Úvod Správy Fortuna liga Zaslúžené víťazstvo vďaka tímovému výkonu

Zaslúžené víťazstvo vďaka tímovému výkonu

Dejan Dražič bol hrdinom víťazného derby.

Prvý gól pripravil Andražovi Šporarovi doslova ako na podnose, druhý sám dal a vystrelil tri body. Po víťaznom presnom zásahu sa vydal k sektoru našich fanúšikov, ukázal emócie a radoval sa spolu s nimi. Dejan Dražič odohral svoje premiérové derby vo veľkom štýle.

Kým domáci odchádzali z ihriska sklamaní, belasí po ďakovačke s fanúšikmi zamierili do kabíny na víťazný pokrik. Ten sa poriadne hlasno rozliehal útrobami trnavského štadióna. Dejan Dražič vyšiel z kabíny viditeľne šťastný a s úsmevom na tvári. „Perfektné derby! Dnešok pre každého slovanistu znamenal veľa. Hrali sme proti nášmu najväčšiemu rivalovi a mali sme obrovskú motiváciu, aby sme ho zdolali. Podali sme bojovný, tímový výkon, každý nechal na ihrisku sto percent. Víťazstvo sme si zaslúžili. Vyhrali sme v Trnave, stále sme bez prehry a prví v tabuľke, takže ideálna sobota,“ usmial sa hrdina 152. najslávnejšieho derby.

Derby prinieslo 8 žltých kariet, na ihrisku sa patrične iskrilo. Najmä v druhom polčase nabrala hra dobrý spád, keď sa za stavu 1:1 lámal zápas. Domáci Bakoš nevyužil tutovku, keď prestrelil z ôsmich metrov, čo slovanisti dvanásť minút pred koncom potrestali rozhodujúcim presným zásahom. „Zažil som derby v Srbsku, kde sú doslova fanatickí fanúšikovia. Vnútorne som bol pripravený na to, čo nás v Trnave čaká. Derby malo patričný náboj, hralo sa v búrlivej atmosfére. Pre takéto zápasy žije každý futbalista.“

Belasí potešili bojovným výkonom, vyhrávali veľké množstvo osobných súbojov a nebáli sa v nich aj pritvrdiť v rámci pravidiel. Korunou výkonu boli dva krásne góly – ten prvý padol priam po biliardovej kombinácii. Akcia trvala niečo cez desať sekúnd. Začal ju Dominik Greif rýchlou rozohrávkou, dokončil Dejan Dražič prihrávkou, ktorú okrem Andraža Šporara očakával asi málokto. Dejan už bol sám pred vybiehajúcim brankárom, no miesto koncovky ešte prihral lepšie postavenému spoluhráčovi. „Videl som, že brankár vybieha, no zároveň mi Andraž zakričal, že je voľný naľavo odo mňa. V tej rýchlosti nemáte veľa času na vyhodnotenie situácie, no v tej chvíli mi prišlo ako lepšie riešenie prihrať Andražovi. Ja som tam mal ešte brankára, on už prázdnu bránu (úsmev). Potešilo ma, že to vyšlo na jednotku a dali sme krásny gól po akcii viacerých hráčov,“ vyhlásil 23-ročný Srb, ktorý prišiel do Slovana v júni tohto roka.

Pri druhom góle sa garde vymenilo, Dejan bol po prihrávke Mohu v pozícii strelca. „Futbalový osud mi to vrátil. Nehrám na vlastné tričko, som tímový hráč. Preto som pri prvom góle miesto strely ešte prihral Andražovi. Pri našom víťaznom góle mi zase Moha poslal parádnu prihrávku, už stačilo len namieriť k bližšej žrdi,“ opísal šťastný strelec svoj presný zásah. Hneď po góle sa Dejan išiel spolu s Andražom Šporarom radovať k sektoru fanúšikov Slovana. „Som človek, ktorý dáva najavo svoje emócie. Aj preto som hneď išiel k fanúšikom, veď ten gól som dal pre nich. Ďakujem im, že nás podporovali, víťazstvo sme vybojovali spoločne. Dnes sa potešíme z troch bodov, potom už budeme ďalej tvrdo pracovať,“ uzavrel Dejan Dražič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v stredu o 13:00 predstavia v Dunajskej Strede.
Prehľad výsledkov mládeže.

Neprehliadnite

Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.