Úvod Správy Fortuna liga Vladimir Radenkovič dočasne poverený vedením tímu počas zápasov

Vladimir Radenkovič dočasne poverený vedením tímu počas zápasov

Vladimir Radenkovič bude poverený vedením tímu v zápasoch počas plynutia disciplinárneho dištancu Martina Ševelu.

Disciplinárna komisia SFZ v reakcii na neoprávnený štart Marina Ljubičiča zastavila činnosť samotnému hráčovi, hlavnému trénerovi Martinovi Ševelovi i vedúcemu mužstva Jánovi Švehlíkovi. V praxi to znamená, že hlavný tréner ani vedúci mužstva v rámci najbližšieho mesiaca nebudú môcť počas zápasov sedieť na lavičke a nemôžu vstupovať do kabín a technickej zóny.

Vedením tímu počas súťažných zápasov tak bude dočasne poverený asistent trénera Vladimir Radenkovič. Funkciu vedúceho mužstva počas dištancu Jána Švehlíka zaujme Ján Beniak. Zloženie realizačného tímu inak zostáva nezmenené.

„Počas dištancu Martina Ševelu, ktorý mu udelila Disciplinárna komisia SFZ, bude vedením tímu v rámci súťažných zápasov poverený Vladimir Radenkovič. Realizačný tím zostáva pracovať v nezmenenom zložení, jedinou zmenou je to, že vedenie mužstva počas zápasu bude pod taktovkou Vladimira Radenkoviča, ktorému bude asistovať Ivan Vrabec. V rámci súčasného realizačného tímu bol Vladimir jasnou voľbou, pretože okrem slovenčiny ovláda aj angličtinu, čo výrazne uľahčuje komunikáciu s hráčmi počas taktickej prípravy i samotného zápasu. Počas dištancu vedúceho mužstva Jána Švehlíka bude túto funkciu zastávať Ján Beniak,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„So športovým úsekom sme si otvorene pomenovali veci a oblasti, v ktorých máme rezervy a nedostatky. Na základe toho sme si stanovili nové krátkodobé ciele na najbližšie tri mesiace a na ich splnení budeme tvrdo pracovať. Samozrejme, tieto ciele sú v súlade s našou dlhodobou stratégiou. Verím, že všetci v klube sa chopia tejto hodenej rukavice a že spoločne urobíme maximum, aby sme sa ako klub posunuli dopredu vo všetkých oblastiach. Obdobie nasledujúcich troch mesiacov si v zime vyhodnotíme a je na každom človeku v klube, aby ukázal, že patrí do Slovana Bratislava,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

 

Samuel Kozlovský bude získavať hernú prax na hosťovaní

Samuel Kozlovský strávi najbližšie mesiace na hosťovaní v Petržalke, ktorá je nováčikom druhej ligy. Osemnásťročný obranca tak získa možnosť pravidelne hrávať a futbalovo sa rozvíjať v zápasoch druhej ligy. Dĺžka dohody o hosťovaní znie na polroka, klub má možnosť vyžiadať si návrat Kozlovského počas zimnej prestávky.

„Po konzultácii s hlavným trénerom, ktorý mal Samuela Kozlovského tri mesiace v tréningovom procese, sme dospeli k rozhodnutiu, že v súčasnosti najlepším riešením pre samotného hráča bude hosťovanie, kde môže pravidelne hrávať. Po vypadnutí zo Slovenského pohára sa znížil počet zápasov, ktoré nás čakajú, takže sme prirodzene hľadali možnosti, ako dopriať nášmu mladému obrancovi pravidelnú hernú prax. Je dobré, že Samuel získa skúsenosti v druhej lige a bude naďalej pôsobiť v Bratislave, kde ho budeme môcť pozorne sledovať, pričom máme možnosť si ho už v zime stiahnuť späť do nášho mužstva. Verím, že sa Samuelovi na hosťovaní bude dariť a že mu pomôže vo futbalovom raste,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Myenty Abena v rozhovore po zápase s Hartbergom.
Hodnotenie Martina Ševelu po prípravnom zápase ŠK Slovan Bratislava – TSV Hartberg (4:0).
ŠK Slovan v prípravnom zápase zvíťazil nad rakúskym tímom TSV Hartberg 4:0.

Neprehliadnite

Zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov s FK Sutjeska Nikšič odohráme v stredu 10. júla o 20:15.
V novej sezóne bude nastupovať na domácich zápasoch na Tehelnom poli v bielych bielych dresoch s belasým lemom, zlatými doplnkami a novým logom „bieli jastrabi“.
ŠK Slovan vstúpi do sezóny 2019/2020 v nových dresoch.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.