Úvod Správy Niké liga Derby pre Slovan!

Derby pre Slovan!

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v derby na pôde Spartaka Trnava 2:1.

Belasí si v 152. derby odviezli z Trnavy všetky body! Hrdinom zápasu bol Dejan Dražič, ktorý prvý gól vypracoval pre Andraža Šporara a druhý sám dal po brilantnej prihrávke od Mohu. Po desiatom kole Fortuna ligy 2018/19 je Slovan naďalej bez prehry a so ziskom 26 bodov vedie ligovú tabuľku.

V derby mali belasí ako prví stopercentnú príležitosť. V 14. min získal Nono loptu v strede poľa, v šestnástke síce nenašiel Šporara, avšak Moha sa dostal k odrazenej lopte a z vyloženej pozície mieril tesne vedľa. Naše mužstvo malo optickú prevahu, ale len ťažko sa dostávalo do koncovky. Po polhodine si prvýkrát zachytal aj Greif, keď bez väčších ťažkostí kryl strelu Čanturišviliho. Rušné chvíle prišli v závere polčasu. Najprv v 42. min Greif rýchlou rozohrávkou vyzval na únik Mohu, ktorý si narazil so Šporarom a už bol na polovici Spartaka. Moha nahral do pokutového územia Dražičovi, za ním už bol vybiehajúci Chudý, no Dražič videl ešte naľavo Šporara, ktorý po jeho nezištnej prihrávke trafil do prázdnej brány – 0:1. Škoda, že vedenie nevydržalo do polčasovej prestávky. V nadstavenom čase totiž po skrumáži v šestnástke Bakoš strelou k pravej žrdi prekonal Greifa – 1:1.

V druhom dejstve sa dlho hralo najmä v strede poľa. Až v 66. min sa belasí dostali do stopercentnej šance, keď center Nona z rohu preletel na zadnú žrď. Moha si prvým dotykom obhodil obrancu, druhým spred päťky namieril vo výbornej pozícii nad bránu. Trnava mala podobne veľkú šancu v 74. min, Bakoš z ôsmich metrov prestrelil. Vytúžený gólový okamih prišiel v 78. min, keď Moha potiahol akciu po ľavom krídle a narazil si loptu so Šporarom. Moha poslal ideálnu prihrávku pred bránu, kde si zbehol Dražič, ktorý povedľa Chudého umiestnil loptu k pravej žrdi - 1:2! Zakrátko opäť Moha predviedol bravúrnu akciu, zbavil sa Kadleca a strieľaným centrom vyzval do koncovky Šporara. Ten sa vrhol po lopte, žiaľ, nasmeroval ju tesne vedľa. V závere už belasí víťazstvo skúsene kontrolovali a v novej sezóne sú na ihriskách súperov naďalej stopercentní.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

Góly: 45. Bakoš - 42. Šporar, 78. Dražič

Žlté karty: 5. Bakoš, 11. Greššák, 55. Čanturišvili, 75. Kadlec – 7. Apau, 18. Dražič, 48. Nono, 68. de Kamps

Rozhodovali: Chmura – Benko, Kováč

Návšteva: 6346 divákov

Spartak: Chudý – Kadlec, Hladík, Tóth, Oravec – Greššák (69. Kulhánek), Rada (83. Miesenböck) – Jirka (87. Malecki), Grendel, Čanturišvili - Bakoš

Slovan: Greif – Apau, Saláta, Bajrič, Suchockij – de Kamps (85. Savičevič) – Čavrič, Nono, Dražič (88. Laczkó), Moha – Šporar

Pred týždňom sa na Tehelnom poli, aj za účasti hráčov A tímu Slovana, konal výber do prípraviek. Pozrite, ako to vyzeralo.
V najlepšej jedenástke je päť slovanistov.