Úvod Správy Juniori Juniorka na čele tabuľky

Juniorka na čele tabuľky

Belasí zvíťazili v Devínskej Novej Vsi 3:0.

Naši juniori dosiahli ďalšie víťazstvo rozdielom triedy. V 3. kole III. ligy Bratislava triumfovali v Devínskej Novej Vsi 3:0 a vďaka plnému počtu bodov a skóre 12:2 sa dostali na čelo ligovej tabuľky. O góly sa postarali Daniel Petráš, Jozef Hermann a jeden zásah si hráči súpera strelili do vlastnej siete.

Belasí sa v Devínskej Novej Vsi ujali vedenia v 26. minúte po peknej priamočiarej akcii. Baláž vyslal dlhý pas na ľavé krídlo, kam si zbehol Kurčík, ktorý v strede šestnástky našiel presnou prihrávkou Petráša. Útočník belasých využil výbornú pozíciu a z prvej trafil k pravej žrdi – 0:1. Zverenci Jána Kozáka ml. pridali do prestávky aj druhý gól, keď si center van Haarena zrazil obranca domácich Špekker do vlastnej siete – 0:2.

Aj po prestávke boli belasí aktívnejší a s prehľadom kontrolovali svoj náskok. V 70. minúte to už bolo rozdielom triedy, keď Ricky van Haaren pekne prešiel stredom ihriska, zbavil sa troch protihráčov a nezištne prihral na krídlo Hermannovi. Ten presnou krížnou strelou vymietol ľavý spodný roh brány – 0:3.

Naša juniorka má tak po troch kolách na konte deväť bodov s výborným skóre 12:2. Najbližšie sa belasí predstavia v domácom prostredí, v stredu 29. augusta o 17:00 privítajú Lozorno. Zápas sa odohrá na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze.

„V úvodnej desaťminútovke sme sa dlhšie dostávali do zápasu, no zvyšných 35 minút prvého polčasu bolo veľmi dobrých. Predviedli sme pekné akcie a dali sme dva góly. V druhom polčase sme ešte zvýšili na 3:0 a zaslúžene sme zvíťazili rozdielom triedy. Súper si nevypracoval prakticky žiadnu gólovú šancu, chlapci mali dobré návraty do defenzívy a boli zdravo agresívni,“ zhodnotil tréner tímu Ján Kozák ml.

Prvý a tretí gól padli po pekných kombinačných akciách. Najmä pri prvom presnom zásahu predviedli naši mladíci učebnicovú krídelnú akciu. „Od krajných obrancov vyžadujeme, aby podporovali útok. Väčšinu gólov dávame po krídelných akciách a tento zápas nebol výnimkou. Samozrejme, stále je čo zlepšovať. V závere sme pri trojgólovom náskoku hrali zbytočne zložito a strácali sme jednoduché lopty. Tieto veci si však s chlapcami povieme a doladíme,“ pokračoval tréner juniorky, ktorý sa teší z vydareného vstupu do súťaže. Ten treba potvrdiť v „anglickom“ týždni s dvomi súťažnými zápasmi. „Som rád, že sme do súťaže vstúpili tromi víťazstvami. Musíme naďalej trvdo pracovať a dokazovať kvalitu v každom jednom zápase, aby sme na prvom mieste zostali až do konca súťaže,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Lokomotíva Devínska Nová Ves – ŠK Slovan Bratislava juniori 0:3 (0:2)

Góly: 26. Petráš, 39. Špekker (vl.), 70. Hermann

Žlté karty: 69. Sopata, 81. Mihálik, 89. Šlehofer – 60. Schlossár

Rozhodovali: Tománek – Hudy, Srna

Návšteva: 100 divákov

Devínska Nová Ves: Krouma – Sopata, Janovský (80. Súkala), Špekker, Šlehofer, Haník (75. Gregor), Mihálik, Caltík (75. Boris), Matušica, Juščiak, Betík

Slovan juniori: Trnovský – Hubert (84. Pecho), Lacko, Baláž, Kurčík – Schlossár (75. Duda) – Hrnčár, van Haaren (76. Nedorost), Rigo, Schet (61. Hermann) – Petráš (70. Brodziansky)