Úvod Správy Mládež Tri vysoké triumfy a remíza zachránená v závere

Tri vysoké triumfy a remíza zachránená v závere

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Týždeň po starších dorastencoch ŠK Slovan vstúpili do novej sezóny aj naši mladší dorastenci a starší žiaci. Tri zo štyroch výberov belasých zaznamenali víťazný štart. U16 proti Senici aj oba žiacke tímy v dueloch s rovesníkmi z Prievidze dosiahli vysoké triumfy, hoci v stretnutí U16 bol po prvom polčase bezgólový stav. Slovanisti však našli recept na obranu Záhorákov v 57. minúte a v záverečnej štvrťhodine tromi gólmi ešte prikrášlili výsledok.

V dramatickom súboji U17 sa napokon zrodila remíza 2:2. Belasí išli do kabín s náskokom 1:0, v prvej polovici druhého polčasu však hostia dvomi zásahmi otočili stav. V poslednej minúte sa nášmu tímu podarilo aspoň vyrovnať, keď po faule na Rudolfa Božika bezpečne premenil pokutový kop Matej Rosenberger.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

2. kolo

ŠK Slovan – FK Senica 2:2 (1:0) – Hornyák, Rosenberger

Zostava Slovana: Danihel – Uhlár, Juraj Lacko, Polčic, Rácz (41. Galovič), Palacka, Hornyák, Šoltíšik (63. Božik), Szetei (51. Čerepkai), Tučný (72. Duffek), Rosenberger

2. kolo

ŠK Slovan – FK Senica 4:0 (0:0) – M. Vician, Mičák, Mydla, Murcko

Zostava Slovana: Hapl – Hudec, Mičák, Mydla, Zámečník, Sečanský, Thorpe (41. Koseček), Murcko, M. Vician (71. Džavoronok), Kazimír (41. Menyhárt), Tvrdík (62. Čongrády)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov – Západ

1. kolo

ŠK Slovan – Baník Prievidza 8:1 (2:0) – S. Nagy 3, Meszároš 2, Trusina, Mišovič, Zvara

Zostava Slovana: Mikoláš – Súkenník, D. Murár, Popik (48. Záhon), Alex (48. Leščák), Kozák, Meszároš (48. Trusina), Riznič, Mišovič (65. Benko), Zvara (65. Šütö), S. Nagy