Úvod Správy Prípravné zápasy V príprave víťazstvo nad Brestom

V príprave víťazstvo nad Brestom

Belasí v prípravnom zápase zdolali bieloruský Dynamo Brest 3:1.

ŠK Slovan si v prípravnom stretnutí poradil s bieloruským Dynamom Brest 3:1. Naše góly strelili Aleksandar Čavrič, Filip Hološko a Marek Rigo.

Martin Ševela pristúpil v prípravnom zápase k výraznej rotácii zostavy. Z hráčov, ktorí boli pred týždňom v základnej zostave v ligovom stretnutí v Nitre, začali s Brestom od začiatku len Dominik Greif, Marin Ljubičič a Aleksandar Čavrič. Slovan vstúpil v chladnom slnečnom počasí do zápasu aktívne. Už v 5. min vyslal Ljubičič dlhú loptu do šestnástky súpera, Čavrič sa snažil o strelu, tú mu však zrazil obranca. V 12. min predviedli belasí peknú akciu, Čavrič si urobil priestor na ľavej strane a jeho prudká strela k bližšej žrdi minula bránu len o milimetre. Úvodná aktivita vyústila v 21. min do zaslúženého gólu. Po rýchlom brejku prihral Čavrič napravo van Haarenovi, ktorý sa síce dostal s loptou do ostrého uhla, využil však, že Gutor vybehol za ním ďaleko od svojej brány. Van Haaren teda ponad brankára nacentroval pred bránu a Čavrič zblízka nemal problém skórovať - 1:0. O sedem minút bolo 2:0, keď Čavrič prešiel po pravom krídle a dal do stredu, odkiaľ Hološko trafil ponad brankára do siete. Hostia zvýšili obrátky a viackrát nebezpečne pohrozili, Greif však bol vždy na mieste.

V druhom polčase sa Brest vysunul viac dopredu, čo ponúklo belasým možnosti na brejky. Po jednom z nich Hološko ušiel obrane súpera a pri pokuse o kľučku ho fauloval brankár Denisenko. Nariadenú penaltu s prehľadom premenil mladík Marek Rigo, ktorý brankára poslal do opačnej strany a upratal loptu k ľavej žrdi – 3:0. O desať minút hostia znížili, a taktiež po pokutovom kope. Greif prvý pokus Khoblenka vyrazil a dal zaspomínať na augustový zápas s Rapidom Viedeň. Khoblenko sa však následne dostal k dorážke a znížil – 3:1. Belasí v druhom dejstve päťkrát striedali, premiéru v prvom tíme si odbili dorastenci Adam Jackuliak i Samuel Lavrinčík. V 76. min ďalší striedajúci hráč Hubert pekne prešiel po ľavom krídle, prihral pod seba a Jackuliak prudkou strelou opečiatkoval brvno. Na opačnej strane hrozili hráči bieloruského tímu, Greif sa viackrát vytiahol parádnymi zákrokmi a podržal mužstvo. Stav sa už nezmenil a tak si Slovan pripísal víťazstvo nad úradujúcim víťazom Bieloruského pohára.

ŠK Slovan Bratislava – FC Dynamo Brest 3:1 (2:0)

Góly: 21. Čavrič, 28. Hološko, 56. Rigo (z 11 m) – 66. Khoblenko

Rozhodovali: Smolák – Borsányi, Roszbeck

Slovan: Greif (78. Rybár) – Medveděv, Saláta, Laczkó, Rundič – Ljubičič (58. Jackuliak), Nono – Rigo (78. Lavrinčík), van Haaren (78. Hermann), Hološko – Čavrič (58. Hubert)

Brest: Gutor – Veretilo, Kargas, Borisov, Zaleskiy – Noyok, Filipovic – Fameyeh, Bykov, Nechaichik – Nivaldo, striedali Denisenko, Duarte, Miroshnikov, Vitus, Jibodu, Khoblenko, Medved, Yuzepchuk