Úvod Správy Niké liga V závere zápasu sme prišli o dva body

V závere zápasu sme prišli o dva body

ŠK Slovan Bratislava remizoval s Trenčínom 3:3.

Naši futbalisti viedli nad Trenčínom 3:0, keď sa postupne presadili Andraž Šporar, Dejan Dražič a Mitch Apau. O víťazstvo sme prišli v závere zápasu, keď Trenčania v rozmedzí 87. - 88. minúty vyrovnali na 3:3. V tabuľke sme na prvom mieste so ziskom 14 bodov.

Belasí mali výborný vstup do zápasu a už po necelých dvoch minútach sa ujali vedenia. Nono v strede poľa prerušil akciu hostí a bleskovou kolmicou vysunul Šporara. Ten prešprintoval obrancu a zoči-voči Šemrincovi loptu s prehľadom umiestnil k ľavej žrdi – 1:0. Následne sa hralo síce v dobrom tempe, avšak bez väčších príležitostí. V 24. min pohrozil Trenčín, keď Bukari hľadal pred bránou Kvoceru, ktorému sa Greif vrhol pod nohy a podržal belasých. O štyri minúty sa slovanisti ujali dvojgólového vedenia. Dražič sa po priťuknutí od Mohu obtočil na úrovni bieleho bodu a pravačkou parádne vymietol šibenicu – 2:0. Hlad po góloch neustával. V 38. min Dražič pekne našiel na pravom krídle Šporara, ktorý sa neuponáhľal, ale z úrovne čiary poslal prihrávku pod seba. Apau si našiel loptu a zblízka prehodil Šemrinca – 3:0. Zakrátko strieľal zblízka Moha, Šemrinec vyrazil. Hostia znížili minútu pred koncom prvého dejstva. Čatakovič potrestal chybu v našej rozohrávke a krížnu strelu umiestnil k pravej žrdi – 3:1.

Druhé dejstvo otvoril Moha, ktorý parádnou prihrávkou cez celú šestnástku vyzval na skórovanie Dražiča, ten mieril tesne nad. V 61. min Dražič pätičkou ponúkol šancu pre Mohu, ktorý spred päťky prudko vystrelil, Šemrinec však na čiare vyrazil. Dražičova dorážka následne letela tesne vedľa brány. Zakrátko sa Šporar rútil sám na bránu, zoči-voči namieril prudko k bližšej žrdi, Šemrinec však vyrazil na roh. Belasí sa naďalej tlačili za štvrtým gólom. V 72. min sa Moha uvoľnil na ľavej strane, už zo šestnástky namieril tesne nad bránu. Blízko ku gólu bol aj v 83. min Nono, ktorý sa oprel do odrazenej lopty a Šemrinec zachraňoval pri svojej ľavej žrdi. Trenčania v 87. min znížili, keď Mance hlavičkoval na zadnej žrdi a prekonal Greifa - 3:2. O minútu bolo vyrovnané, keď zaváhanie Nona potrestal Paur, ktorý sa rútil sám na Greifa, ktorý ho v šestnástke fauloval. Čatakovič penaltu premenil - 3:3. Tri body na našu stranu mohol prinavrátiť Šporar, ktorý v 90. minúte strieľal sám z ľavého kraja šestnástky. Šporar však namieril tesne nad bránu. V závere sme tak nečakane prišli o dva body.

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 3:3 (3:1)

Góly: 2. Šporar, 28. Dražič, 38. Apau – 44. a 88. Čatakovič (druhý z 11 m), 87. Mance

Žlté karty: 86. Nono, 87. Greif - 51. van Arnhem, 53. Ubbink, 69. Čatakovič

Rozhodovali: Chmura – D. Hrčka, Chládek

Návšteva: 1567 divákov

Slovan: Greif – Apau, Saláta, Bajrič, Božikov – Nono – Savičevič (81. Hološko), Holman (62. de Kamps) – Dražič, Šporar, Moha

Trenčín: Šemrinec – Yem, Paur, Mašovič, Skovajsa – Bukari (77. Sleegers), Ubbink, van Arnhem (85. Kleščík), Azango – Čatakovič, Kvocera (46. Mance)