Úvod Správy Ženy Rozlúčka s jeseňou vo veľkom štýle

Rozlúčka s jeseňou vo veľkom štýle

Dorastenky a žiačky Slovana prezimujú na prvom mieste tabuľky.

Dievčenské tímy Slovana spravili víťaznú bodku za vydarenou jesennou časťou sezóny. Naše dorastenky si v poslednom zápase v tomto roku schuti zastrieľali a Dunajskú Stredu zdolali 14:0. Belasé už po prvom polčase viedli 7:0, gólový apetít nestratili ani po päťnásobnom prestriedaní a po zmene strán pridali ďalších sedem presných zásahov. V oboch polčasoch sa hetrikom blysla len 15-ročná Tamara Morávková.

Aj naše žiačky rozhodli o triumfe nad DAC už v prvom dejstve, ktoré vyhrali 6:0. Päťkrát v priebehu trinástich minút sa presadila Paulina Hrdličková. Duel sa napokon skončil 7:0 pre slovanistky.

Obe naše družstvá sú po jeseni na prvom mieste tabuľky. Dorastenky z jedenástich zápasov vyhrali desať, jeden remizovali, dosiahli výborné skóre 72:3, no druhá Myjava za nimi zaostáva len o jediný bod. Dominancia žiačok Slovana je ešte výraznejšia. V jedenástich kolách nestratili ani bod, nastrieľali 102 gólov a inkasovali len sedemkrát. Druhé Nové Zámky majú o sedem bodov menej.

I. liga dorasteniek – skupina A – 11. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 14:0 (7:0)

Góly: 17., 21., 32., 43., 45., 62. Morávková, 9., 38., 65. A. Múčková, 23. D. Gašparovičová, 40. Hanková, 50. Hájková, 75. Kubíková, 76. Harvilová

Zostava Slovana: Geletová – Kovácsová (41. Hatinová), Kratochvílová, D. Gašparovičová (41. Kubíková), Mrocková, Bednárová (41. Hájková), A. Múčková, Hanková, Sečková (41. Harvilová), Cepková (41. Antalová), Morávková