Úvod Správy Fortuna liga Najkurióznejší v živote sa ukázal ako víťazný

Najkurióznejší v živote sa ukázal ako víťazný

Andraž Šporar strelil do siete DAC najkurióznejší gól v doterajšej kariére.

Najprv sa začal radovať strelec, potom to pochopili aj spoluhráči a nakoniec sa tešili aj fanúšikovia, ktorí takýto kuriózny gól na Slovane poriadne dlho nevideli! Andraž Šporar bol hlavnou postavou šlágra s DAC. Nielenže strelil dva góly vrátane toho víťazného, ale zároveň sa postaral o okamih, ktorý bude ešte dlhou témou fanúšikovských debát.

„Najprv som bol v ofsajde, postranný rozhodca zdvihol zástavku a tak som už ďalej nepokračoval v akcii. Zastavil som sa na polovici súpera, zrazu mi však brankár prihral loptu a videl som pred sebou prázdnu bránu (úsmev). Pochopil som to tak, že rozhodca nechal súperovi výhodu a najmä neprerušil hru. Preto keď sa ku mne dostala lopta, neváhal som a poslal som ju do siete. Som stopercentne presvedčený, že to bol regulárny gól,“ povedal Andraž Šporar na margo okamihu zo 73. minúty stretnutia. Podobne kuriózny gól ešte nedal. „Určite to bol najkurióznejší gól v mojej doterajšej kariére. Zaujímavé je, že sa napokon ukázal ako veľmi dôležitý a víťazný.“ 

Vráťme sa na začiatok duelu. Belasí prežili prvý kritický okamih v piatej minúte, keď Bayo išiel sám na Greifa, ktorý včas sklepol nohy a nedopustil, aby sa DAC dostal rýchlo do vedenia. Belasí boli naopak stopercentne efektívni – do devätnástej minúty dvakrát skórovali a vytvorili si rozhodujúci náskok. Andraž Šporar gólom na 2:0 dotiahol do želaného konca peknú kombinačnú akciu belasých. „Nono a Moha pekne zakombinovali na ľavej strane. Moha mi prihral do stredu, kde už nebolo o čom špekulovať. Snažil som sa namieriť prudko a zároveň presne do ľavého spodného rohu brány, čo sa mi aj podarilo,“ vyhlásil najlepší kanonier Fortuna ligy s ôsmimi presnými zásahmi. Slovinský útočník si zároveň drží priemer 1,1 streleného gólu na zápas.

Druhý polčas ponúkol poriadnu drámu i emócie. Ich vrcholom bola záverečná šarvátka, ktorú vyvolal Kone nevrátením lopty belasým po geste fair-play a Kalmár tvrdým zákrokom na Nona. Spoluhráča si vehementne bránili Vukan Savičevič či Andraž Šporar. „Emócie patria k takýmto zápasom. Je to zaujímavé aj pre fanúšikov, môžu totiž vidieť, že hráčom na ich tíme záleží. V dobrom zápase skrátka musia byť emócie a tá správna iskra.“ A ako to po stretnutí vyzeralo v našej kabíne? „Bola tam veľká radosť, užili sme si aj víťazný pokrik. Navyše, Moha mal v deň zápasu narodeniny, takže po zápase pôjdeme na tímovú večeru, kde mu spoločne pogratulujeme,“ vyhlásil slovinský reprezentant.

Každé víťazstvo sa hodnotí tromi bodmi, sú však zápasy, ktoré sú doslova šesťbodové – vy tri body získate, bezprostredný prenasledovateľ tri stratí. Presne taký bol aj sobotňajší duel. Hráči či tréneri neradi hovoria o tzv. „šesťbodových“ zápasoch, Andraž Šporar to však povedal na rovinu. „Tieto body sa počítajú dvojnásobne. Pred zápasom bol medzi nami dvojbodový rozdiel, takže sa doslova hralo o prvé miesto. Teraz sme nielenže stále prví, ale máme aj slušný päťbodový náskok na nášho najbližšieho konkurenta. Takže áno, vnímam to ako dvojité body a veľmi si ich vážim.“

Útočník so skúsenosťami zo Slovinska či Švajčiarska, ktorý má na konte aj štarty v skupinovej fáze Ligy majstrov, počas týždňa veľmi pozitívne hovoril o úrovni slovenskej najvyššej súťaže. Súboj dvoch elitných tímov ponúkol pútavé futbalové predstavenie a potvrdil, že v Bratislave a na Slovensku sa hrá kvalitný futbal. „Na Slovensku sa hrá naozaj dobrý futbal, liga má svoju nespornú kvalitu. Najmä duely so súpermi ako Dunajská Streda, Trenčín či Žilina majú výbornú úroveň, rád by som také zápasy hral každý víkend. Neviem, prečo niektoré médiá a verejnosť podceňujú úroveň slovenskej súťaže. Liga je kvalitná, hrá sa v nej veľa dobrých zápasov, takže naozaj nechápem, prečo je podceňovaná. Na Slovensku by si zaslúžila vyšší kredit,“ uzavrel Andraž Šporar.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 10. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď.
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:1.
Stiahnite si a prečítajte si bulletin k dnešnému zápasu so Sereďou.

Neprehliadnite

ŠK SLOVAN BRATISLAVA MAJSTER SLOVENSKA 2018/2019.
Vychutnajte si parádne AFTERMOVIE z osláv storočnice nášho Slovana a víťazstva 6:2 nad Žilinou.
Vydražte si dres svojho obľúbeného hráča a pomôžte tým, ktorí to najviac potrebujú.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.