Úvod Správy Juniori Juniorka naďalej stopercentná

Juniorka naďalej stopercentná

Naši mladíci zvíťazili nad Lozornom vysoko 6:2.

Juniori Slovana Bratislava sú po štyroch kolách III. ligy Bratislava naďalej stopercentní a vedú ligovú tabuľku. Vo štvrtom kole zdolali Lozorno vysoko 6:2, keď sa piatimi gólmi zaskvel David Hrnčár a jeden zásah pridal Daniel Petráš. Zverenci Jána Kozáka ml. si v novej sezóne držia priemer 4,5 streleného gólu na jeden zápas.

V súboji s Lozornom začali belasí aktívne a už po šiestich minútach sa ujali vedenia. Brodziansky peknou prihrávkou vysunul na krídle Hrnčára, ten si zasekol obrancu a strelou k bližšej žrdi prekvapil brankára – 1:0. Rýchly gól belasým viac uškodil než pomohol. Hostia totiž  v 22. minúte vyrovnali, keď Vučičevič dotiahol svoje sólo až do presného zásahu – 1:1.

Krátko po prestávke sa Lozorno dokonca ujalo vedenia. Rybár zneškodnil samostatný únik Vučičeviča, na dorážku Nikoliča však už nedosiahol – 1:2. Belasí v 54. minúte odpovedali vyrovnávajúcim gólom. Duda v strede obrany našiel Hrnčára, ktorý presne namieril k ľavej žrdi – 2:2. O tri minúty naši mladíci opäť viedli. Hrnčár parádne napriahol z ľavého kraja šestnástky a lopta napriek zásahu brankára skončila v šibenici – 3:2. V 69. minúte bol aktívny Brodziansky faulovaný v pokutovom území a rozbehnutý Hrnčár z penalty nezaváhal – 4:2. Po štvrtom zásahu sa belasí upokojili a s prehľadom doviedli duel do víťazného konca. V závere ešte prikrášlili skóre, keď najprv Hrnčár pridal svoj piaty gól v zápase a striedajúci Petráš krásne namieril do pravého horného rohu brány, čím uzavrel na konečných 6:2.

„Hodnotenie by som opäť rozdelil na polčasy. S tým prvým nemôžeme byť spokojní, chlapci príliš dlho držali loptu, bolo tam málo pohybu a veľa ľahkých strát. Rýchly gól nám mal pomôcť, ale stal sa opak. V druhom polčase sme po vyrovnávajúcom góle zlepšili pohyb, prišli pekné akcie a ďalšie štyri presné zásahy. Chlapci pri obrate nepriaznivého stavu ukázali charakter a taktiež kondičnú pripravenosť, poctivo trénujú každý deň a tento rozdiel musí byť oproti súperom viditeľný. Z víťazstva sa tešíme, no je tu výkričník nad prvým polčasom. Tieto veci si rozoberieme a viac sa zameriame na vstupy do zápasov,“ zhodnotil tréner tímu Ján Kozák ml.

Piatimi gólmi sa blysol David Hrnčár, ktorý má aj v novej sezóne výbornú streleckú formu. „V prvom polčase sme strácali veľa lôpt, po prestávke sme však našu hru zlepšili a päťkrát sme skórovali. Sú to pre nás ďalšie dôležité tri body, vďaka ktorým sme v tabuľke naďalej prví. Päť gólov ma teší, no myslím si, že som mohol pridať ešte ďalšie dva,“ usmial sa David Hrnčár.

ŠK Slovan Bratislava juniori – ŠK Lozorno 6:2 (1:1)

Góly: 6., 54., 57., 69., 88. Hrnčár (štvrtý z 11 m), 90. Petráš – 22. Vučičevič, 49. Nikolič

Žltá karta: 80. Repiský (Lozorno)

Rozhodovali: Harajbič – Straka, Kardelis

Návšteva: 80 divákov

Slovan juniori: Rybár – Kurčík (73. Hubert), Lacko, Baláž, Nedorost – Schlossár - Hrnčár, Rigo, Hermann (82. Pecho) – Duda – Brodziansky (73. Petráš)

Lozorno: Šťastný – Bašista, Horvát, Teraz, Sagula, Repiský, Vaňko (78. Nerád), Ilič (62. Sedláček), Nikolič, Valla (46. Juričkovič), Vučičevič