Úvod Správy Fortuna liga Naša sila vychádza zvnútra tímu

Naša sila vychádza zvnútra tímu

Dávid Holman sa vracia do formy, v ktorej si ho naši fanúšikovia obľúbili.

Celý september a časť októbra aj vinou zdravotných ťažkostí chýbal v základnej zostave. Od 20. októbra, keď sa belasí stretli so Zlatými Moravcami, však už v základnej jedenástke nechýbal ani raz a prispel k tomu, že záver jesennej časti sa v podaní belasých nesie na víťaznej vlne. Dávid Holman opäť žiari úsmevom.

Skromný a srdečný futbalista, ktorý pochádza z malej maďarskej obce Érsekvadkert, dal od návratu do základnej zostavy dva dôležité góly, ktoré pre nás znamenali štyri získané body. Aj v sobotňajšom zápase s Trenčínom patril k najvýraznejším hráčom na ihrisku a nezištnou asistenciou pripravil gól Marinovi Ljubičičovi. „Pre mňa skutočne nie je najpodstatnejšie dať gól. Rovnako ma poteší aj pekná asistencia spoluhráčovi, napríklad taká, akú som poslal Marinovi, ktorý následne skóroval. Záleží mi len na tom, aby som bol platný pre tím a pomáhal spoluhráčom, až potom sa pozerám na nejaké štatistiky,“ povedal Dávid Holman po stretnutí s Trenčínom.

Futbal píše príbehy, ktoré by nenapísal žiadny filmový scenárista. Nikdy neviete, čo sa stane zajtra a už tobôž nie, čo bude o mesiac či o pol roka. Dávid si v priebehu jesennej časti prešiel neľahkým obdobím, ale stále tvrdo pracoval a futbal mu to vrátil. „Vo futbale naozaj nevieš, čo sa stane zajtra. Raz si hore, raz si dole. V čase, keď si dole, je dôležité zostať silný a stále tvrdo pracovať. Jedine tým to môžeš zmeniť. Tvrdo som makal a teraz sa cítim skutočne dobre. A hlavne, tím je na tom dobre, a to je skutočne podstatné.“

S naším ofenzívnym stredopoliarom sme sa rozprávali po zápase s Trenčínom. V kádri belasých je veľa technicky disponovaných hráčov, pričom Dávid patrí medzi nich. Mohlo by sa zdať, že technickému mužstvu ťažký terén vôbec nebude vyhovovať. Naši hráči však však ukázali, že dokážu hrať aj na náročnom teréne a v nepríjemných podmienkach pridali kus srdca a bojovnosti. „Asi iba raz v živote som doteraz hral na takomto ťažkom teréne. Na ihrisku bolo veľa ľadu a snehu, ale dokázali sme sa prispôsobiť. Myslím si, že preto sme dobrí a vďaka tomu vedieme ligu. Neriešime totiž počasie, ihrisko či ďalšie okolnosti, ale vždy odvedieme na ihrisku sto percent a ukážeme, že sme lepší než súper,“ tvrdí maďarský reprezentant. 

Dávidovi štadión v Myjave skutočne svedčí. Vo februári tam dal skóroval pri víťazstve 6:0 nad Žilinou. Z jeho gólovej oslavy vznikla pamätná fotka, pretože hneď po góle si to namieril k plotu a spontánne sa objímal s našimi fanúšikmi. V marci zase asistoval Andražovi Šporarovi pri jeho presnom zásahu, ktorým rozhodol o triumfe nad Nitrou. Aj tretí tohtoročný návrat dopadol na výbornú. „Oživili sa mi krásne spomienky. Rád hrám v Myjave, je to pekný štadión a navyše, v tomto roku sme tam vyhrali všetky tri zápasy so skóre 10:0, takže čo viac si priať.“

 

Belasí majú po sedemnástich ligových kolách osembodový náskok na druhú Dunajskú Stredu. Len jeden zápas ich delí od toho, aby celú jeseň uzavreli bez jedinej prehry. Z čoho podľa Dávida pramení naša sila? „Myslím si, že naša sila vychádza zvnútra tímu. S chalanmi sme sa postupne spoznali a sme ako jedna rodina. Máme v kabíne pohodu, čo sa odzrkadľuje aj v našich výkonoch na ihrisku,“ uzavrel Dávid Holman.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Stiahnite si bulletin na zápas ŠK Slovan Bratislava - FK Pohronie.
Slovanisti v sobotu o 17:00 privítajú FK Pohronie.
Lukáš Pauschek je opäť súčasťou Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan ponúka deťom možnosť navštíviť zápas s Wolverhamptonom, ktorý sa uskutoční 24.10. o 18:55 h na štadióne Tehelné pole.
Klubový partner spoločnosť Futbaltour.sk organizuje letecký zájazd na mimoriadne prestížny zápas v Anglicku.
Názory trénerov po zápase 2. kola Európskej ligy SC Braga – ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.