Úvod Správy Juniori Juniori zvýšili náskok na prvom mieste

Juniori zvýšili náskok na prvom mieste

Juniorka zvíťazila nad Malackami vysoko 5:1.

Belasí dosiahli svoje jubilejné desiate víťazstvo v sezóne a náskok na čele tabuľky zvýšili na štyri body. V 12. kole III. ligy Bratislava si naši juniori poradili s Malackami, ktoré zdolali vysoko 5:1. Dvakrát sa presadil Boris Cmiljanič, po góle pridali David Hrnčár, Marek Rigo a Jozef Hermann.

Zverenci Jána Kozáka ml. vstúpili do stretnutia podľa očakávania aktívne, hostia však zodpovedne bránili a tak sa na prvý gól čakalo viac než polhodinu. Až v 32. minúte sa Hrnčár uvoľnil na pravom krídle a peknou prihrávkou našiel v šestnástke Cmiljaniča, ktorý krížnou strelou rozvlnil sieť – 1:0.

Po prestávke pokračovali slovanisti v ofenzívnej snahe a v 65. minúte boli odmenení druhým presným zásahom. Laczkó vymyslel šikovnú prihrávkou za obranu pre Hrnčára, a ten sa následne doslova pohral s brankárom i obrancami. Po niekoľkých kľučkách sa Hrnčár zbavil všetkých, ktorí mu stáli v ceste a napálil do prázdnej brány – 2:0. O desať minút neskôr už naši mladíci viedli rozdielom triedy, keď Cmiljanič presnou strelou z hranice šestnástky umiestnil loptu k pravej žrdi – 3:0. Hostia kontrovali v 82. minúte premenenou penaltou v podaní Roneca, už o minútu však naši futbalisti strelili ďalší pekný gól. Hrnčár prihral do šestnástky Rigovi, ten sa dvomi parádnymi kľučkami zbavil obrancov a zoči-voči brankárovi nezaváhal – 4:1. Na konečných 5:1 upravil v samom závere striedajúci Hermann, ktorý po samostatnom úniku s prehľadom umiestnil loptu povedľa brankára.

Juniori Slovana sú tak na prvom mieste tabuľky so ziskom 32 bodov a skóre 46:9. Najbližšie sa predstavia v Pezinku, kde sa bude hrať v nedeľu 28. októbra o 10:30.

„V prvom polčase nám chýbal lepší pohyb, bolo tam veľa ľahkých strát. Cez polčas sme si v kabíne niečo povedali, po prestávke sa naša hra zlepšila, predviedli sme pekné akcie a dali pekné góly. Z víťazstva sa tešíme, výkon však musí byť lepší, keďže proti silnejším súperom sa nám slabšie úseky hry môžu vypomstiť,“ povedal tréner Ján Kozák ml. Belasí vďaka svojmu víťazstvu a zaváhaniam najbližších prenasledovateľov zvýšili náskok na prvom mieste na štyri body. „Už pred zápasom sme vedeli, že naši najbližší súperi zaváhali. Chceli sme zvýšiť náskok na čele, čo sa nám aj podarilo. Naším cieľom je predĺžiť sériu bez prehry a zostať na prvom mieste až do konca sezóny,“ dodal Ján Kozák ml.

„V prvom polčase sme sa akoby hľadali, boli tam nepresnosti a zbrklé finálne prihrávky. Po prestávke sme sa upokojili, hrali sme jednoducho na menej dotykov a vďaka tomu sme viackrát skórovali. Súper hrozil celý zápas z protiútokov, ale do väčších príležitostí sme ho nepustili,“ zhodnotil duel Marek Rigo, ktorý sa v 83. minúte blysol pekným gólom. Dvomi kľučkami sa zbavil obrancov a zblízka poslal loptu do siete. „Rozbehli sme peknú akciu po krídle a Hrnec (Dávid Hrnčár, pozn. red.) mi vrátil loptu do šestnástky. Cítil som za sebou obrancu, tak som sa skúsil otočiť, potom tam bol ďalší hráč, takže som sa opäť otočil a nakoniec to vyšlo. V príprave s Galantou som dal podobný gól, vtedy však len s jednou „zidanovkou,“ (úsmev), a keďže nedávam veľa gólov, tak tento určite zaraďujem medzi svoje najkrajšie,“ dodal Marek Rigo.

ŠK Slovan Bratislava juniori – FC Malacky 5:1 (1:0)

Góly: 32. a 75. Cmiljanič, 65. Hrnčár, 83. Rigo, 90. Hermann – 82. Ronec (z 11 m)