Úvod Správy Fortuna liga Oživiť príjemné spomienky na Žilinu

Oživiť príjemné spomienky na Žilinu

Aleksandar Čavrič dal v kalendárnom roku 2018 do siete Žiliny päť gólov.

Obľúbený súper? Vo februárovom vzájomnom zápase nasúkal Žilinčanom tri góly a dosiahol svoj prvý hetrik v profesionálnej kariére. V poslednom kole sezóny 2017/18 zase dvomi presnými zásahmi výrazne prispel k nášmu triumfu 3:2. Aleksandar Čavrič si na Žilinu trúfa aj v sobotňajšom vzájomnom zápase, ktorým uzavrieme jesennú časť ročníka (výkop o 13:45 na Pasienkoch).

„Ak sa ma opýtate na Žilinu, tak prvé, čo mi napadne, je môj prvý hetrik v profesionálnej kariére. Sú to nádherné spomienky. Hrali sme s nimi vtedy v Myjave, kam nás však prišli podporiť naši fanúšikovia a vyhrali sme vysoko 6:0 aj vďaka môjmu hetriku. Tento deň radím medzi vôbec najkrajšie, aké som vo futbale zažil,“ povedal Aleksandar Čavrič v úvode rozhovoru pred zápasom Slovan – Žilina.

Vníma „Čaki,“ že sa mu proti tomuto súperovi špeciálne darí? Proti Žiline odohral štyri ligové zápasy, v ktorých strelil päť gólov. „Môžem povedať, že je to môj obľúbený súper (úsmev). Všeobecne sa mi lepšie hrá proti tímom z hornej polovice tabuľky, ktoré hrajú otvorenejší futbal. Na ihrisku je to samozrejme náročnejšie, zároveň však mám vpredu viac priestoru, ktorý dokážem využiť. Teším sa na každý jeden ligový zápas, na tie so súpermi ako Žilina však ešte o niečo viac.“

V sobotu sa majú na čo tešiť aj fanúšikovia. Belasí z pozície lídra tabuľky privítajú aktuálne tretí tím súťaže. Najlepšia ofenzíva v súťaži (42 gólov) vyzve tretí najproduktívnejší útok v podaní Žilinčanov (31 gólov). „Myslím si, že to bude zaujímavý zápas, v ktorom sa stretnú dve ofenzívne ladené mužstvá. Vieme, aké sú silné stránky Žiliny, ktoré musíme eliminovať. Chceme nadviazať na výkon proti Trenčínu a uzavrieť jeseň v takom štýle, v akom sa niesla veľkú väčšinu času – čiže víťazne,“ rázne vyhlásil náš ofenzívny univerzál, ktorý najčastejšie nastupuje na pravom krídle.

Pred týždňom v súboji s Trenčínom sa náš tím predviedol vo veľmi dobrom svetle po defenzívnej i ofenzívnej stránke. Defenzíva na čele s Dominikom Greifom udržala nulu, vpredu sa strelecky presadili Andraž Šporar i Moha. Aleksandar Čavrič zase zohral kľúčovú úlohu pri našom treťom góle, keď na pravom krídle doslova obehol trenčianskeho obrancu a nezištne prihral Mohovi pred odkrytú bránu. „Prestal som na seba vyvíjať tlak. V minulosti mi to zväzovalo nohy, keď si hovoril, že teraz už musím dať gól a podobne. Skôr sa snažím pozerať na to, aby som bol platný pre tím. Som rád, že mi v Trenčíne vyšla gólová akcia a že som Mohovi pripravil presný zásah. Po Trenčíne sme všetci boli veľmi šťastní a spokojní, ale to trvalo len jeden deň. Potom sme už presmerovali naše myšlienky na zápas so Žilinou, ktorý je pre nás veľmi dôležitý, veď je to v podstate náš priamy súper v boji o titul.“

Belasí môžu v sobotu vyrovnať sériu bez prehry zo sezóny 2010/11 a z úvodu ročníka 2011/12, keď neprehrali 20 zápasov v rade. Príznačné je, že v sezóne 2010/11 práve vďaka tejto sérii predstihli Žilinu v majstrovskej naháňačke a získali pamätné double. Aktuálne sme v lige neprehrali 19-krát v rade... „V kabíne o tejto sérii nehovoríme, nechceme nič zakríknuť. A možno aj vďaka tomu stále vyhrávame. Nechceme sa pozerať na série, štatistiky či tabuľku, keď vieme, že sme prví a je to v našich rukách. Myslíme vždy len na najbližší zápas a tak si postupne budujeme náskok na čele ligy,“ tvrdí bývalý mládežnícky reprezentant Srbska.

V sobotu sa pre belasých skončí jesenná časť ročníka i futbalový rok 2018. V našej šatni už cítiť vianočnú atmosféru, každý sa teší na čas strávený s rodinami a najbližšími. Ešte predtým je tu však ligový zápas, pričom práve výsledok posledného jesenného kola je pre pohodu počas zimy nesmierne dôležitý. „Posledný zápas pred dlhou zimnou prestávkou je mimoriadne dôležitý aj z psychologického pohľadu. Ak vyhráte, tak strávite Vianoce v dobrej nálade, ak nebodaj nie, tak vás to bude škrieť a trápiť. Preto ešte nemyslíme na dovolenky, ale stopercentne sa koncentrujeme len na Žilinu. Na ihrisku necháme všetko, aby sme vyhrali posledný jesenný zápas a potešili aj našich verných fanúšikov,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave nastúpia belasí proti Seredi?
Slovanisti sa v sobotu o 19:00 stretnú v Myjave so Sereďou.
Dôležitá informácia pre fanúšikov cestujúcich na zápas ŠKF Sereď – ŠK Slovan.

Neprehliadnite

V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.
Súperom belasých bude grécky majster PAOK Solún.
Hodnotenie trénera Jána Kozáka ml. po zápase Dundalk FC – ŠK Slovan Bratislava (1:3).

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.