Úvod Správy Eventy Všetko najlepšie, pán Cvetler!

Všetko najlepšie, pán Cvetler!

Autor úvodného gólu z finále PVP a legenda nášho klubu dnes oslavuje 80. narodeniny.

Živió, pán Cvetler! Legenda Slovana Bratislava dnes oslavuje okrúhlu osemdesiatku. K tomuto krásnemu životnému jubileu prajeme všetko najlepšie, najmä veľa zdravia, šťastia a životnej radosti. Pán Cvetler, ďakujeme za všetko, čo ste pre Slovan urobili a veríme, že si ešte vychutnáte veľa pekných chvíľ s belasými.

Ľudovít Cvetler ako hráč pôsobil v Slovane okrúhlych desať rokov. Šikovný, rýchly krídelník bavil divákov ofenzívnymi akciami a tešil ich gólmi v sieťach súperov. V československej lige odohral 300 zápasov a strelil 80 gólov. S belasými trikrát získal Československý pohár a štyrikrát prispel k primátu vicemajstra Československa.

Najväčší úspech, ktorým sa navždy zapísal do sŕdc fanúšikov, dosiahol na sklonku pôsobenia v belasom. V máji 1969 vo finálovom zápase Pohára víťazov pohárov s FC Barcelona totiž už v prvej minúte otvoril skóre! Obrancovia i brankár Barcelony veru boli poriadne šokovaní, keď Ľudovít Cvetler presne umiestnenou strelou zvnútra šestnástky vymietol pravý spodný roh brány....Týmto gólom položil základ finálového víťazstva 3:2 a najväčšieho úspechu v dejinách nášho klubu.

So Slovana odišiel na vrchole, a na vysokej úrovni hral aj vo svojom ďalšom klube, belgickom Standard Liége. Legendárny „Lajko,“ ako ho prezývali, zažil v Belgicku slávne obdobie a dvakrát sa tam radoval z majstrovského titulu.

Po skončení aktívnej kariéry sa vydal na trénerskú dráhu. Opäť sa vrátil do milovaného klubu, kde sa venoval výchove mladých futbalistov.

Pán Cvetler, ešte raz prajeme všetko najlepšie!

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí vyzvú v prípravnom zápase Dunajskú Stredu.
Aleksandar Čavrič po zápase so Zlatými Moravcami.
Všetko začalo založením v roku 2007 a odvtedy sa z 11teamsports stal jeden z najväčších futbalových online obchodov pre jednotlivcov i celé tímy v Európe.

Neprehliadnite

Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.