Úvod Správy Ženy Smolná posledná minúta

Smolná posledná minúta

Naše ženy v Bardejove tesne prehrali, dorastenky a žiačky nastrieľali Trnave po päť gólov.

Futbalistky Slovana stratili prvé body v tejto sezóne. Úradujúce držiteľky slovenského double prehrali v 8. kole I. ligy na ihrisku svojho najväčšieho konkurenta Partizána Bardejov 1:2, keď rozhodujúci gól inkasovali v poslednej minúte po štandardnej situácii. „V prvom polčase sme nehrali dobre. Nevedeli sme udržať loptu na našich kopačkách, prehrali sme veľa osobných súbojov. Napriek tomu sme si vypracovali dve veľké príležitosti na strelenie gólu, ktoré sme, žiaľ, nevyužili. Do druhého polčasu sme prestriedali, zlepšili sme pohyb aj dôraz a podarilo sa nám vyrovnať na 1:1. Od tohto momentu sa mi zápas hodnotí dosť ťažko. Veľmi veľa sporných momentov bolo posúdených v prospech domáceho tímu. Čakali sme, že sa niečo podobné bude diať a nakoniec to tak aj bolo. Snažíme sa však hľadať chyby predovšetkým v našej hre, aby sme sa aj po takýchto zápasoch posúvali ďalej. Veci mimo nás necháme na kompetentných, našou úlohou je pripraviť sa dôkladne na najbližší duel,“ povedal tréner belasých Martin Masaryk. Jeho zverenkyne po smolnej prehre klesli v tabuľke na druhé miesto, na vedúci Bardejov strácajú jediný bod. V sobotu 27. októbra o 15.30 h odohrajú slovanistky posledný jesenný zápas v I. lige, v Prievoze privítajú Lokomotívu Košice. O tri dni neskôr sa ešte predstavia v štvrťfinálovom súboji Slovenského pohára na ihrisku Ružomberka.

Naše dorastenky a žiačky sa vo svojich súťažiach naďalej držia na prvom mieste. V 8. kole jasne triumfovali v derby. Dorastenky Slovana sa v Trnave rýchlo ujali vedenia 2:0. Domácim sa síce po polhodine hry podarilo znížiť, no v ďalšom priebehu už skórovali len belasé, ktoré vyhrali 5:1. Naše žiačky museli reagovať na nepriaznivý vývoj stretnutia a rýchly inkasovaný gól. Dokázali to po prestávke, keď štyrmi presnými zásahmi potvrdili úlohu favorita a napokon zvíťazili 5:2.

I. liga žien – 8. kolo

Partizán Bardejov – ŠK Slovan 2:1 (1:0)

Góly: 14. Dimitrijevičová (z 11 m), 90. Tejová – 62. Koleničková

Zostava Slovana: Rezeková – Pribilová, Čeriová, Bytčánková, Pračková, Mráziková, Hollá, Bačová (77. Morávková), Niňajová (46. Koleničková), Švecová (84. Ščasnárová), P. Gašparovičová (46. Kaláberová)

I. liga dorasteniek – skupina A – 8. kolo

Spartak Trnava – ŠK Slovan 1:5 (1:3)

Góly: 31. Krásna – 10. Mrocková, 17. Hanková, 37. Kratochvílová, 44. L. Múčková, 71. A. Múčková

Zostava Slovana: Viteková – Kovácsová (49. Hatinová), Kratochvílová, D. Gašparovičová, Kubíková, Bednárová (49. A. Múčková), L. Múčková (69. Hájková), Hanková, Harvilová, Cepková (63. Sečková), Mrocková

I. liga žiačok – skupina A – 8. kolo

Spartak Trnava – ŠK Slovan 2:5 (1:0)

Góly: 4., 64. Cedulová – 39. Bartošová, 42., 53. Hrdličková, 62. Rojnik, 69. Tranžíková

Zostava Slovana: Hrdličková – Černáková, Maková, Gondová, Tranžíková, Moravčíková, Bartošová, Vargová, Rojnik, Mészárosová, Vaculová, Bottková, Balážová, Bolfová, Múcsková, Glézlová