Úvod Správy Mládež Po dvoch jasných víťazstvách na prvé miesto

Po dvoch jasných víťazstvách na prvé miesto

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Starší dorastenci Slovana majú za sebou mimoriadne vydarený týždeň. Najskôr v stredajšej dohrávke 2. kola I. ligy v Senici vyrovnali svoje dosiaľ najvyššie víťazstvo v tejto sezóne, keď domácich zdolali 5:0. Hetrikom sa blysol David Strelec, ďalšie góly pridali Patrik Haramia a Dominik Dohnanský. V sobotu si zverenci Vladimíra Gálu poradili na svojom trávniku s Prešovom. Belasí spustili od úvodu minút ofenzívny uragán a už v 9. minúte viedli 3:0, keď sa presadili kapitán Denis Potoma, Samuel Lavrinčík a David Strelec. Ešte do prestávky zvýšil na štvorgólový rozdiel Filip Lichý. Po hodine hry videl druhú žltú kartu Samuel Orság a Tatran mal navyše výhodu penalty, z ktorej upravil na 4:1. Tento stav si však belasí aj v oslabení ustrážili a v tabuľke po 8. kole sa posunuli na prvé miesto vďaka lepšiemu skóre v porovnaní s druhým Ružomberkom.

V dueloch s Prešovom sa darilo aj našim mladším dorastencom. U17 si na východe schuti zastrieľala, aj keď zápas bol dlho otvorený. Domácim sa dvakrát podarilo odpovedať na góly slovanistov, ktorí však minútu po prešovskom vyrovnaní na 2:2 opäť strhli vedenie na svoju stranu a v poslednej desaťminútovke ešte prikrášlili svoje víťazstvo na 6:2. Stretnutie U16 také gólové hody neprinieslo. Belasí skórovali v závere oboch polčasov a domov si odviezli tri body po výhre 2:0.

Naši žiaci sa stretli s rovesníkmi z Dunajskej Stredy a viac sa darilo domácim. Naša U15 sa síce na Žitnom ostrove ujala vedenia, ale v ďalšom priebehu tesný náskok neudržala a prehrala 1:2. Aj v súboji U14, dvoch tímov, ktoré dovtedy nestratili ani bod, otvorili skóre belasí, no DAC dokázal ešte do prestávky vyrovnať na konečných 1:1. Oba duely mladších žiakov boli jasnou záležitosťou Slovana. Naša U13 vyhrala na Pasienkoch 5:1, U12 dokonca po druhý raz v sezóne prekonala dvadsaťgólovú hranicu a triumfovala 23:5.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

2. kolo

FK Senica – ŠK Slovan 0:5 (0:1) – Strelec 3, Haramia, Dohnanský

Zostava Slovana: Trnovský – Sidiqi, Habodasz, Majling, Tóth (61. Floriš), Lavrinčík, Lichý, Jackuliak, Haramia (75. Dohnanský), Potoma, Strelec (82. Sabadoš)

8. kolo

ŠK Slovan – Tatran Prešov 4:1 (4:0) – Potoma, Lavrinčík, Strelec, Lichý

Zostava Slovana: Trnovský – Majling, Habodasz, Orság, Floriš, Lavrinčík, Lichý (75. Dohnanský), Jackuliak (61. Sidiqi), Potoma, Haramia (69. Sopóci), Strelec

8. kolo

Tatran Prešov – ŠK Slovan 2:6 (0:1) – Čerepkai, Rosenberger po 2, Szetei, Hornyák

Zostava Slovana: Chudík (70. Kolláth) – Uhlár, Juraj Lacko, Galovič, Szetei (68. Bartoš), Polčic, Čerepkai, Rosenberger, Tučný (62. V. Duffek), Hornyák, Palacka (75. Kupec)

8. kolo

Tatran Prešov – ŠK Slovan 0:2 (0:1) – Menyhárt, Božik

Zostava Slovana: Hapl – Zámečník, Mydla, Hečko, Mičák, Sečanský, Thorpe (62. Kazimír), Hudec (41. Koseček), Vician (41. Tvrdík), Božik, Menyhárt (62. Čongrády)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov – Západ

5. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 2:1 (0:1) – Kachnič

Zostava Slovana: Vajda – Súkenník, D. Murár, Popik, Kachnič, Alex, Trusina (36. Pavlech, 57. Záhon), Riznič (52. Zvara), Mišovič, Nagy, Benko

Slovan U14 – I. liga starších žiakov – Západ

5. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 1:1 (1:1) – R. Féder

Zostava Slovana: Horvát – Hipp, Svoboda, Marušin, R. Slovák, Nemeškürti (64. Sikorjak), Rehuš, S. Murár (47. Marko), R. Féder (47. Bordáč), Balko (57. Šalkovič), Klaučo

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov – Západ

5. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 5:1 (3:0) – Rusnák, Dobrovič po 2, J. Slovák

Zostava Slovana: Klas, Vydarený – Kovačič, Mravec, Tománek, Husarčík, J. Slovák, Malárik, Michal Bodnár, Filkor, Rusnák, Dobrovič, Spišiak, Lobodáš, Arnold, Gašpar

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov – Západ

5. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 23:5 (8:4) – Takács, Horváth po 5, Veľký 3, Valch, Štrajt po 2, Németh, Rúsek, Canolli, Šablatúra, Haba, Hrmo

Zostava Slovana: Dávid Balog, Rusznyák – Németh, Rúsek, Lembak, Takács, Canolli, Šablatúra, Veľký, Haba, Červenka, Dominik Balog, Bučurič, Valch, Szabo, Srnanský, Pernička, Štrajt, Hrmo, Horváth