Úvod Správy Juniori O stopercentnú bilanciu prišli päť minút pred koncom

O stopercentnú bilanciu prišli päť minút pred koncom

Juniori Slovana Bratislava remizovali v Dunajskej Lužnej 3:3.

Naša juniorka zaznamenala v 9. kole III. ligy Bratislava prvú bodovú stratu v sezóne, keď v Dunajskej Lužnej nedotiahla výborne rozohraný zápas do víťazného konca a napokon remizovala 3:3. Aj napriek remíze sú belasí na prvom mieste tabuľky so ziskom 25 bodov a skóre 34:7.

Ján Kozák ml. mal k dispozícii viacerých hráčov z A-mužstva, ktorí nenastúpili v sobotňajšom derby v Trnave. Práve jeden z nich, útočník Boris Cmiljanič, v 25. minúte dorážkou strely Mitchella Scheta otvoril skóre a poslal Slovan do vedenia – 0:1. Domáci ešte do prestávky vyrovnali, keď Kondrlík prekonal Rybára.

V druhom dejstve sa strhla ofenzívna prestrelka. Najprv v 49. minúte využil Cmiljanič neprehľadnú situáciu v šestnástke a efektnou pätičkou dostal loptu do siete – 1:2. Náskok vydržal len dve minúty, Andrejko rýchlo vyrovnal – 2:2. Po ďalších šiestich minútach šiel Slovan opäť do vedenia po peknej spolupráci Medveděva s Cmiljaničom. Prvý menovaný centroval, druhý hlavičkou dokonal hetrik – 2:3. Už sa zdalo, že slovanisti dosiahnu aj deviate víťazstvo v sezóne. V 85. min však urobili chybu v defenzíve a Abrahamovský aj tretíkrát v zápase vyrovnal na konečných 3:3.

Najbližšie naši mladíci privítajú súpera z Rovinky. Zápas sa odohrá v nedeľu 7. októbra o 10:30 na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze.

„Nemôžeme byť spokojní, pretože sme chceli získať tri body. V defenzíve sme neboli dostatočne dôslední a urobili sme tri – štyri chyby, pričom súper všetky potrestal a premenil prakticky všetky svoje príležitosti. Čo sa týka ofenzívy, tam sme predviedli pekné akcie, po ktorých padli tri góly, čo väčšinou stačí na víťazstvo. V tomto prípade však nie, čo ma veľmi mrzí. Celkovo sme boli lepší, futbalovejší a zaslúžili sme si vyhrať, futbal je však neúprosný a súper vás občas potrestá za každú chybu,“ povedal tréner tímu Ján Kozák ml.

Belasí tak utrpeli prvú bodovú stratu v sezóne, stále sú však lídrami tabuľky s jednobodovým náskokom na Raču. „Remíza nás mrzí, musíme byť zdravo nahnevaní, pretože tento zápas sme mali vyhrať. Počas týždňa sa poctivo pripravíme na ďalšieho súpera a verím, že doma začneme novú sériu víťazstiev,“ uzavrel Ján Kozák ml.

OFK Dunajská Lužná – ŠK Slovan Bratislava juniori 3:3 (1:1)

Góly: 36. Kondrlík, 51. Andrejko, 85. Abrahamovský – 25., 49. a 57. Cmiljanič

Žlté karty: 90. Kvasňovský (Dunajská Lužná)

Rozhodovali: Lauer – Nagy, Martinkovič

Návšteva: 200 divákov

Dunajská Lužná: Švihel – Goga, Majerčák, Kimák, Pálka (69. Fertaľ), Kvasňovský, Skala (76. Abrahamovský), Bališ (62. Fila), Kubala (62. Pilát), Andrejko (83. Šefčík), Kondrlík

Slovan juniori: Rybár – Medveděv (90. Brodziansky), Laczkó, Nedorost (67. Hubert), Kurčík – Hrnčár (72. Hermann), van Haaren (80. Petráš), Savičevič, Schet (46. Schlossár) – Hološko, Cmiljanič