Úvod Správy Mládež Čo nevyšlo dorastencom, zvládli žiaci

Čo nevyšlo dorastencom, zvládli žiaci

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Dorastenci Slovana v sobotu márne hľadali recept na defenzívu nitrianskych rovesníkov. Naši starší dorastenci sa museli zaobísť bez dvoch najlepších strelcov Davida Strelca a Denisa Potomu, ktorí v týchto dňoch úspešne reprezentujú Slovensko v prvej fáze kvalifikácie ME do 19 rokov. Obaja sa postarali o 19 z doterajších 28 gólov belasých a aj ich absencia sa určite podpísala pod to, že najproduktívnejšia ofenzíva I. ligy prvýkrát v tejto sezóne vyšla naprázdno. Keďže sa v Prievoze nepresadili ani hostia, stretnutie sa skončilo bezgólovou remízou, po ktorej náš tím prišiel o prvé miesto v tabuľke. V nabitej prvej päťke, ktorá je vtesnaná do trojbodového intervalu, je na tretej priečke s dvojbodovou stratou na prvý Ružomberok.

Strelecké kopačky si neobuli ani naši mladší dorastenci. U17 v Nitre prehrala 0:1, U16 získala aspoň bod za remízu 0:0.

Oveľa viac sa v sobotu darilo našim žiakom. Belasá U15 pripravila Senici na jej ihrisku prvú prehru v sezóne. Slovanisti síce inkasovali ako prví v 29. minúte, no manko zlikvidovali už po dvoch minútach a v druhom polčase tromi gólmi rozhodli o svojom jednoznačnom víťazstve. S tromi bodmi sa zo Záhoria vrátila aj U14, ktorá po väčšej dráme vyhrala 1:0.

Obe družstvá mladších žiakov Slovana si v domácom prostredí poradili so Seničanmi bez problémov. U13 triumfovala 7:1, U12 dokonca 19:4 a v siedmom víťaznom zápase už prekonala hranicu 100 nastrieľaných gólov.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

10. kolo

ŠK Slovan – FC Nitra 0:0

Zostava Slovana: Trnovský – Floriš, Sidiqi, Habodasz, Majling, Hornyák, Lavrinčík, Lichý, Jackuliak, Sabadoš (66. Sopóci), Dohnanský (90. Orság)

10. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 1:0 (1:0)

Zostava Slovana: Chudík – Uhlár, Juraj Lacko, Szetei (74. Kupec), Polčic, Čerepkai, Rosenberger, Tučný (74. V. Duffek), Hečko, Palacka, Šoltíšik

10. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 0:0

Zostava Slovana: Hapl – Hudec, Koseček, Mičák, Zámečník, David Džavoronok, Čongrády, Tvrdík (60. Haramia), Dornai, Vician (30. Menyhárt), Kazimír (50. Maxim Bodnár)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov – Západ

7. kolo

FK Senica – ŠK Slovan 1:4 (1:1) – Mišovič 2, Meszároš, Riznič

Zostava Slovana: Vajda – Súkenník, D. Murár, Popik, Alex (45. Nagy, 60. Kozák), Meszároš (57. Trusina), Riznič, Mišovič, Záhon (36. Kachnič), Pavlech, Zvara (36. Benko)

Slovan U14 – I. liga starších žiakov – Západ

7. kolo

FK Senica – ŠK Slovan 0:1 (0:0) – Rehuš

Zostava Slovana: Božík – Hipp, Holub, Lendel, R. Slovák, Marko, Svoboda (36. Šalkovič), S. Murár (56. Nemeškürti), R. Féder (36. Bordáč), Rehuš, Sikorjak (36. Balko)

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov – Západ

7. kolo

ŠK Slovan – FK Senica 7:1 (3:1) – Imrišek, Gašpar, Klaučo, Rusnák, Lobodáš, Mravec, Dobrovič

Zostava Slovana: Klas, Valach – Mravec, Tománek, Husarčík, Malárik, Michal Bodnár, Filkor, Ruža, Rusnák, Dobrovič, Imrišek, Klaučo, Spišiak, Lobodáš, Arnold, Gašpar, Vydarený

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov – Západ

7. kolo

ŠK Slovan – FK Senica 19:4 (5:4) – Horváth, Németh, Polakovič po 3, Veľký, Valch, Šulok po 2, Szabo, Lembak, Bučurič, Srnanský

Zostava Slovana: Gramblička, Dávid Balog – Štrajt, Lembak, Veľký, Horváth, Srnanský, Pernička, Červenka, Takács, Haba, Rúsek, Dominik Balog, Valch, Pecho, Szabo, Šulok, Polakovič, Németh, Bučurič