Úvod Správy Niké liga Je to veľká škoda...

Je to veľká škoda...

Belasým na zisk troch bodov s Trenčínom nestačili ani tri strelené góly v prvom polčase.

Kto dá prvý gól, tak neprehrá – toto pravidlo platilo aj v šestnástom vzájomnom zápase Slovana a Trenčína v rade. Fakt, že belasí ani v šiestom ligovom kole neokúsili trpkosť prehry a s dvojbodovým náskokom vedú tabuľku, nebol po zápase veľkým dôvodom na spokojnosť. Všetci totiž mysleli na to, čo sa vlastne stalo v rozmedzí 87. – 88. minúty.

Dovtedy to bola prakticky jasná záležitosť v podaní belasých. Naši futbalisti v prvom polčase udreli po troch pekných akciách a ešte mali možnosti na to, aby vyhrávali vyšším rozdielom. Aj po prestávke za stavu 3:1 bolo viac vzruchu pred Šemrincom než pred našou bránou. Poisťujúci gól však nepadol a Trenčín v závere trestal dvomi údermi. „Čo k tomu povedať...Ak vedieš 3:0 a remizuješ 3:3, tak je to skrátka veľmi zlé. Ešte viac ma hnevá to, že všetky góly súpera padli po našich zbytočných chybách. Jednoznačne sme dnes stratili dva body, je to veľká škoda,“ povzdychol si Mitch Apau, ktorý v 38. minúte zvyšoval na 3:0. V závere mal na kopačke aj víťazný gól, jeho pokus však na čiare zrazil obranca Trenčína. „Snažil som sa podporiť útok, Andraž ma videl a adresoval mi výbornú prihrávku. Zblízka už nebolo náročné prekonať brankára. Gól ma potešil, no vymenil by som ho za tri body,“ opísal Mitch svoj druhý presný zásah v belasom.

Ofenzívne ladený zápas priniesol 22 streleckých pokusov a otvorenú hru z oboch strán. Tréner Trenčína ho na tlačovej konferencii označil za reklamu na futbal. Kým pri kabíne hostí bolo po zápase veselo, slovanisti smútili. „Keď v závere vyhrávate nad silným súperom, musíte byť koncentrovanejší a riešiť veci jednoducho. V kritickej chvíli treba pokojne odkopnúť loptu aj mimo štadióna, len aby ju nezískal súper. Dnes sme mali získať tri body, ku ktorým sme boli veľmi blízko. Nemá zmysel nariekať, pretože už o týždeň nás čaká náročný zápas v Žiline. Jediné, čo v tejto chvíli musíme urobiť, je s prehľadom postúpiť v pohári a uspieť v Žiline,“ dodal Mitch Apau, ktorý na pravom kraji obrany odohral veľmi dobrý duel. Z ihriska prakticky vymazal rýchloného trenčianskeho krídelníka Azanga.

Úvodný presný zásah duelu strelil Andraž Šporar, ktorý profitoval z kolmice v podaní Nona. Pre nášho útočníka to bol šiesty gól v sezóne, vďaka ktorému sa osamostatnil na čele tabuľky strelcov. „Tak na tabuľku strelcov teraz vôbec nemyslím. Ako som už veľakrát povedal, kľúčové sú výsledky tímu. Mali sme všetko vo vlastných rukách. Ak chceme byť majstri, tak nemôžeme robiť takéto chyby. Skutočne nemám odpoveď na to, čo sa stalo v závere zápasu. Neviem, čo k tomu povedať,“ hovoril evidentne sklamaný Andraž Šporar.

V jubilejnom 50. vzájomnom súboji Slovana a Trenčína sa zrodila len ôsma remíza. Zaujímavé je, že celková bilancia je absolútne vyrovnaná, pretože oba tímy zvíťazili 21-krát. 

K trom bodom bolo oveľa bližšie naše mužstvo. Mali sme viac z hry a vytvorili sme si viac šancí. „Mohlo to skončiť 6:1, ale skončilo to 3:3. Mňa takisto mrzí, že som nevyužil príležitosti, ktoré som mal. Na druhej strane si však nemôžeme dovoliť inkasovať doma tri góly. Verím, že je to pre nás všetkých ponaučenie smerom do budúcnosti. Toto už sa nikdy nesmie zopakovať,“ rázne vyhlásil slovinský reprezentant.

V tabuľke máme na prvom mieste dvojbodový náskok pred Dunajskou Stredou. Posledný duel pred reprezentačnou prestávkou odohráme v sobotu 1. septembra o 16:45 v Žiline. „Treba makať a ísť pokorne do Žiliny, kde nás čaká veľmi dôležitý zápas. Sme stále prví, ale ak tam chceme aj zostať, potrebujeme pravidelne bodovať. Verím, že o týždeň to bude lepšie a že zo Žiliny privezieme úspešný výsledok,“ uzavrel Andraž Šporar.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Informácie o vstupenkách na najbližší zápas v Trenčíne.
Pozrite si reakcie belasých bezprostredne po zápase.
Názory trénerov po odvete play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – SK Sturm Graz (0:1).

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.