Úvod Správy Fortuna liga Teší gólová premiéra a najmä cenné tri body

Teší gólová premiéra a najmä cenné tri body

Kenan Bajrič v Podbrezovej otvoril cestu belasých za tromi bodmi.

Na premiérový gól v belasom čakal dlho, o to však teraz chutí sladšie. Kenan Bajrič v Podbrezovej skóroval už v 65. sekunde duelu a parádnou prudkou strelou pod brvno nasmeroval belasých za tromi bodmi. Niet divu, že po zápase rozdával úsmevy na všetky strany.

Dobre stavaného stredného obrancu sme „vytiahli“ na rozhovor hneď po spoločnom víťaznom pokriku v kabíne. Kenanom ešte lomcovali pozitívne emócie z dôležitého ligového stretnutia. „Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo skórovať. Ešte viac ma však teší, že sme ako tím podali zodpovedný výkon a zvíťazili sme v tomto náročnom zápase,“ zneli prvé slová jedného z hrdinov sobotňajšieho podvečera.

Kenan skóroval prakticky po úvodnej akcii zápasu a rohovom kope Dávida Holmana, ktorý Marin Ljubičič predĺžil hlavou na zadnú žrď... „S Marinom sme sa dohodli, že on pôjde na bližšiu žrď a ja si budem zbiehať na zadnú žrď. Perfektne mi loptu predĺžil hlavou a mne už len zostávalo trafiť zblízka do siete,“ opísal šťastný strelec svoj premiérový presný zásah v belasom, za ktorý ho samozrejme neminie zápisné do tímovej kasy. „Chalani mi hneď po zápase hlásili, že za prvý gól budem musieť zaplatiť do tímovej kasy (úsmev). Urobím to však veľmi rád.“

Strelený gól dodal nášmu obrancovi sebaistotu a počas celého duelu sa prezentoval spoľahlivými defenzívnymi zákrokmi. Aj jeho zásluhou si  Dominik Greif pripísal tretie čisté konto v sezóne. „Je pravda, že po góle som nabral vyššiu sebadôveru a hral som s väčšou ľahkosťou. Vďaka však patrí aj spoluhráčom, s ktorými sme si skvele pomáhali. Vzadu sme až na jednu – dve situácie fungovali bez chyby a udržali sme čisté konto, čo je tiež veľmi cenné,“ vyhlásil člen širšieho kádra slovinskej reprezentácie.

Kľúčovou správou dňa je, že slovanisti zvíťazili na horúcej pôde a dosiahli siedme víťazstvo na súperových ihriskách v rade. Ligová séria bez prehry sa vyšplhala na 15 duelov. A na dôvažok, po zaváhaní Dunajskej Stredy v Michalovciach sme lídrami súťaže už so šesťbodovým náskokom. „Dnes sme zvíťazili zaslúžene. Podali sme zodpovedný výkon, súpera sme takmer do ničoho nepustili a dali sme dva pekné góly. Na ihrisku sme to odmakali ako jeden tím a sme naozaj veľmi šťastní, že si do Bratislavy vezieme cenné tri body,“ uzavrel Kenan Bajrič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Čo si má fanúšik predstaviť pod individuálnymi tréningovými plánmi našich hráčov?
Dávid Holman v uplynulom týždni dovŕšil 27 rokov.

Neprehliadnite

Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.
Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.