Úvod Správy Niké liga Víťazný cieľ splnený, druhý polčas si musíme dôkladne rozobrať

Víťazný cieľ splnený, druhý polčas si musíme dôkladne rozobrať

Názory trénerov po zápase 15. kola Fortuna ligy FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Martin Ševela, tréner Slovana: „Odohrali sme výborný prvý polčas. Hrali sme rýchlo na jeden – dva dotyky, ukázali sme kvalitu a vytvorili sme si dostatok šancí na to, aby sme strelili viac než dva góly. Cez prestávku sme hráčov upozorňovali, že súper prestrieda a pôjde do rizika, no napriek tomu sme mali zlý vstup a Nitra získala veľkú energiu. Druhý polčas bol viac o bojovnosti ako o hernej kvalite. Ak v takýchto zápasoch nedáte tretí gól, ale naopak, súper zníži na 1:2, je to stále otvorené a protivník cíti šancu. Postupom času prišli karty, vylúčenia a miestami zbytočné emócie, na druhej strane, aj emócie patria k futbalu. Prišli sme do Nitry s cieľom vyhrať, čo nám vyšlo, no druhý polčas si musíme dôkladne rozobrať a poukázať na veci, ktoré neboli podľa našich predstáv. Víťazstvo nás teší, potrebujeme však pracovať na viacerých veciach v našom hernom prejave. Ďakujeme za podporu aj fanúšikom, ktorí si našli cestu do Nitry a povzbudzovali nás, i keď ma mrzí incident z druhého polčasu, keď sa emócie z trávnika preniesli aj do publika. Dôležité je, že sa nikomu nič nestalo. Som rád, že sme sa po zápase mohli spoločne s našimi priaznivcami tešiť z cenných troch bodov.“

Ivan Galád, tréner Nitry: „Napriek úcte ku kolegovi sa k zápasu nevyjadrím pre veci, ktoré sa udiali počas zápasu.“

ŠK Slovan Bratislava ´B´- OFK Malženice 3:2.