Úvod Správy Mládež Na záver jesene dve víťazstvá a remíza s Podbrezovou

Na záver jesene dve víťazstvá a remíza s Podbrezovou

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Ako poslední z našich mládežníckych výberov ukončili jesennú časť dorastenci. V 17. kole sa belasí stretli s rovesníkmi Podbrezovej. Naši starší dorastenci sa na ihrisku súpera ujali vedenia v 36. min. Po rýchlej akcii po pravom krídle dostal nepokrytý Samuel Lavrinčík dobrú prihrávku a prudkou strelou pod brvno prekonal brankára. Tesne pred koncom prvého polčasu mali domáci výhodu pokutového kopu, ale brankár Martin Trnovský rovnako ako pred tromi týždňami v Žiline vystihol úmysel strelca a loptu vyrazil. V 69. min však po centri slovanisti zabudli na nabiehajúceho hráča na zadnej žrdi a inkasovali gól na konečných 1:1. Po remíze tak zostala ich strata na vedúci Trenčín štvorbodová.

Oba naše mladšie dorasty doma bodovali naplno. Belasá U17 po päťgólovom prídele Popradu v predchádzajúcom kole predviedla proti Podbrezovej ďalší ofenzívny koncert a dosiahla svoje najvyššie víťazstvo v tejto sezóne – 6:0. Hetrikom sa na ňom podieľal Matej Rosenberger, s 13 gólmi druhý najlepší strelec súťaže. Zverenci Szilárda Németha prezimujú na treťom mieste v tabuľke a rovnako ako U19 budú mať na jar reálnu šancu zabojovať o vyššie priečky.

S Podbrezovou si poradili aj šestnásťroční slovanisti. Oba góly pri výhre 2:0 strelil v rozpätí dvoch minút v závere prvého polčasu Kofi Oliver Thorpe. Týmto výsledkom si upevnili šieste miesto, a zároveň sa priblížili k dvojici Nitra, Trenčín, ktorá v poslednom jesennom kole zaváhala.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

17. kolo

Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan 1:1 (0:1) – Lavrinčík

Zostava Slovana: Trnovský – Tóth, Čech, Majling, Valentín, Habodasz, P. Haramia (77. Floriš), Lavrinčík, Potoma, Jackuliak, Strelec

17. kolo

ŠK Slovan – Železiarne Podbrezová 6:0 (3:0) – Rosenberger 3, Juraj Lacko, Szetei, Tučný

Zostava Slovana: Danihel – Uhlár (54. Bartoš), Juraj Lacko, Szetei, Polčic (41. Galovič), Rosenberger, Tučný, Hečko, V. Duffek (41. Kupec), Palacka, Božik (54. Hornyák)