Úvod Správy Fortuna liga Ljubičič: Nehovorme o menách, sme jeden tím a bojujeme za Slovan

Ljubičič: Nehovorme o menách, sme jeden tím a bojujeme za Slovan

Marin Ljubičič podčiarkol svoj výborný výkon premiérovým presným zásahom za Slovan.

V Podbrezovej bol prakticky pri všetkom podstatnom. Na prvý gól prihral, druhý sám strelil a v strede poľa odviedol obrovské množstvo práce v prospech tímu. Marin Ljubičič patril medzi hlavné postavy zápasu na Horehroní a bol jedným zo strojcov nášho desiateho víťazstva v sezóne.

„Dnes to bol tvrdý, ťažký zápas, domáci dohrávali súboje a išli až na hranu. Ak bude hrať Podbrezová takto proti každému tímu, tak podľa mňa bude určite v hornej šestke. Dokázali sme sa im vyrovnať v nasadení a mali sme viac streleckých príležitostí. Myslím si, že definitívne sme to zlomili druhým gólom, po ktorom sme už s prehľadom kontrolovali náš náskok. Vezieme si tri body z horúcej pôdy, ktoré sú veľmi cenné a ťažko vybojované,“ zhodnotil Marin Ljubičič priebeh stretnutia.

Sychravý podvečer priniesol na špecifickom štadióne, ktorý je „vytesaný“ do úbočia hory, zaujímavú futbalovú bitku. Belasí dominovali kvalitou a ofenzívnou nápaditosťou, Podbrezová sa im snažila vyrovnať aspoň agresivitou a bojovnosťou. Dôležitý bol stred poľa, kde naši hráči získavali lopty a zastavovali rodiace sa akcie súpera. Naše „šestky“ Ljubičič a de Kamps umne eliminovali domácich ofenzívnych hráčov vrátane päťgólového Leška. „Podbrezová hráva dlhé lopty na hrotového útočníka, čo znamená, že sme s Joerim museli operovať na veľkom priestore. Často som sa vracal po loptu k stopérom a potom som sa presúval smerom dopredu. Teším sa, že sme ako celé mužstvo udržali čisté konto a eliminovali sme nebezpečné stránky hry súpera. Nehovorme o menách, ale o celom tíme, pretože všetci bojujeme za Slovan,“ povedal chorvátsky stredopoliar, ktorý pred týždňom priznal, že počas posledných pätnástich minút už siahal na dno síl. Cítil sa teraz v závere lepšie? „Ani som nad tým nerozmýšľal (úsmev). Keď hráš zápas, tak zabudneš na všetko iné a nevnímaš, koľko ti ešte zostáva síl. Jednoducho beháš, makáš a adrenalín ťa ženie dopredu.“

Druhý gól belasých padol po krásnej akcii. Marin Ljubičič vyviezol loptu stredom ihriska a povedľa križujúceho Mohu ju poslal na ľavú stranu Andražovi Šporarovi. Najlepší ligový strelec bol už v šestnástke, no neulakomil sa, ale precízne načasovanou prihrávkou pod seba vrátil loptu do stredu. Tam bol Marin, ktorý s prehľadom trafil do prázdnej brány. „Vyšiel nám rýchly protiútok a Andraž mi perfektne prihral do vyloženej pozície. Podobný gól som v Podbrezovej dal pred rokom za bývalý klub, takže sa mi oživili spomienky. Teším sa, že som si pomerne rýchlo otvoril strelecký účet v Slovane. Nie je však dôležité, kto dá gól, záleží len na tom, aby sme vyhrávali,“ vyhlásil skúsený futbalista. Počas nášho rozhovoru prechádzal okolo Dominik Greif, ktorý Marinovi s úsmevom avizoval, že ho čaká zápisné do tímovej kasy. „Áno, počul som, čo Dominik kričí (smiech). Viem, že ma čaká poplatok do tímovej pokladnice, ktorý zaplatím veľmi rád.“

Belasí sú na ihriskách súperov v tejto sezóne naďalej stopercentní, celkom vyhrali sedem vonkajších zápasov v rade. Je to naša najdlhšia šnúra víťazstiev na ihriskách súperov v histórii samostatnej slovenskej ligy. Zároveň sme ešte zlepšili bilanciu vzájomných súbojov s Podbrezovou, keď sme dosiahli deviate víťazstvo v trinástom meraní síl. Na ceste za týmto triumfom hnali belasých aj fanúšikovia, ktorí merali dlhú cestu na Horehronie. „Som rád, že fanúšikovia merali túto dlhú cestu a podporovali nás počas celého zápasu. Vždy sme radi, keď na štadióne vidíme našich priaznivcov a ďakujem im, že nás podporovali. Celkovo to bol vydarený zápas, musíme ďalej pokračovať touto cestou a naďalej vyhrávať. Jedine tak sa dopracujeme k nášmu vytúženému cieľu,“ uzavrel Marin Ljubičič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.