Úvod Správy Zápasy Štatistikám dominuje ofenzívne duo

Štatistikám dominuje ofenzívne duo

Zaujímavé štatistiky z prvej polovice základnej časti Fortuna ligy.

Základná časť Fortuna ligy 2018/19 je presne v polovici. Belasí v „polčase“ základnej časti vedú ligovú tabuľku, keď ako jediní ešte neprehrali a získali 27 bodov pri priaznivom skóre 25:12. Úvodnú časť sezóny sme rozobrali pohľadom zaujímavých štatistík. Do úvahy sme brali štatistiky z domácej súťaže i európskeho pohára. 

Naše mužstvo strelilo v lige zatiaľ 25 gólov, čo predstavuje priemer 2,3 gólu na jedno stretnutie. Najvyššie víťazstvo v ročníku sme dosiahli hneď v úvode, keď sme v odvete 1. kola kvalifikácie Európskej ligy rozstrieľali moldavský Milsami Orhei 5:0 (góly Šporar 2, Moha 2, Cmiljanič). V domácej lige sme najvýraznejší triumf dosiahli hneď v prvom kole, a to v Zlatých Moravciach 4:1 (góly Holman, Cmiljanič, Savičevič, Šporar).

V ofenzívnych štatistík kraľuje duo Andraž Šporar a Moha. Prvý menovaný je najlepším strelcom Fortuna ligy a spolu s európskym pohárom nastrieľal v tejto sezóne už 14 gólov. Andraž si drží priemer 0,9 streleného gólu na jeden duel. Moha zase kraľuje v asistenciách, svojimi prihrávkami pripravil už 11 presných zásahov belasých a sám sa sedemkrát strelecky presadil.

Po letnom príchode sa dobrými číslami prezentuje aj Dejan Dražič, ktorý víťazným gólom rozhodol o zisku troch bodov v derby a vyslal až sedem gólových asistencií. 

Nečakane vyrovnaná je ofenzívna bilancia v podaní našich obrancov. Trio Mitch Apau, Vasil Božikov a Kornel Saláta strelilo zhodne po dva góly.

Najpresnejšími prihrávkami spomedzi našich hráčov sa prezentuje Kenan Bajrič, ktorý našiel adresáta v 91 % všetkých prípadov a v tejto štatistike patrí k najlepším hráčom v lige. Zdatne mu sekunduje Joeri de Kamps s úspešnosťou prihrávkou na úrovni 87 %.

V rámci osobných súbojov je najúspešnejší Kornel Saláta, ktorý vyhral 72 % všetkých súbojov. Tradične úspešný v rámci súbojov je kapitán Vasil Božikov s úspešnosťou 69 %, pričom Vasil je spomedzi všetkých hráčov belasých najúspešnejší vo vzduchu (vyhral 78 % všetkých hlavičkových súbojov). Najviac lôpt z kopačiek súperov odobral Mitch Apau - 39.

Do druhej polovice základnej časti vstúpia belasí v sobotu 20. októbra, keď privítajú FC ViOn Zlaté Moravce. Úvodný výkop duelu je o 17:00, vstupenky si zakúpite on-line na ticketmedia.sk


Najlepší strelci:

1. Andraž Šporar 14 gólov
2. Moha 7 gólov
3. Aleksandar Čavrič, Kornel Saláta, Mitch Apau, Vasil Božikov, Dejan Dražič, Vukan Savičevič a Boris Cmiljanič 2 góly

Najviac gólových asistencií:

1. Moha 11 asistencií
2. Dejan Dražič 7 asistencií
3. Dávid Holman a Nono po 5 asistencií

Najproduktívnejší hráči:

1. Moha 18 bodov (7+11)
2. Andraž Šporar 17 bodov (14+3)
3. Dejan Dražič 9 bodov (2+7)

Najviac odohraných zápasov:

1. Mitch Apau 17 zápasov
2. Kenan Bajrič, Dejan Dražič, Moha, Vukan Savičevič a Andraž Šporar po 16 zápasov

Najviac odohraných minút:

1. Mitch Apau 1520 minút
2. Kenan Bajrič 1440 minút
3. Andraž Šporar 1413 minút

Zdroj štatistických údajov: Instat

Pri individuálnych štatistikách sme brali do úvahy všetky súťaže.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Slovanisti v sobotu o 14:00 v prípravnom zápase privítajú bieloruský tím FC Dynamo Brest.
Vo štvrtok 15.11. 2018 o 17.29 h sa položil posledný kus trávnika na nové Tehelné pole.

Neprehliadnite

Vo štvrtok 15.11. 2018 o 17.29 h sa položil posledný kus trávnika na nové Tehelné pole.
Prinášame ďalšie fotografie zo včerajšieho pokladania trávnika.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.