Úvod Správy Fortuna liga Strelec: Vážim si príležitosť

Strelec: Vážim si príležitosť

David Strelec v zápase s Ružomberkom absolvoval domácu premiéru vo Fortuna lige.

Ešte stále len 17-ročný veľký talent Slovana Bratislava i slovenského futbalu v poslednú novembrovú sobotu urobil ďalší krok vo svojej rozbiehajúcej sa kariére. David Strelec prvýkrát vybehol na ligový trávnik pred bratislavským publikom a zožal aj potlesk prítomných fanúšikov. Po domácej premiére bol David šťastný, no zároveň priznal, že mužský futbal je o niečom inom než dorastenecká súťaž.

Pre najlepšieho strelca I. ligy dorastu s 21 gólmi to bol druhý štart vo Fortuna lige. David zasiahol do zápasu tretieho kola v Michalovciach, kde strávil na ihrisku 17 minút. V dueli s Ružomberkom dostal od Martina Ševelu priestor na 11 minút. „Som šťastný, že mi tréner dal dôveru a dostal som priestor v tomto dôležitom ligovom zápase. Vážim si šancu a budem sa snažiť ďalej pracovať, aby som takýchto príležitostí dostával čoraz viac. Teším sa z domácej ligovej premiéry, na druhej strane ma však mrzí, že sme nezískali tri body,“ povedal David Strelec po stretnutí.

Skúste sa vžiť do čias, keď ste mali 17 rokov a predstavte si, že by ste v takom mladom veku mali zasiahnuť do zápasu najvyššej súťaže, navyše v drese najúspešnejšieho slovenského klubu. Dostatok dôvodov na trému, Davida však nervozita netrápila. „Počas zápasu nemáte priestor na nervozitu. Musíte sa koncentrovať na svoj výkon a to bez ohľadu na to, či hráte súťažný duel za dorast alebo za prvý tím. Na ihrisku som sa cítil dobre, ale nie som so sebou spokojný, mal som byť nebezpečnejší pre obranu súpera. Beriem to však ako motiváciu do ďalšej práce,“ povedal Strelec, ktorý sa po striedaní takmer dostal do vyloženej príležitosti. Center Vukana Savičeviča z ľavej strany prepadol cez celú šestnástku až na zadnú žrď, tam však pred Strelcom v poslednej chvíli odkopol loptu obranca Twardzik.

Talentovaný útočník zažil poriadne nabitý víkend. V piatok dvomi gólmi rozhodol o víťazstve nášho staršieho dorastu v Poprade a v sobotu zasiahol do stretnutia Fortuna ligy. Na vlastnej koži zažil rozdiely medzi dorasteneckým a mužským futbalom. „V mužskom futbale je všetko iné, rýchlejšie, tvrdšie. Pre mňa ako 17-ročného chalana je však skvelé, že ma tréner poslal do zápasu najvyššej súťaže. Sú to výborné, neoceniteľné skúsenosti, ktoré ma opäť posunú ďalej. Mám veľkú chuť sa zlepšovať a získavať ďalšie zápasové minúty v prvom tíme.“

 

Rozhodne sympatické bolo, že Strelca pri príchode na trávnik povzbudili potleskom aj fanúšikovia. V hľadisku mal aj podporu rodiny. „Na tribúne som mal otca i krstného otca, ktorí ma podporovali. Som vďačný aj za podporu od fanúšikov, je to pre mňa záväzok do budúcna,“ uzavrel David Strelec.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Alen Ožbolt v rozhovore pred zápasom v Zlatých Moravciach.
Prinášame informácie pre fanúšikov, ktorí sa chystajú vycestovať a podporiť Slovan v Zlatých Moravciach.
Čo vám možno uniklo?

Neprehliadnite

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.