Úvod Správy Fortuna liga Jednoduchosťou ku kráse

Jednoduchosťou ku kráse

Marin Ljubičič v zápase s Trenčínom opäť ukázal, akým prínosom je pre naše mužstvo.

Zamrznuté tváre, skrehnuté prsty, ale radostné úsmevy. Tak schádzali naši hráči z myjavského trávnika po zápase, ktorý našim fanúšikom rozhodne ponúkol dôvod na úsmev. Belasí s prehľadom a v hernej pohode zdolali Trenčín rozdielom triedy a nielenže sa stali jesennými majstrami, ale zároveň zvýšili náskok na najbližšieho prenasledovateľa na 8 bodov.

Ťažko hovoriť o individualitách, pretože všetci štrnásti hráči, ktorí v sobotu naskočili na ihrisko, sa s chuťou a odhodlaním pobili za znak na svojej hrudi. Medzi najvýraznejšie osobnosti opäť patril Marin Ljubičič, ktorý operoval na veľkom priestore, zodpovedne čistil priestor na našej obrannej polovici a podporoval aj útok.

„Hralo sa na veľmi ťažkom teréne, ihrisko bolo zasnežené a hlavne zľadovatené. V šatni sme si pred zápasom povedali, že na takomto teréne potrebujeme hrať hlavne jednoducho a bez zbytočných chýb. Do bodky sme to preniesli do zápasu, hrali sme rozumne a nič sme si nekomplikovali. Mohli sme vyhrať aj výraznejším rozdielom, 3:0 proti Trenčínu je však skvelý výsledok,“ povedal Marin po stretnutí.

Vo svojom siedmom ligovom štarte za Slovan sa Marin druhýkrát strelecky presadil. V 27. minúte stretnutia zužitkoval nezištnú prihrávku Dávida Holmana a strelil dôležitý gól na 2:0. „Keď útočíme, tak si vpredu hľadám voľný priestor a pohybom si pýtam loptu. Dávid mi poslal skvelú prihrávku. Prebral som si loptu a už som len namieril k žrdi. Z gólu sa teším, no prvoradé je, aby Slovan vyhrával, až potom sa môžeme pozerať na štatistiky jednotlivcov.“

Prvý výdatný tohtoročný sneh zasiahol v noci z piatka na sobotu aj Kopanice. Bola to taká „zimná klasika“ – na ihrisku poletoval sneh, hralo sa s oranžovou loptou a teploty sa šplhali pod bod mrazu. Belasí sa s nehostinnými podmienkami vyrovnali lepšie než súper a bavili sa futbalom. „Podmienky boli náročné, ale v prechádzajúcom pôsobisku na Ukrajine som hral aj v horšom počasí, na snehu a ľade. Ale to je futbal – hrá sa vždy, pokiaľ nie je extrémne zlé počasie, a aj preto ho ľudia majú tak radi. Nemôžete mať stále k dispozícii výborné ihrisko či krásne počasie. Niekedy musíš zatnúť zuby a ísť von aj vtedy, keď je takáto zima (úsmev). Neriešili sme počasie či podmienky, prišli sme vyhrať a to sme splnili. Zima samozrejme bola poriadna, takže po zápase si doprajem poriadne horúcu sprchu a potom oddych doma,“ usmial sa chorvátsky stredopoliar, ktorého Slovan získal koncom augusta 2018.

Keďže sú belasí lídrami súťaže a po sedemnástom kole bez jedinej prehry, tak prakticky ani nemá zmysel, aby sa pozerali na výsledky súperov. Faktom však je, že po remíze Dunajskej Stredy so Žilinou sme náš náskok na najbližšieho prenasledovateľa zvýšili na 8 bodov. A poistili sme si jesenné prvenstvo. Na prvom mieste budeme zimovať prvýkrát od sezóny 2013/14. „Je to pekné konštatovanie, ale za prvé miesto po jesennej časti žiadnu trofej nezískate. Dôvod na radosť teda bude len vtedy, ak budeme prví aj po poslednom kole sezóny,“ vyhlásil Marin Ljubičič.  

Dnes sme predlžovali série – tú bez ligovej prehry na 19 zápasov v rade, tú v podobe víťazstiev na ihriskách súperov na 9 zápasov. „Je to výborná bilancia. Myslím si, že za to vďačíme silnej konkurencii v tíme. Na každú pozíciu máme dvoch výborných hráčov, čo nás núti ísť do každého tréningu na sto percent, aby sme si udržali miesto v zostave. Máme správnu víťaznú mentalitu a chceme stále viac a viac víťazstiev," uzavrel Marin. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Zostrih dnešného tréningového zápasu i premiérový gól Vladimíra Weissa.
Hodnotenie Jána Kozáka ml. po tréningovom zápase ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra (2:1).
Belasí v tréningovom zápase zdolali Nitru 2:1.

Neprehliadnite

Súťaž sa opäť reštartuje 13. júna.
Vladimír Weiss ml. strelil svoj premiérový gól v Slovane Bratislava.
Ako môžu vyzerať zápasy na Tehelnom poli s diváckou kulisou?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.