Úvod Správy Prípravné zápasy Keď tvrdo makáš, tak ti to futbal skôr či neskôr vráti

Keď tvrdo makáš, tak ti to futbal skôr či neskôr vráti

Aleksandar Čavrič v prípravnom zápase s Brestom jeden gól strelil a na ďalší prihral.

Užitočné spestrenie reprezentačnej prestávky – na tomto konštatovaní sa po zápase s Brestom zhodli naši hráči i tréner Martin Ševela. Belasí v súboji so šiestym tímom bieloruskej ligy nasadili pozmenenú zostavu, dorastenci Adam Jackuliak a Samuel Lavrinčík si dokonca odbili debut v A-mužstve. Aj napriek absencii viacerých opôr predviedli belasí sympatický výkon okorenený tromi gólmi.

Okrem výkonu a úspešného výsledku ešte zarezonovalo aj jedno pekné gesto. V 56. minúte mali slovanisti po faule na Filipa Hološka výhodu pokutového kopu. Hološko ako faulovaný hráč ponúkol loptu Aleksandarovi Čavričovi. Ten sa však hneď otočil smerom k mladému Marekovi Rigovi, ktorý síce už odohral niekoľko zápasov za prvý tím, na svoj prvý gól však stále čakal. Rigo následne penaltu bez problémov premenil. „Keď som bol ešte mladší, tak jeden skúsenejší srbský hráč mi tiež ponúkol kopnúť si penaltu a pamätám si, že mi to pridalo na sebavedomí. Marek má potenciál a chcel som mu takto pomôcť. Keď sme hrali doma s Michalovcami, tak Andraž mohol dosiahnuť hetrik, ale loptu pri penalte prenechal mne, čím mi tiež pomohol. Teraz som ja chcel pomôcť Marekovi a teším sa, že dal gól,“ povedal Aleksandar Čavrič po stretnutí.

Práve „Čaki“ ešte v prvom polčase otvoril skóre stretnutia, keď sa mu vyplatilo, že miesto samostatného úniku ešte prihral napravo Rickymu van Haarenovi. „Ricky bol desať metrov za mnou, ale počul som, ako kričí, že mu mám prihrať do behu. Poslal som mu však trošku dlhšiu loptu, než by sa žiadalo. Našťastie to stihol, zatiaľ čo som si našiel priestor na päťke a presne som vedel, že mi tam Ricky bude prihrávať. Vyšlo to perfektne,“ usmial sa šťastný strelec, ktorý následne prihral Filipovi Hološkovi na druhý gól Slovana. 

Súboj s Brestom mal síce prívlastok prípravný, hralo sa však vo vysokom nasadení a na ihrisku to občas medzi hráčmi aj zaiskrilo. Belasí mohli byť opäť spokojní s efektivitou, keď využili prakticky všetky väčšie príležitosti a to ešte gólovú strelu Jackuliaka zastavilo brvno. Víťazstvo má svoju váhu a je pozitívne pre sebavedomie mužstva. „Myslím si, že dnešný zápas môžeme hodnotiť pozitívne. V čase, keď nehráme ligu, je vhodné odohrať prípravný duel s kvalitným súperom. Chalani, ktorí toľko nehrávajú, si tiež schuti zahrali a ukázali, že sú to kvalitní hráči. Dnes to skrátka bolo fajn,“ usmial sa Aleksandar Čavrič.

Reprezentačná prestávka, to je v klubovom živote špecifické obdobie. Časť hráčov je na reprezentačných zrazoch, tí zostávajúci zase majú dva týždne bez súťažného stretnutia, ktoré sa snažia využiť čo najlepšie. Čo má „Čaki“ počas reprezentačnej pauzy radšej, tréningy, alebo takéto zápasy? „Určite si radšej zahrám v prípravnom zápase. Aj preto som dnes hral s takou chuťou (úsmev). Zo zápasu máš lepší pocit než z tréningu, si šťastnejší, keď v ňom zvíťazíš a prípadne ešte dáš gól. Takže áno, zápas je určite lepší než tréning alebo voľno.“

Zdá sa, že neľahké obdobie Aleksandara Čavriča je minulosťou. V posledných dueloch sa vracia do formy, v akej ho fanúšikovia majú najradšej. „Verím, že náročné obdobie je už za mnou. Cítim sa oveľa lepšie než povedzme pred mesiacom. V rámci prípravy som zmenil určité veci, a má to pozitívny vplyv. Stále na sebe tvrdo pracujem, a keď tvrdo makáš, tak futbal ti to skôr či neskôr vráti späť. Už v Nitre mi futbal veľmi chutil, rovnako dnes sa mi hralo veľmi dobre. Chcem, aby to takto pokračovalo a aby som gólmi a asistenciami ešte viac pomohol tímu,“ vyhlásil stále len 24-ročný rodák z Vukovaru. A aké pocity má pri pohľade na najnovšie fotografie z Tehelného poľa? „Poviem to jedným slovom – neskutočné! Každý deň si pozerám tie fotografie, je to naozaj krásny štadión. Veľmi si prajem, aby sa na nový štadión vrátili fanúšikovia a vytvorili tam parádny kotol,“ uzavrel Aleksandar Čavrič, ktorý po našom rozhovore stihol aj ešte jednu "selfie" s fanúšikom Slovana. 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.
Ako prežil dovolenku náš stopér a aký bol včerajší prvý tréningový deň prípravy?

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.