy v kvalitnej druhej lige. Teším sa, že juniorka je po jeseni prvá v tabuľke a verím, že to tak zostane až do konca sezóny,“ uzavrel viceprezident klubu.

S hráčmi, ktorí podpísali nové profesionálne zmluvy, počas tejto sezóny pracuje šéftréner mládeže a zároveň šéf realizačného tímu v kategórii U19 Vladimír Gála. Šéftréner našej mládeže vníma nové profesionálne kontrakty pre mladých hráčov pozitívne. „Všetci v mládežníckej sekcii sme veľmi radi, že vedenie klubu aj takýmto spôsobom dáva príležitosť mladým hráčom. Je to výborný impulz do celej mládeže. Verím, že títo hráči budú určitým vzorom pre ďalších nádejných futbalistov či už v kategórii U19, alebo aj v mladších ročníkoch,“ vyhlásil Vladimír Gála.

Predstavenie hráčov s profesionálnymi zmluvami

Po podpise nových zmlúv sme sa našich mladíkov opýtali, ako vnímajú tento krok vo svojej kariére a taktiež nás zaujímalo, ktorého hráča z prvého tímu majú najradšej. Nižšie si prečítate ich odpovede.

Samuel Habodasz (narodený 26.5.2000) pôsobí v Slovane od roku 2014 a najčastejšie nastupuje na poste defenzívneho stredopoliara, dokáže však hrať aj na pozícii stopéra. „Vážim si, že mi Slovan ponúkol profesionálnu zmluvu, je to skvelý, výborný pocit. Vnímam to ako zadosťučinenie za tvrdú prácu, keďže viem, že v staršom doraste je veľa kvalitných hráčov a mňa teší, že si vedenie klubu vybralo práve mňa. Z A-tímu sa mi najviac pozdáva prejav Joeriho de Kampsa a Marina Ljubičiča, keďže hrávam na podobnom poste ako oni a tiež hrám rád čisto a dôrazne,“ povedal Samuel Habodasz po podpise zmluvy.

Martin Majling (nar. 30.6.2000) prišiel do Slovana v roku 2017 z Banskej Bystrice. V kategórii U19 hráva na poste pravého krajného obrancu, bez problémov však zvládne aj pozíciu stopéra. „Som nesmierne rád, že som so Slovanom podpísal profesionálny kontrakt. Budem na sebe ďalej pracovať, aby som sa postupnými krokmi prepracoval do kádra prvého tímu. Po príchode z Banskej Bystrice som si zvykol na Slovan i Bratislavu, som spokojný s prostredím na akadémii i kolektívom v hráčskej kabíne. Z A-tímu sa mi najviac pozdáva Mitch Apau, je silný, dôrazný a len tak cez seba nepustí žiadneho protihráča.“

Denis Potoma (nar. 15.2.2000) prišiel do Slovana v roku 2014 zo Stropkova. Je mládežníckym reprezentantom Slovenska v kategórii do 19 rokov a „doma“ sa cíti na poste ofenzívneho stredopoliara, kde môže rozvíjať útočné akcie belasých. „Je to pre mňa krok dopredu, teším sa, že mi Slovan ponúkol novú profesionálnu zmluvu. Mojím cieľom je postupne sa prepracovať do kádra prvého tímu, chápem však, že treba mať aj trpezlivosť a ísť krok po kroku. Toto je prvý krok, vlastnou tvrdou prácou musím dosiahnuť ďalšie. Z prvého tímu sa mi futbalovo najviac páči Moha.“

Alexander Tóth (nar. 04.08.2001) nosí belasý dres už od roku 2012. Je najmladším z tejto skupiny hráčov, na ihrisku však vyniká svojou rýchlosťou a úspešnosťou v osobných súbojoch. Hráva na pozícii ľavého krajného obrancu. „Úprimne poviem, že som to nečakal, ale o to viac si vážim ponuku od najlepšieho klubu na Slovensku. Profesionálnu zmluvu vnímam ako obrovskú motiváciu pracovať na sebe a posúvať sa ďalej. Túžim po tom, aby som si v budúcnosti zahral za prvý tím. Už som s ním absolvoval niekoľko tréningov, pričom spočiatku som bol trochu v strese, ale potom som sa dostal do tempa a chalani ma prijali úplne bez problémov. Čo sa týka prvého tímu, vidím sa vo Vasilovovi Božikovovi, ktorý je veľmi zodpovedný a je to správny líder tímu. Všímam si veci, ktoré na ihrisku robí, je herne i takticky nesmierne vyspelý,“ povedal Alexander Tóth.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Sledujte priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí sa v 1. kole kvalifikácie Ligy majstrov stretnú s FK Sutjeska Nikšić.
Pohár Ferdinanda Daučíka pokračuje druhým ročníkom.

Neprehliadnite

Pohár Ferdinanda Daučíka pokračuje druhým ročníkom.
Majstrovská sezóna ŠK Slovan pokračuje.
Klubová hymna ŠK Slovan Bratislava - Na Tehelnom poli

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.