Úvod Správy Fortuna liga Túžime po ďalšom víťazstve

Túžime po ďalšom víťazstve

Aleksandar Čavrič v rozhovore pred zápasom so Sereďou.

Po sérii štyroch zápasov s tímami, ktoré sa v poslednej sezóne dostali do hornej šestky, prichádza súper z inej kategórie. Belasí v sobotu o 19:00 historicky prvýkrát v ligovom stretnutí privítajú nováčika súťaže zo Serede. Na zápas sa teší aj Aleksandar Čavrič, ktorý má po neplánovanej pauze veľký hlad po futbale.

Stretáva sa líder tabuľky a siedmy tím priebežného poradia. Sereď si ako nováčik počína nebojácne, získala už desať bodov a zatiaľ sa drží v strede tabuľky. Belasí sa na čele ligy dostali do päťbodového trháku, ktorý môžu cez víkend navýšiť. „Posledný zápas s Dunajskou Stredou bol veľmi dôležitý, takže pozitívna nálada po víťazstve sa niesla kabínou počas celého týždňa. Na čele sme trochu odskočili prenasledovateľom, no samozrejme, treba stále vyhrávať a dokazovať naše ambície. Predpokladám, že Sereď bude najmä brániť a čakať na protiútoky. Ako nováčik už ukázala určitú kvalitu, získala dosť bodov a naposledy vyhrala. Nebude to jednoduché, ale máme jasný cieľ a od úvodného hvizdu pôjdeme za ďalším víťazstvom,“ povedal Aleksandar Čavrič.

Po súperoch z hornej šestky, ktorí prišli hrať otvorenú partiu, môžeme očakávať iný štýl hry v podaní protivníka. Úlohou nášho tímu bude prelomiť obranný blok súpera. „Musíme sa pozerať na seba. Ak chceš hrať vo veľkom klube, tak musíš počítať s tým, že väčšina súperov bude brániť. Našou úlohou je prejaviť kvalitu na ihrisku a prelomiť obranný blok. Je na nás, aby sme aj v takýchto zápasoch futbalom potešili fanúšikov a okrem výsledku ponúkli aj peknú hru,“ vyhlásil srbský mládežnícky reprezentant.

Aleksandar má za sebou neľahké obdobie. Červená karta z Ružomberka ho v mysli ešte dlho mátala a mrzela aj kvôli fanúšikom. „Aj touto cestou sa chcem ešte raz všetkým ospravedlniť za to, čo sa stalo v Ružomberku. Vstúpil som si do svedomia a urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby som toto zlyhanie odčinil a bol platnou súčasťou Slovana,“ povedal „Čaki,“ ktorý má veľkú chuť do futbalu. „V priebehu posledného mesiaca som odohral iba jeden zápas, čo pre mňa nebolo ľahké po psychickej ani fyzickej stránke. Je iné trénovať a hrať zápasy, pretože v zápasoch je všetko rýchlejšie, intenzívnejšie. Každý deň poctivo makám, aby som sa dostal späť do formy a pomáhal tímu asistenciami i gólmi. Mám obrovský hlad po futbale a veľmi sa teším na najbližší zápas.“

A ako prebiehali tréningy počas týždňa? „Určitým oživením bolo, že nám tréneri na stredajšie popoludnie zaradili do programu cvičenie jogy. Bolo to veľmi zaujímavé spestrenie programu. Joga je podľa mňa veľmi prospešná pre každého človeka na svete, upokojí myseľ a lepšie potom vnímate svoje telo. Bol to dobrý týždeň, trénovali sme dvojfázovo a sme dobre pripravení na sobotňajší zápas,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si výber najlepších gólov do siete tradičného rivala.
Filip Lichý o svojom progrese po zranení kolena.
O vaše hlasy sa uchádzajú Dominik Greif a Kenan Bajrič.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.