Úvod Správy Transfery Ljubičič: Teším sa na novú výzvu

Ljubičič: Teším sa na novú výzvu

Marin Ljubičič v prvom rozhovore po príchode do Slovana Bratislava.

Dvakrát po sebe bol v najlepšej jedenástke Fortuna ligy a počas štvorročného pôsobenia na Slovensku jasne dokázal svoje kvality. Marin Ljubičič sa okamžite po podpise zmluvy zaradil do tréningového procesu s belasými a v silnej konkurencii chce zabojovať o svoje miesto v zostave. Pripravený bude už na zajtrajší duel Slovenského pohára.

Sympatický Chorvát, ktorý už slušne ovláda slovenčinu, po príchode do najúspešnejšieho slovenského klubu neskrýval radostné emócie. „Veľmi sa teším, že o mňa prejavil záujem Slovan Bratislava. Chcem získať titul, ktorý mi v kariére chýba. Urobím maximum, aby som klubu pomohol k naplneniu tohto cieľa,“ zneli prvé slová Marina Ljubičiča. Ten v kabíne stretol viaceré známe tváre a dočkal sa pozitívneho prijatia. „Väčšinu hráčov poznám, veď v slovenskej lige hrám už štvrtú sezónu. Veľakrát sme hrali proti sebe, teraz budeme bok po boku bojovať za jeden klub. Chalani ma prijali dobre, z prvých dní mám pozitívne dojmy. Tiež si však potrebujem zvyknúť, treba čas, aby všetko sadlo a začalo fungovať.“

Po štyroch rokoch na Slovensku Marin dobre vie, do akého klubu prichádza. „Slovan je najúspešnejší slovenský klub so skvelou históriou a ambíciami do budúcna. Každý súper sa proti nemu chce ukázať a vypne sa k stopercentnému výkonu. Je na nás, aby sme si s tým poradili a boli úspešní. Je pre mňa česť byť súčasťou Slovana Bratislava.“

Marin bude na drese nosiť číslo osem. „Vybral som si osmičku, pretože bola voľná. Nemá pre mňa nejaký zvláštny význam. V prvom rade záleží na tom, aké logo nosíte na hrudi a potom na tom, ako sa prezentujete na ihrisku. Na ihrisku ma zaujíma jediné – bojovať, hrať dôrazne a prispieť k víťazstvu svojho tímu.“

Skúsený stredopoliar hrával v Chorvátsku, na Ukrajine i v Maďarsku. Je to typický líder, v predchádzajúcom klube nosil kapitánsku pásku. „Nechcem o sebe veľa rozprávať, pretože za hráča by mali hovoriť výkony. Poviem len to, že som tímový hráč. Nepozerám sa na individuálne štatistiky, ale na to, aby tím vyhrával. Budem sa snažiť pozitívne vplývať aj na spoluhráčov v kabíne, keďže môžem čerpať zo svojich skúseností. V mužstve je silná konkurencia a viem, že ma čaká tvrdý boj o miesto v zostave. Osobne sa naň teším, pretože práve konkurencia vás núti sa neustále zlepšovať,“ vyhlásil Marin Ljubičič, ktorého typickým postom je „šestka,“ čiže defenzívny štít.

Marin mal v priebehu augusta viacero možností, ako pokračovať vo svojej kariére. „Mal som ďalšie ponuky zo zahraničia i jednu zo Slovenska, no Slovan bol jednoznačne tou najlepšou voľbou. V Chorvátsku som vyhral pohár a bol som druhý, na Slovensku pred rokom tretí. Ako som už spomenul, teraz túžim po zisku titulu. Zároveň som chcel zostať na Slovensku, pretože sa tu cítim ako doma a žijem tu spolu s manželkou a dcérou. Teším sa, že to celé takto dopadlo a že stojím pred novou kariérnou výzvou,“ hovorí 30-ročný futbalista, ktorý si prvé seniorské štarty pripísal v drese Hajduku Split.

Naša posila má z Bratislavy zatiaľ len pozitívne dojmy. Ljubičič si už stihol pozrieť aj rastúci štadión na Tehelnom poli. „Bude to krásny štadión. Každé mužstvo potrebuje fanúšikov, pretože fanúšikovia dodávajú pozitívnu energiu. Dokážu veľmi pomôcť najmä vo chvíľach, keď sa nedarí podľa predstáv. Fanúšikovia sú veľmi dôležití a ja verím, že ich bude chodiť čoraz viac. Aj ja urobím všetko pre to, aby sme ich potešili,“ uzavrel Marin Ljubičič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Prinášame všetky dôležité informácie pre našich fanúšikov.
Pre fanúšikov chystáme pestré sprievodné aktivity.
Vstupenky na zápas s Ružomberkom si zakúpite on-line na Ticketmedia.sk.

Neprehliadnite

Vstupenky na slávnostný ceremoniál a zápas Slovan - Žilina už v predaji.
Vychutnajte si majstrovské oslavy prostredníctvom Slovan TV.
Slovan TV sa pre všetkých fanúšikov rozhodla spustiť novú reláciu s názvom "Profil hráča" v ktorej sa dozviete zákulisné informácie o našich futbalistoch.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.