Úvod Správy Zápasy Nevyužívanie šancí sa s nami vlieklo celý zápas

Nevyužívanie šancí sa s nami vlieklo celý zápas

Hlasy z kabíny po zápase so Senicou.

Jednu sériu natiahli, druhú nepredĺžili. Belasí neprehrali v trinástom ligovom stretnutí po sebe, zároveň však nedokázali pridať priate víťazstvo v rade. V ich radoch po zápase so Senicou teda nemohla panovať spokojnosť.

Body, ktoré sme nemali stratiť

Náročný zápas odchytal Dominik Greif. Náš brankár pri senických góloch veľa robiť nemohol, v závere však podržal tím pri samostatnom nájazde Petshiho. Senický hráč sa rútil sám na Greifa, ktorý zostal v postoji a pravou nohou vyrazil loptu na roh. „V závere to bolo úplne otvorené, všetko sme vsadili na ofenzívu. Počas celého zápasu sa s nami vlieklo nevyužívanie šancí. Dobre sme zareagovali na druhý gól súpera, keď sme hneď vyrovnali na 2:2 a mali sme ešte dostatok času, aby sme strhli víťazstvo na našu stranu. Bohužiaľ, nevyužili sme šance a tak máme len bod,“ hovoril náš brankár po stretnutí.

Belasí zostali v tabuľke na prvom mieste, náskok na DAC je po jedenástom kole trojbodový. Sobotňajší večer našim hráčom nevyšiel, malým pozitívom je, že zareagovali na nepriaznivý priebeh a vyrovnali na 2:2. „Prišli sme o body, ktoré sme stratiť nemali, je to škoda. Na druhej strane, po niekoľkých rokoch sme v tejto fáze súťaže na prvom mieste a bez prehry, čo je pozitívne. So zápasom so Senicou však spokojní určite byť nemôžeme,“ dodal Dominik Greif.

Šporar: Nebol to môj deň

Kým v septembri Andraž Šporar skóroval v dôležitých dueloch s Dunajskou Stredou i Trnavou, v prvom októbrovom zápase vyšiel strelecky naprázdno. „Priznávam, nebol to môj deň. Mrzí ma, že som nevyužil svoje príležitosti. Budem tvrdo trénovať, aby to najbližšie bolo lepšie,“ hovoril sklamaný Šporar po stretnutí.

Belasí tak remizovali so Senicou v treťom vzájomnom zápase v rade. Kým pred rokom v októbri mal Slovan dvojgólový náskok a Senica sa dotiahla na 2:2, teraz bol priebeh zrkadlovo otočený. „V našom podaní je to zatiaľ dobrá sezóna, ale dnes sme mali zvíťaziť. Všetci v kabíne sme z toho veľmi sklamaní. My sme nepremenili veľa príležitostí, Senica mala tiež svoje možnosti, takže 2:2. Ideme ďalej, takéto zápasy však musíme vyhrávať,“ hovoril najlepší ligový strelec, ktorý je už tradične v nominácii Slovinska na októbrové zápasy Ligy národov, v ktorých Slovinsko cestuje do Nórska a potom privíta Cyprus. „Do Ligy národov sme nevstúpili dobre, keď sme utrpeli dve tesné prehry. Teším sa, že som opäť dostal pozvánku do reprezentácie, pre každého hráča je to veľká česť. Verím, že dosiahneme lepšie výsledky a vrátime sa do boja o víťazstvo v skupine."

Saláta: Sme sklamaní

Kornel Saláta bol po stretnutí veľmi sklamaný z bodovej straty. „Chceli sme tri body, máme len jeden, takže sklamanie. Sme stále prví v tabuľke, avšak tento zápas sme si predstavovali úplne inak,“ vyhlásil skúsený obranca.

Teraz nasleduje reprezentačná prestávka, po ktorej privítame v Bratislave súpera zo Zlatých Moraviec. „Reprezentačná prestávke v tejto chvíli možno padne vhod. Zápas so Senicou si rozoberieme na videu, aby sme neopakovali chyby, ktorých sme sa dopustili. Zároveň budeme tvrdo trénovať, aby sme už v najbližšom domácom stretnutí dali zabudnúť na tento nezdar,“ uzavrel Kornel Saláta.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vasil Božikov sa po návrate z reprezentačného zrazu teší na ligový zápas so Zlatými Moravcami.
Klub vyvodí dôsledky voči Michalovi Šullovi za porušenie životosprávy.
O vaše hlasy sa uchádzajú Moha, Kornel Saláta a Andraž Šporar.

Neprehliadnite

Opäť o krok bližšie. Stavebné práce na novom Tehelnom poli pokračujú v rýchlom slede, po osadení sedadiel sa začína s prácami na hracej ploche.
Róbert Mak je jednou z hviezd, ktoré svoju kariéru začali práve na Tehelnom poli. Slovenský reprezentant robil v Slovane prvé futbalové kroky a v belasom prešiel prípravkami i žiackymi kategóriami. Dodnes v dobrom spomína na Slovan a má sen si raz zahrať za najúspešnejší slovenský klub na Tehelnom poli...
Názory trénerov po zápase 10. kola Fortuna ligy 2018/19 FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.