Úvod Správy Mládež So Žilinou bez prehry, v derby vyrovnaná bilancia

So Žilinou bez prehry, v derby vyrovnaná bilancia

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Naši starší dorastenci nastúpili v 14. kole I. ligy v Žiline a úvod stretnutia im vyšiel vynikajúco. Už v 4. minúte sa ujali vedenia, keď získali loptu po napádaní rozohrávky domácich a rýchlu akciu zakončil tvrdou strelou Adam Jackuliak. Tesný náskok vydržal belasým do 58. minúty, keď neustrážili center do šestnástky a inkasovali. Domáci mali veľkú šancu rozhodnúť z diskutabilnej penalty v 79. minúte, ale brankár Martin Trnovský vystihol zámer exekútora a loptu vyrazil. Zápas sa tak skončil remízou 1:1, po ktorej slovanisti strácajú v tabuľke na vedúci Ružomberok tri body. Zmazať toto manko budú môcť vo vzájomnom dueli už v stredu na ihrisku akadémie v Prievoze.

Mladší dorastenci Slovana okrem súbojov so Žilinou absolvovali v strede týždňa aj dohrávky proti Trnave. Viac sa darilo U17, ktorá derby jasne ovládla. V oboch polčasoch dala dva góly a nad Spartakom vyhrala 4:0. Proti Žiline musela dvakrát dobiehať náskok súpera a napokon remizovala 2:2. Naša U16 išla proti Trnave do vedenia, no ešte do prestávky dvakrát inkasovala a v druhom polčase sa už skóre nezmenilo. V dueli so Žilinou bol priebeh zrkadlovo obrátený. Hostia sa presadili ako prví, belasí rýchlo odpovedali z jedenástky za hru rukou v pokutovom území a štvrťhodinu pred koncom dokonali obrat gólom na 2:1.

Žiaci Slovana potvrdili dobrú formu z uplynulých týždňov a už šesť kôl platí, že všetky štyri naše tímy bodovali naplno. Tentokrát hladko zdolali rovesníkov z Karlovej Vsi.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

14. kolo

MŠK Žilina – ŠK Slovan 1:1 (0:1) – Jackuliak

Zostava Slovana: Trnovský – Floriš (89. Sopóci), Čech, Sidiqi, Majling, Habodasz, Lavrinčík, Haramia (48. Tóth), Potoma, Jackuliak, Strelec

12. kolo

ŠK Slovan – Spartak Trnava 4:0 (2:0) – Rosenberger, Čerepkai, Juraj Lacko, Polčic

Zostava Slovana: Danihel – Juraj Lacko, Szetei (58. Kupec), Polčic, Čerepkai (48. V. Duffek), Rosenberger, Tučný, Hornyák, Palacka (66. Galovič), Rácz, Šoltíšik

14. kolo

ŠK Slovan – MŠK Žilina 2:2 (0:1) – Rosenberger, Uhlár

Zostava Slovana: Chudík – Uhlár, Juraj Lacko, Szetei, Polčic, Rosenberger, Tučný, Hečko, Hornyák, Palacka, Božik

12. kolo

ŠK Slovan – Spartak Trnava 1:2 (1:2) – Menyhárt

Zostava Slovana: Hapl – Hudec (41. Zámečník), Mydla, Hečko, Mičák, Koseček, Thorpe, Božik (41. Čongrády), Tvrdík (56. Vician), Dornai, Menyhárt (63. Kazimír)

14. kolo

ŠK Slovan – MŠK Žilina 2:1 (1:1) – Sečanský, Dornai

Zostava Slovana: Hapl – Zámečník, Mydla, Koseček, Mičák, Sečanský (67. Demko), Čongrády, Vician (62. Haramia), Dornai, Murcko (41. Thorpe), Menyhárt (62. Kazimír)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov – Západ

11. kolo

FKM Karlova Ves – ŠK Slovan 0:6 (0:2) – Trusina 2, Riznič, Nagy, Mišovič, Meszároš

Zostava Slovana: Vajda – Súkenník (51. K. Horváth), D. Murár (51. Popik), Kachnič, Alex (44. Záhon), Meszároš, Riznič, Mišovič, Nagy, Benko (44. Kozák), Zvara (44. Trusina)

Slovan U14 – I. liga starších žiakov – Západ

11. kolo

FKM Karlova Ves – ŠK Slovan 0:3 (0:1) – Marko, Balko, Sikorjak

Zostava Slovana: Fesyuk – Šalkovič, Holub, Svoboda, Kovács (36. Hipp), Marko (51. Masaryk), Rehuš, S. Murár (36. Sikorjak), Marcelli, Balko (51. Nemeškürti), R. Féder (36. Lendel)

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov – Západ

11. kolo

ŠK Slovan – FKM Karlova Ves 4:0 (3:0) – Klaučo 3, Dobrovič

Zostava Slovana: Klas, A. Duffek – Čičmanec, Dugovič, Kovačič, Mravec, Tománek, Husarčík, Malárik, Filkor, Ruža, Rusnák, Dobrovič, Klaučo, Spišiak, Lobodáš, Arnold, Gašpar

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov – Západ

11. kolo

ŠK Slovan – FKM Karlova Ves 9:4 (5:0) – Canolli 2, Srnanský, Németh, P. Horváth, Lembak, Valch, Haba, Polakovič

Zostava Slovana: Rusznyák, Dávid Balog – Polakovič, Lembak, Veľký, Šablatúra, P. Horváth, Németh, Canolli, Bučurič, Srnanský, Hrmo, Pernička, Červenka, Takács, Haba, Dominik Balog, Valch, Bachna, Štrajt

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.
Lukáš Pauschek získal v sobotu 7. titul majstra Slovenska, čo sa zatiaľ ešte nikomu nepodarilo! Všetky má so Slovanom.