Úvod Správy Niké liga Parádne ofenzívne predstavenie belasých so šiestimi gólmi

Parádne ofenzívne predstavenie belasých so šiestimi gólmi

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Michalovcami 6:0.

ŠK Slovan dosiahol v 14. kole Fortuna ligy dominantné víťazstvo. Naši futbalisti nadelili Michalovciam šesť gólov a s prehľadom ovládli dianie na trávniku. Strelecky sa presadili dvakrát Moha, Andraž Šporar, Aleksandar Čavrič a dva góly si hostia strelili do vlastnej siete. Slovan je naďalej lídrom tabuľky so ziskom 36 bodov a výbornou bilanciou 11 víťazstiev a 3 remízy.

Belasí mali výborný vstup do zápasu a už po piatich minútach viedli. Moha napádal Kiru pri rozohrávke, získal loptu a jeho strieľanú prihrávku si Carrillo za výdatného prispenia Šporara zrazil do vlastnej brány – 1:0. Michalovce následne pohrozili po nepríjemnej skrumáži v našej šestnástke, Božikov však všetko vyriešil ráznym odkopom. V 20. min belasí pekne zakombinovali v strede poľa, De Kamps vysunul Mohu a ten s prehľadom preloboval vybiehajúceho Kiru – 2:0. Výbornú fázu hry zavŕšili slovanisti o šesť minút neskôr, keď aktívny Apau získal rohový kop. Po centri Holmana hlavičkoval Ljubičič do brvna a Šporar parádnymi nožničkami dopravil odrazenú loptu do siete – 3:0. Zakrátko Moha ako nôž maslom prešiel cez obranu hostí a zblízka zakončil, Kira aj so šťastím vyrazil na roh. Tesne pred prestávkou ešte Šporar po peknom úniku trafil prudkou strelou do ľavej žrde.

Aj do druhého dejstva vstúpili slovanisti gólovo. V 48. min predviedlo naše mužstvo postupný útok a centrovanú loptu Suchockého si obranca hostí Beskorovainyi zrazil do vlastnej brány – 4:0. Michalovce sa snažili odpovedať, Greif predviedol pekný zákrok po strele Regáliho. Nasledoval rohový kop a Beskorovainyi napálil zblízka do brvna. V 55. min boli belasí blízko k piatemu gólu, keď po hlavičke Ljubičiča vznikla pred bránou poriadna skrumáž, ktorú vyriešil až Kira. Ďalšiu veľkú šancu priniesla 62. min, keď Čavrič centroval do šestnástky, kde sa Moha najprv nepresadil, no Ljubičič bol následne vo výbornej pozícii. Loptu však z voleja netrafil ideálne a Kirovi pomohol obranca. V 67. min vyslal de Kamps parádnu kolmicu na Šporara, ten prešiel až do šestnástky, kde ho zozadu skosil Beskorovainyi. Čavrič nariadenú penaltu premenil prudkou strelou k pravej žrdi – 5:0. Zakrátko to Moha skúšal zo svojej typickej pozície, k ďalšiemu peknému gólu chýbalo niekoľko centimetrov. Parádne belasé predstavenie pokračovalo, Moha v 77. min urobil z obrancu Rotu štatistu a po krásnej kľučke prepálil brankára Kiru - 6:0. Slovanisti už dohrali zápas vo veľkej pohode a radovali sa zo zaslúženého vysokého víťazstva.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 6:0 (3:0)

Góly: 20. a 77. Moha, 5. Carrillo (vl.), 26. Šporar, 48. Beskorovainyi (vl.), 67. Čavrič (z 11 m)

Žlté karty: 43. Suchockij – 55. Nawotka, 66. Beskorovainyi, 90. Regáli

Rozhodovali: Marhefka – Vorel, Poláček

Návšteva: 1099 divákov

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, de Kamps (76. Savičevič) – Čavrič (80. Cmiljanič), Holman (68. Dražič), Moha – Šporar

Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Beskorovainyi, Nawotka – Grič, Turik – P. Kolesár, Vaščák (76. Begala), Iloski (46. Regáli) – Sulley (46. Kurminowski)