Úvod Správy Reprezentácia Slovanisti budú mať reprezentačné povinnosti

Slovanisti budú mať reprezentačné povinnosti

Hráči Slovana Bratislava budú v akcii počas novembrového asociačného termínu.

Jesennú časť sezóny 2018/19 poslednýkrát preruší reprezentačná prestávka. Kabína nášho tímu sa tradične „vyprázdni,“ keďže hneď viacero hráčov, ktorí sú súčasťou kádra, bude mať reprezentačné povinnosti. V Lige národov sa črtá zaujímavý mikrosúboj, keď proti sebe môžu nastúpiť Vasil Božikov a Andraž Šporar.

Hráči, ktorí nebudú mať reprezentačné povinnosti, majú v Bratislave na programe dvojfázové tréningové jednotky a v sobotu 17. novembra o 14:00 aj prípravný zápas. Súperom belasých bude bieloruský FC Dynamo Brest, pričom zápas sa odohrá na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky.

Náš kapitán a najlepší strelec môžu netradične proti sebe nastúpiť v poslednom zápase 3. skupiny C-divízie Ligy národov medzi Bulharskom a Slovinskom (19. novembra o 20:45). Vasil Božikov i Andraž Šporar sú už stabilnou súčasťou svojich reprezentácií a tak nie je prekvapením, že boli nominovaní aj na novembrové zápasy. Vasila čaká s Bulharmi ešte aj zápas na Cypre, Andraž so Slovincami vyzve Nórov. Kým Bulhari bojujú o víťazstvo vo svojej skupine, Slovinci potrebujú bodovať, aby sa udržali v C-divízii Ligy národov.

Druhýkrát v kariére dostal Dávid Holman pozvánku do elitného výberu maďarskej reprezentácie. Pri prvej nominácii šancu v zápase nedostal a verí, že v dueloch s Estónskom a vo Fínsku si už pripíše svoj premiérový štart. Maďari hrajú taktiež v C-divízii a potrebujú body, aby sa v nej udržali aj pre ďalšiu edíciu Ligy národov.

S prvým tímom sa pripravujú aj naši mladí hráči Martin Trnovský a David Strelec, ktorí si v novembri zahrajú za slovenskú reprezentáciu do 19 rokov. Pozvánku dostal ešte aj ďalší slovanista Denis Potoma zo staršieho dorastu. Slovenská „devätnástka“ odohrá v novembri prípravný zápas v Taliansku.

Vo výbere Slovenska do 20 rokov, ktorý by mal byť základom pre budúcu „21-ku,“ je krajný obranca Samuel Kozlovský. Ten je kmeňovým hráčom ŠK Slovan, počas jesene však kvôli naberaniu potrebnej hernej praxe hosťoval v druholigovej Petržalke.

Najúspešnejší slovenský klub má početné zastúpenie vo výbere Slovenska do 17 rokov, v ktorom sú štyria slovanisti – Branislav Chudík, Ľuboš Uhlár, Adam Palacka a Adam Tučný. Slovenská „sedemnástka“ si 14. novembra v prípravnom zápase zmeria sily s Maďarskom.

Súčasťou slovenskej reprezentácie do 15 rokov je náš útočník Martin Mišovič. Slovenská „pätnástka“ dnes s Tureckom v prípravnom zápase prehrala 0:6, slovenskí mladíci si chuť môžu napraviť vo štvrtkovej odvete.

Svoje reprezentačné povinnosti budú mať aj členovia realizačného tímu nášho prvého tímu. Marek Košáň bude kustódom v slovenskom reprezentačnom „áčku“ a Peter Paulický bude zastávať pozíciu kustóda v slovenskej reprezentácii do 21 rokov.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Stiahnite si bulletin na dnešný zápas.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.