Úvod Správy Mládež Žiaci úspešnejší ako dorastenci

Žiaci úspešnejší ako dorastenci

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Dorastencom ŠK Slovan minulý týždeň z pohľadu výsledkov nevyšiel. Všetky tri naše tímy odohrali po dva zápasy a z víťazstva sa tešila len U16, ktorá v stredu zdolala Žilinu na jej ihrisku 1:0. Blízko k trojbodovému zisku mali v dueli so žilinskými rovesníkmi aj naši starší dorastenci. V areáli akadémie v Prievoze sa ujali vedenia, no zakaždým o náskok prišli. Krátko po tom, ako ich súper prišiel o vylúčeného hráča, upravil David Strelec v 83. minúte svojím druhým gólom v zápase na 3:2, ale o štyri minúty neskôr už bol stav vyrovnaný po smolnom vlastnom góle. Belasá U17 sa v Žiline už v 2. minúte ujala vedenia, domáci však po polhodine vyrovnali a v 65. minúte otočili stav zo spornej penalty. V sobotňajších zápasoch s Ružomberkom sa slovanistom nedarilo. U17 získala bod za bezgólovú remízu, naše zvyšné dva dorastenecké výbery prehrali dvojgólovým rozdielom.

Starší žiaci Slovana mali na programe derby s Trnavou. Naši futbalisti z U14 zvíťazili hladko 3:0, ich o rok starší kolegovia ťahali za kratší koniec povrazu a prehrali 1:3.

Svoje prvé zápasy v novej sezóne odohrali v stredu naši mladší žiaci. Z Prievidze si priviezli plný bodový zisk.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

Slovan U19 – I. liga mladšieho dorastu

3. kolo

ŠK Slovan – MŠK Žilina 3:3 (1:1) – Strelec 2, Potoma

Zostava Slovana: Trnovský – Valentín (82. Sidiqi), Čech, Majling, Floriš, Lavrinčík, Lichý, Potoma, Strelec, Dohnanský (46. Giesser), Jackuliak (59. Sopóci)

4. kolo

MFK Ružomberok – ŠK Slovan 3:1 (1:0) – Giesser

Zostava Slovana: Trnovský – Čech (80. Orság), Kuruc, Majling, Floriš, Lavrinčík, Lichý, Potoma, P. Polakovič (50. Dohnanský), Jackuliak (68. Giesser), Strelec

3. kolo

MŠK Žilina – ŠK Slovan 2:1 (1:1) – Rosenberger

Zostava Slovana: Kolláth – Uhlár, Juraj Lacko, Galovič (68. Šoltíšik), Szetei, Polčic, Čerepkai, Rosenberger, Hornyák, Palacka, Božik

4. kolo

ŠK Slovan – MFK Ružomberok 0:0

Zostava Slovana: Chudík – Uhlár, Juraj Lacko, Szetei, Polčic, Čerepkai, Rosenberger, Hornyák, Palacka, Božik, Šoltíšik (64. Galovič)

3. kolo

MŠK Žilina – ŠK Slovan 0:1 (0:0) – Murcko

Zostava Slovana: Hapl – Hudec, Mičák, Mydla, Zámečník, Sečanský, Koseček, M. Vician (4. Tvrdík, 50. Menyhárt), Dornai (65. Čongrády), Murcko, Thorpe (74. Džavoronok)

4. kolo

ŠK Slovan – MFK Ružomberok 2:4 (1:1) – Thorpe, Dornai

Zostava Slovana: Krutil – Zámečník, Mydla, Hečko, Mičák, Sečanský, Koseček (78. Kazimír), Thorpe (68. Čongrády), Murcko, Maxim Bodnár (41. Dornai), Tvrdík (52. Menyhárt)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov – Západ

2. kolo

ŠK Slovan – Spartak Trnava 1:3 (0:1) – S. Nagy

Zostava Slovana: Kubaský – Súkenník, D. Murár, Popik (54. Benko), Alex, Kozák (54. Trusina), Meszároš, Riznič, Mišovič, Zvara, S. Nagy

Slovan U14 – I. liga starších žiakov – Západ

2. kolo

ŠK Slovan – Spartak Trnava 3:0 (2:0) – Rehuš, Bordáč, Masaryk

Zostava Slovana: Božík – Šalkovič (68. Kovács), Marko, Lendel, R. Slovák (15. Bordáč, 62. R. Féder), Svoboda, Rehuš, S. Murár (65. Nemeškürti), Marcelli, Balko (49. Masaryk), Hipp

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov – Západ

1. kolo

Baník Prievidza – ŠK Slovan 1:3 (1:3) – Husarčík, Klaučo, vlastný

Zostava Slovana: Vydarený, A. Duffek – Čičmanec, Kovačič, Tománek, Husarčík, Malárik, Michal Bodnár, Filkor, Ruža, Rusnák, Dobrovič, Klaučo, Lobodáš, Arnold, Gašpar, Valach

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov – Západ

1. kolo

Baník Prievidza – ŠK Slovan 5:27 (1:14) – Takács 5, Šablatúra, Haba, Š. Polakovič po 3, Németh, Lembak, Srnanský po 2, Rúsek, Hrmo, Canolli, Šulok, Veľký, Dominik Balog, vlastný

Zostava Slovana: Dávid Balog, Rusznyák – Š. Polakovič, Németh, Rúsek, Hrmo, Lembak, Takács, Canolli, Štrajt, Šablatúra, Šulok, Srnanský, Veľký, Haba, Červenka, Dominik Balog, Bučurič, Pecho