Úvod Správy Niké liga Záver ťažko vysvetliť

Záver ťažko vysvetliť

Názory trénerov po zápase 6. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín.

Martin Ševela (tréner Slovana): „My sme mali veľmi dobrý vstup, čo bol aj náš zámer. Podarilo sa nám premeniť šance, ktoré sme si vytvorili a získali sme trojgólový náskok. Potom však prišlo podcenenie niektorých herných situácií. Niektorí hráči si to zľahčili a súper nás potrestal už do prestávky gólom na 3:1. V kabíne sme hráčom zdôrazňovali, že Trenčín už nemá čo stratiť, bude riskovať a pre nás sa otvoria možnosti dostať sa za jeho obranu. Mali sme šance, ak by sme z nich náš náskok zvýšili, bol by to jednoduchší zápas. Záver ťažko vysvetliť. Pri druhom góle sme neskoro reagovali na štandardku a následne nedôsledne bránili hráčov súpera v šestnástke. Hneď vzápätí sme znova inkasovali. V takýchto situáciách treba hrať jednoducho. Neviem, čo chcel Nono spraviť s loptou. Už cez prestávku som mu hovoril, aby hral jednoduchšie. V nadstavenom čase mal ešte Šporar čistú šancu, mohol strhnúť víťazstvo na našu stranu. Bol to zaujímavý zápas zásluhou oboch mužstiev. Strata dvoch bodov nás mrzí. Potrebujeme ďalej pracovať na herných činnostiach jednotlivcov a na reakciách po strate lopty. Musíme byť dôslednejší. Ak sa nám to podarí, nebudeme dostávať takéto góly. Trenčínu prajem, aby sa mu vo štvrtok darilo na Cypre a aby vybojoval postup.“

Ricardo Moniz (tréner Trenčína): „Zápasy týchto dvoch ofenzívne ladených mužstiev sú vždy prestížne, obe vždy hrajú na víťazstvo. My sme skúsili rozostavenie 4-2-2-2, aby sme eliminovali súpera v strede poľa. Cez kraje sme sa však nepresadili. Slovan pozná naše slabiny, využil ich a zrazu bolo 3:0. Vtedy sa ukázala veľká sila našich hráčov, ktorí sa nezlomili. Mohli sme pokojne prehrať 0:4 či 0:5, čo by pred štvrtkom bola katastrofa. Bolo veľmi dobré, že sme ešte v prvom polčase zásluhou Čatakoviča znížili. Cez prestávku sme si povedali, že už nemáme čo stratiť. Poslal som na ihrisko Manceho a neskôr aj Sleegersa. Dokázali sme už lepšie hrať s loptou. Napokon sme vyrovnali, čo je pre nás najlepší možný scenár pred štvrtkovým zápasom v Larnake. Z bodu máme veľkú radosť.“